אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המשטרה: "פענחנו את תיק הרצח של אלדד פרי" יאיר שגיא, עמית שעל

המשטרה: "פענחנו את תיק הרצח של אלדד פרי"

המשטרה הגישה הצהרת תובע נגד החשוד ברצח דניאל קדר, בן 64 מראשון לציון שנעצר לפני כשבועיים. החשד הוא שקדר התחיל בתכנון הרצח כבר לפני יותר מחצי שנה, לאחר שנדרש לשלם לפרי עוד מאות אלפי שקלים עבור שתי הדירות שרכש ממנו בפרויקט שהוא שיווק בלוד

22.11.2021, 13:23 | עמיר קורץ

המשטרה סבורה שפענחה את תיק הרצח של יזם הנדל"ן אלדד פרי לפני כחודש ברחובות כשיצא מתפילת בוקר בבית הכנסת ונורה למוות. 

בהתאם לממצאי החקירה, המשטרה הגישה לבית המשפט הצהרת תובע נגד דניאל קדר, תושב ראשל"צ בן 64 שרכש מפרי דירות והפסיד את כספו, ויוגש נגדו כתב אישום בגין רצח. 

קראו עוד בכלכליסט:

על פי הודעת המשטרה, חוקרי ימ"ר מרכז ניהלו חקירה מורכבת ומסועפת, היות והעדות הראשונה בתיק הסתמכה על כך שחשוד אלמוני נצפה נמלט מזירת הרצח רכוב על גבי אופנוע ואילו רשימת "החשודים הפוטנציאלים לכאורה", כללה בראשיתה של החקירה מאות אנשים, על רקע סכסוך כספי בתחום הנדל"ן עם הקורבן פרי. 

דניאל קדר החשוד ברצח אלדד פרי, צילום: יריב כץ דניאל קדר החשוד ברצח אלדד פרי | צילום: יריב כץ דניאל קדר החשוד ברצח אלדד פרי, צילום: יריב כץ

במשטרה מספרים כי חוקרי היחידה הפעילו את מיטב האמצעים הטכנולוגיים לשם קידום החקירה, תוך ניתוח ממצאים פורנזיים ואמצעי תיעוד בזירה, לצד ניהול מהלכי חקירה נוספים, שהביאו תוך שלושה שבועות לחשיפת זהות החשוד ברצח דניאל קדר.  

עם מעבר החקירה הסמויה לשלב הגלוי לפני כשבועיים, עצרו בלשי הימ"ר את קדד בביתו, כשברשותו אקדח שנבדק במעבדות הזיהוי הפלילי של משטרת ישראל ונמצאה התאמה לממצאים שנדגמו בזירת הרצח. בנוסף נתפס האופנוע שבבעלותו, ששימש לפי החשד את קדר בהגעה לזירה והמלטות ממנה אחרי הרצח. 

בית המשפט האריך את מעצרו של קדר מעת לעת, והבוקר פרקליטות מחוז מרכז הגישה הצהרת תובע נגד החשוד לפיה בימים הקרובים יוגש נגדו כתב אישום ובקשה להמשך מעצרו עד תום ההליכים.

המשטרה חושדת כי קדר התחיל בתכנון הרצח כבר לפני יותר מחצי שנה, לאחר שנדרש לשלם לפרי עוד מאות אלפי שקלים עבור שתי הדירות שרכש ממנו בפרויקט שהוא שיווק בלוד. 

ממצאים שנאספו במהלך החקירה מראים כי קדר, סב לשישה שהרבה להעלות תמונות לפייסבוק עם משפחתו חבריו, לצד תמונות שלו צולף במטרות במטווח באמצעות אקדח שהחזיק ברישיון, הגיע לזירת הרצח מספר דו ספרתי של פעמים כחלק מתכנונו. בדיקות המעבדה כאמור שנערכו לאקדחו האישי, שנתפס עם מעצרו, איששו את החשד שהוא שימש כלי הרצח בחיסולו של פרי. 


אלדד פרי , צילום: עמית שעל אלדד פרי | צילום: עמית שעל אלדד פרי , צילום: עמית שעל


במהלך דיון הארכת מעצרו של קדר שהתקיים היום (ב') בבית משפט השלום בראשון לציון אמר נציג המשטרה כי "ביום מעצרו של החשוד נתפס האקדח האישי. הוא נשלח למעבדת נשק ונקבע כי האקדח הוא זה שירה את התרמילים שנתפסו בזירת הרצח יחד עם הקליעים".

לדברי נציגי המשטרה בדיון, רס"מ עופר תכלת ופקד אודי גריידי, קדר ניסה לטשטש ראיות כדי לא להיתפס: "בוצע ניסיון להחליף חלק מסוים באקדח. בוצע שינוי בנוקר לשיבוש ההתאמה. אבל חוות הדעת קובעת שהחשוד הוא זה שירה. יש סימנים נוספים חוץ מהנוקר שיכולים לקבוע שמשם נורו התרמילים". 

"ביקורים רבים בזירת הרצח"

עוד אמרו כי ברשותם צילומי מצלמות אבטחה מהאזור שבו בוצע הרצח ברחובות, שקלטו את קדר פעמים רבות וכך גם את אופנועו ומעידים על "ביקורים רבים שלו בזירת הרצח, 14-15 פעמים. יש מצלמות באזור. באותה דקה של אחרי הרצח זוהה האופנוע. זה האופנוע שברח מהזירה, הלוחית זיהוי כוסתה". 

מלבד החשד שקדר כיסה את לוחית הזיהוי של האופנוע באיזולירבנד המשטרה חושדת כי הוא גם ניסה לשנות את מראה הקסדה שלו, כדי להסוות את מעורבותו ברצח. 

השופט טל ענר האריך בשלב זה את מעצרו של קדר עד ליום חמישי, אז צפוי להיות מוגש נגדו כתב אישום בגין ביצוע הרצח של פרי. 

עורכי דינו של קדר ששי גז ועידן שני עומדים על חפותו של מרשם. לדבריהם, קדר מכחיש לגמרי את החשדות הכבדים ועומד על כך שלא ביצע את הרצח.  

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות