אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברה ישראלית קיבלה אישור FDA לטיפול בבעיה שמציקה למיליוני גברים צילום: עמית שעל

חברה ישראלית קיבלה אישור FDA לטיפול בבעיה שמציקה למיליוני גברים

חברת ויריליטי מדיקל קיבלה ממינהל המזון והתרופות האמריקאי אישור לשווק בארצות הברית מדבקה לטיפול בשפיכה מוקדמת. אחד המשקיעים בחברה הוא מורי ארקין, לצד אלמדה

24.11.2021, 18:39 | גולן חזני

חברה ישראלית קטנה קיבלה אתמול (ג') אישור של מינהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA) לאחת הבעיות המטרידות מאות מיליוני גברים ברחבי העולם – שפיכה מוקדמת. אישור ה-FDA מגיע לאחר שהחברה כבר קיבלה את אישור הרשויות האירופיות לשיווק המוצר באירופה.


קראו עוד בכלכליסט:


ויריליטי מדיקל, שהוקמה ב-2016, פיתחה מדבקה לא תרופתית המיועדת לטיפול בבעיה, שאותה מדביקים הגברים על העור, וברגע הנדרש המדבקה מייצרת גירוי חשמלי שמונע את השפיכה המוקדמת. האותות החשמליים שמעבירה המדבקה משנים את הקצב שבו השרירים של הגבר מתכווצים ונמתחים, וכך מעכבים את תהליך השפיכה.

בחברת ויריליטי מדיקל השקיעה באחרונה אלמדה. אחד המשקיעים באלמדה הוא מורי ארקין, משקיע הביומד הגדול בארץ ומייסד חברת התרופות אגיס, שנמכרה לפריגו ב-2004 תמורת 800 מיליון דולר. ארקין אחזקות, המנוהלת על ידי ניר ארקין, בנו של מורי, מחזיקה יחד עם אופציות בכ-30% מוויריליטי. 

שותפות המו"פ אלמדה, שמנוהלת בידי ד"ר אירית יניב, והוקמה על ידה, אמיר בלאט וצחי סולטן, מחזיקה בכ-5.6% מוויריליטי מדיקל. לפני חצי שנה הובילה אלמדה השקעה של 8 מיליון דולר בחברת ויריליטי, כשהיא עצמה השקיעה בגיוס כ-1.5 מיליון דולר, וקבוצת ארקין השקיעה את היתרה ב-2020 וב-2021 - 6.5 מיליון דולר בסך הכל. 

מורי ארקין, צילום: עמית שעל מורי ארקין | צילום: עמית שעל מורי ארקין, צילום: עמית שעל


שפיכה מוקדמת היא ההפרעה השכיחה ביותר בתפקוד המיני של הגבר. שכיחותה מוערכת בכ-25% מהגברים. השוק העולמי לטיפול בשפיכה מוקדמת צפוי לעמוד על היקף שנתי של כ-3.5 מיליארד דולר בשנת 2026, עם קצב צמיחה של 9%. היקף האנשים שסובלים מאין אונות בגיל המבוגר דומה להיקף האנשים שסובלים משפיכה מוקדמת - מדובר בעשרות מיליונים בארצות הברית לבדה. 

לדברי ארקין, "כיום גברים הסובלים מהבעיה מתמודדים איתה בשתי דרכים. האחת היא תרופות אנטי-דיכאוניות במינון נמוך, אבל אלה יוצרות כתופעת לוואי השפעות לא טובות על המוח. המוצר השני הוא מוצר שמאלחש את האזור, אבל עובד לא מידית ומשפיע על המהלך עצמו. המוצר שלנו לא משפיע על רגישות האיבר או על החשק המיני. הרבה אנשים שניסו אותו דיווחו על שיפור באורגזמה".

ד"ר אירית יניב, מנכ"לית אלמדה ומייסדת ושותפה: "ויריליטי מציעה פתרון טכנולוגי חדשני וראשון מסוגו בעולם לבעיית השפיכה המוקדמת, עם יתרונות בולטים בהשוואה לטיפולים תרופתיים שעלולים לגרום לתופעות לוואי. קבלת אישור ה-FDA, לצד אישור CE (המועצה האירופית) ראשון שכבר התקבל לפני מספר חודשים, מאפשר לחברה להתחיל במכירות ומסחור הטכנולוגיה בארצות הברית והאיחוד האירופי. אנו מאמינים כי יתרונות המוצר של ויריליטי יספקו נגישות מידית ופשוטה לפתרון טוב יותר מכל מה שקיים בשוק, גם למטופלים שהיום צורכים תרופות וגם כפתרון לגברים שעד כה נמנעו מטיפול בבעיה זו".

דוד סלטון, מנכ"ל ויריליטי מדיקל: "זה מוצר פורץ דרך. אחד מכל ארבעה גברים בעולם סובל משפיכה מוקדמת, ורק 18% סובלים מבעיות זקפה. 80 מיליון איש מטופלים באירופה וארצות הברית. אבל השוק שלנו הרבה יותר גדול, כמו שבוויאגרה משתמשים גברים שלא מטופלים... זה פתרון לא כימי וזה יתרון גדול. המדבקה פועלת עם אפקט מידי". לדברי סלטון, כבר ברבעון השני של 2022 יחל שיווק המדבקה, תחילה באירופה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות