אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ג'ו ביידן החליט: ג'יי פאוול ימשיך לכהונה נוספת כיו"ר הפד צילום: גטי אימג'ס

ג'ו ביידן החליט: ג'יי פאוול ימשיך לכהונה נוספת כיו"ר הפד

הסיבה המרכזית - רצונו של הנשיא לשמר המשכיות בבנק המרכזי. חברת מועצת המנהלים (מושלים) של הבנק לייל בריינארד (Lael Brainard) נבחרה לסגנית היו"ר

22.11.2021, 16:10 | חדשות חוץ

הנשיא ג'ו ביידן הודיע היום (ב') כי ג'יי פאוול ימשיך לכהונה נוספת כיושב ראש הבנק המרכזי של ארה"ב. ככל הנראה, רצונו של הנשיא לשמר המשכיות בבנק המרכזי העניק לפאוול את המינוי. חברת מועצת המנהלים (מושלים) של הבנק לייל בריינארד (Lael Brainard) נבחרה לסגנית היו"ר. 

חברים בצוות הכלכלי של ביידן וקבוצה נרחבת של חברי קונגרס דמוקרטים תמכו במינויו של פאוול (הוא זכה גם לתמיכה נרחבת במפלגה הרפובליקנית). מנגד, בקרב הזרם הפרוגרסיבי של המפלגה הדמוקרטית היו מעוניינים בהחלפתו של היו"ר במי שיהיה מחוייב יותר לרגולציה פיננסית הדוקה ולכזה שייקח בחשבון גם שיקולים הנוגעים למשבר האקלים. המחלוקת הזו בתוך המפלגה כנראה סיבכה את העניינים מבחינת הבית הלבן לפני ההחלטה היום. 

בריינארד נולדה בעיר המבורג שבגרמניה ב-1962, לאב ששירת כדיפלומט אמריקאי - את רוב שנות ילדותה עשתה בפולין. היא השלימה תואר ראשון באוניברסיטת Wesleyan שבקונטיקט ואת הדוקטורט בכלכלה ביצעה באוניברסיטת הארוורד – בשלב מוקדם יותר בקריירה כיהנה כפרופסורית בכירה ב-MIT. היו"ר פאוול (יליד 1953), שגם הוא כיהן כמושל לפני מינויו ליו"ר הפד על ידי הנשיא לשעבר דונלד טראמפ, עשה את השכלתו הגבוהה בתחום המשפטים (הוא בעל תואר דוקטור מג'ורג'טאון).

מימין ג מימין ג'יי פאוול ולייל בריינארד | רויטרס מימין ג


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות