אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מילת השנה של מילון קולינס: ראשי התיבות NFT צילום: AFP

מילת השנה של מילון קולינס: ראשי התיבות NFT

לפי המילון, NFT זכה בתואר בשל "הזינוק המטאורי" בשימוש בו בשנה האחרונה, שעמד על 11,273%. NFT פירושו מסמך דיגיטלי ייחודי, המופק בטכנולוגיית בלוקצ'יין, שבאמצעותו מתעדים בעלות על נכסים כמו יצירת אמנות. ואיזו מילה הגיעה למקום השני?

24.11.2021, 20:36 | חדשות חוץ

מילון קולינס האנגלי בחר ב-NFT (Non-fungible token - מטבע לא ניתן להמרה) כמילת השנה שלו ל-2021. המילה, שהיא למעשה ראשי תיבות, גברה על מילת הסלנג cheugy המתארת אנשים ו"דברים לא קוליים". 

קראו עוד בכלכליסט:

לפי המילון, NFT זכה בתואר בשל "הזינוק המטאורי" בשימוש בו בשנה האחרונה,  שעמד על  11,273%. לפי המילון,  NFT פירושו "מסמך דיגיטלי ייחודי, המופק בטכנולוגיית בלוקצ'יין, שבאמצעותו מתעדים בעלות על נכסים כמו יצירת אמנות". העורכים בקולינס ציינו כי הבחירה במילה נבעה גם מכך שהיא מייצגת "התנגשות צבעונית ייחודית של אמנות, טכנולוגיה ומסחר,  שהצליחה לחדור מעבר לרעש הקורונה". 


יצירת אמנות של ביפל שנמכרה ב-50 מיליון פאונד ב-NFT, צילום: AFP יצירת אמנות של ביפל שנמכרה ב-50 מיליון פאונד ב-NFT | צילום: AFP יצירת אמנות של ביפל שנמכרה ב-50 מיליון פאונד ב-NFT, צילום: AFP

הפופולאריות של NFT באה לידי ביטוי במרץ,  אז נרכש ה-NFT היקר ביותר עד כה. יצירה דיגיטלית של האמן המכונה ביפל שנמכרה במחיר של 50.3 מיליון פאונד במכירה פומבית שארגנו בכריסטי'ס. "עוד נותר לחכות ולראות עם ל-NFT תהיה השפעה מתמשכת, אך הנוכחות הפתאומית שלו בשיח ברחבי העולם הפכו אותו בבירור למילת השנה", הוסיפו עוד בקולינס. 

NFT כאמור עלה השנה לכותרות לא מעט פעמים, כולל החודש כשנודע שהבמאי קוונטין טרנטינו מתכוון למכור סדרה של NFT שתהיה מבוססת על הסרט ספרות זולה מ-1994. צעד שהוביל לכך שאולפני מירמקס הגישו נגדו תביעה.  

בשנה שעברה בחרו בקולינס בסגר כמילת השנה, בעוד שמילון אוקספורד הכריז על VAX (חיסונים) כמילת השנה הנוכחית שלו. 

קולינס פרסמו גם רשימה של מילים נוספות שזכו השנה לתהודה, ביניהן קריפטו, שתי מנות חיסון (double-vaxxed),  מודל עבודה היברידי ומטאוורס (metaverse). 


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות