אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שי מדיקל בקשיים: צברה חובות של 32 מיליון שקל מיקי אלון

שי מדיקל בקשיים: צברה חובות של 32 מיליון שקל

החברה, שבראשות הדירקטוריון שלה עומד חיים רמון, מבקשת מבית המשפט למנות מנהל הסדר ולא נאמן, ולאשר מכירת הפעילות ב־18.5 מיליון שקל

24.11.2021, 20:01 | ליטל דוברוביצקי

חברת שי מדיקל (ת.ה.ש), שהשר לשעבר חיים רמון הוא יו"ר הדירקטוריון שלה, צברה חובות של כ־32 מיליון שקל. החוב כולל גם הלוואת בעלים בסך של כ־7.7 מיליון שקל — כך עולה מבקשה שהגישה היום החברה לעיכוב הליכים לשם גיבוש הסדר חוב. החברה ביקשה באמצעות עורכי הדין אמיר ברטוב ושמרית מלמן למנות כמנהלת הסדר את עו"ד דנית רימון. החברה למעשה מבקשת שתמונה לה מנהלת הסדר ולא נאמנת, כדי למכור את פעילותה למדיקל סנטר ולהגיע להסדר עם נושיה.


קראו עוד בכלכליסט:


מהבקשה עולה כי החברה מפעילה מרכז רפואי פרטי לביצוע פעילות כירורגיה בינונית וקטנה, והוא ממוקם בצמידות לבית החולים שיבא. מהבקשה עולה כי לחברה חוב של כ־14 מיליון שקל לבנק הפועלים, המיוצג על ידי עו"ד אמיר פלמר. כמו כן יש לה חוב לעובדים בסך כ־1.2 מיליון שקל, וחוב של כ־5.8 מיליון שקל לספקים ונותני שירותים, חוב בגין הלוואות חוץ-בנקאיות בסך כ־1.5 מיליון שקל וחוב בגין הלוואת בעלים בסך כ־7.7 מיליון שקל. כמו כן לחברה חוב בסך כ־1.6 מיליון שקל למדטכניקה וחוב בסך חצי מיליון שקל לרשויות ומוסדות.


יו"ר הדירקטוריון חיים רמון. למכור פעילות למדיקל סנטר, מיקי אלון יו"ר הדירקטוריון חיים רמון. למכור פעילות למדיקל סנטר | מיקי אלון יו"ר הדירקטוריון חיים רמון. למכור פעילות למדיקל סנטר, מיקי אלון


לבקשה צורף תצהיר של היו"ר רמון, לפיו משבר הקורונה השפיע על החברה. עוד נאמר כי "הסדר החוב אותו בכוונת החברה להציע לנושיה מבוסס על מכירת הפעילות כעסק חי, העתידה להניב לחברה הכנסה משמעותית... ותבטיח את רציפות והמשכיות הפעילות". מהתצהיר עולה כי לפני מספר ימים חתמה החברה על הסכם למכירת פעילות חדרי הניתוח של המרכז, הכוללת מוניטין, תיק לקוחות, ציוד החברה ועוד, למדיקל סנטר תמורת כ־18.5 מיליון שקל. רמון מציין כי שלשום היה אמור להיחתם הסכם מתוקן, שבמסגרתו התווסף לממכר ציוד בתוספת תמורה. עם זאת, בשל צו בית משפט המונע מהחברה לחתום בשלב זה על עסקאות, הסכם זה טרם נחתם.

מחר צפוי להתקיים דיון אצל שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב חגי ברנר בבקשת החברה וכן בבקשה לפירוק שהגישו ביום שלישי 15 רופאים, הטוענים באמצעות עורכי הדין חיות גרינברג ואורון קרן לחוב בסך כ־1.9 מיליון שקל כלפיהם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות