אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קווין ספייסי נדרש לפצות את האולפן שהפיק את "בית הקלפים" ב-31 מיליון דולר צילום: רויטרס

קווין ספייסי נדרש לפצות את האולפן שהפיק את "בית הקלפים" ב-31 מיליון דולר

לפי מסמכי הגישור בתביעה שהוגשו לבית המשפט הגבוה בלוס אנג'לס, ספייסי הפר את דרישות החוזה שלו לשמירה על התנהגות מקצועית, בפרשת ההטרדה המינית המיוחסת לו. הטענה העיקרית הייתה כי MRC, האולפן שמאחורי הסדרה המצליחה, נאלץ לפטר את השחקן, להפסיק את צילומי העונה השישית ולכתוב מחדש את העלילה - מה שגרם להפסדים של מיליוני דולרים

23.11.2021, 14:04 | חדשות חוץ

קווין ספייסי וחברות ההפקה שלו נדרשים לשלם לאולפן שאחראי על הסדרה בית הקלפים 31 מיליון דולר, וזאת בשל ההפסדים שנגרמו לו בעקבות פיטוריו של ספייסי לאחר שהואשם בהטרדות מיניות, כך דיווח הגרדיאן המתבסס על החלטה שהתקבלה בגישור שנערך בנושא.

קראו עוד בכלכליסט:

לפי מסמכים שהוגשו לבית המשפט הגבוה בלוס אנג'לס בבקשה לקבלת אישור השופט להחלטה, המגשרים מצאו כי ספייסי הפר את דרישות החוזה שלו לשמירה על התנהגת מקצועית בכך שעסק "בהתנהלות מסוימת עם חברי צוות בכל אחת מחמש העונות שבהן כיכב והפיק את בית הקלפים". 


קווין ספייסי בסדרה "בית הקלפים", צילום: נטפליקס קווין ספייסי בסדרה "בית הקלפים" | צילום: נטפליקס קווין ספייסי בסדרה "בית הקלפים", צילום: נטפליקס


הטענה העיקרית הייתה כי MRC, האולפן שמאחורי הסדרה המצליחה, נאלץ לפטר את ספייסי, להפסיק את צילומי העונה השישית, לכתוב מחדש את העלילה כדי להיפטר מדמותו של ספייסי ולקצר אותה מ-13 פרקים מתוכננים ל-8 בלבד כדי לעמוד בדדליינים, מה שהוביל להפסדים של עשרות מיליוני דולרים. 

"הבטיחות של העובדים שלנו וסביבת העבודה על הסט הם בעלי חשיבות גדולה ל-MRC ולכן דרשנו פיצויים", נמסר בהצהרה שפרסמה החברה. 

מספייסי לא התקבלה תגובה לדיווח. עורך דינו טען כי המעשים של השחקן לא היוו גורם משמעותי בהפסדים של התוכנית. הפסיקה התקבלה לאחר סכסוך משפטי שנמשך מעל שלוש שנים. ספייסי ערער על ההחלטה הראשונית של הפאנל בפני שלושה מגשרים פרטיים, אך גם הם צידדו בתובעים. 

ספייסי (62) נחשב היה לאחד השחקנים המוערכים בהוליווד, אך הקריירה שלו נפגעה אנושות לאחר שבשלהי 2017 נחשפו בעזרת תנועת #MeToo האשמות על התנהלות מינית לא הולמת מצידו, ובראשן מצד השחקן אנתוני ראפ שחשף כי ספייסי הטריד אותו מינית כשהיה בן 14. בעקבות ההאשמות פוטר ספייסי ממספר פרוייקטים,  כולל כמובן מהדרמה הפוליטית של נטפליקס בית הקלפים שם גילם את נשיא ארצות הברית פרנק אנדרווד. כמו כן, הסרט כל הכסף שבעולם צולם מחדש כשהשחקן כריסטופר פאלמר מחליף את ספייסי כדמות הראשית. 


קווין ספייסי, ביוני 2021, צילום: רויטרס קווין ספייסי, ביוני 2021 | צילום: רויטרס קווין ספייסי, ביוני 2021, צילום: רויטרס


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות