אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מעל 100 אלף מתים מקורונה בגרמניה - נדחתה הצעת מרקל לסגר צילום: גטי

מעל 100 אלף מתים מקורונה בגרמניה - נדחתה הצעת מרקל לסגר

מצב התחלואה בגרמניה מחריף עם יותר מ-75 אלף נדבקים חדשים ביום. לפי דיווחים בתקשורת העולמית, הקנצלרית היוצאת דחפה להטלת סגר כבר מהיום, אולם הממשלה הנכנסת התנגדה להצעה בטענה שזה יפורש על ידי הציבור כ"תכסיס פוליטי גרוע"

25.11.2021, 11:37 | חדשות חוץ

מצב התחלואה בקורונה בגרמניה מחמיר והיום (ה') דיווחו הרשויות על מעל 75 אלף נדבקים חדשים, כשמספר המתים עקף את סף ה-100 אלף. 


קראו עוד בכלכליסט:


באתר CNBC דיווחו כי קנצלרית גרמניה היוצאת אנגלה מרקל ניסתה לקדם הטלת סגר נוסף לשבועיים לפחות בפגישה שקיימה ביום שלישי עם הקואליציה המתגבשת במדינה. אולם, בעיתון בילד ציינו כי הממשלה החדשה בהובלת מפלגת הסוציאל-דמוקרטים ביחד עם מפלגת הירוקים ומפלגת הדמוקרטים החופשיים הנחשבת בעד עסקים, התנגדו להצעה והעדיפו לאמץ גישה של להמתין ולראות אם ההגבלות שכבר הוטלו יספיקו כדי להוריד את שיעור ההדבקות. 

לפי הדיווחים, מרקל הציעה הטלת סגר החל מהיום, שבמסגרתו יידרשו חנויות, מסעדות וברים להיסגר, אך בקואליציה דחו זאת בטענה שזה יפורש על ידי הציבור כ"תכסיס פוליטי גרוע" מצד הממשלה היוצאת והממשלה הנכנסת. 

הממשלה החדשה, בראשותו של אולף שולץ,  לשעבר שר האוצר של גרמניה, אמורה להיכנס לתפקיד באמצע החודש הבא, ובכך יסתיימו 16 שנות כהונתה של מרקל בראש הכלכלה הגדולה באירופה. 


אנגלה מרקל והקנצלר הנכנס אולף שולץ, צילום: גטי אנגלה מרקל והקנצלר הנכנס אולף שולץ | צילום: גטי אנגלה מרקל והקנצלר הנכנס אולף שולץ, צילום: גטי


במסיבת עיתונאים שקיים אתמול שולץ שבה הכריז על  הקמת הקואליציה, הוא הדגיש כי מצב הקורונה יעמוד בראש סדר העדיפויות של הממשלה החדשה וכי בכוונתה להרחיב את קמפיין החיסונים, כולל לחייב אנשים מסויימים להתחסן. 

"חיסונים הם הדרך לצאת מהמגפה הזו. במוסדות שבהם מטפלים בקבוצות בסיכון נהפוך את החיסונים לחובה", אמר. במקביל, שר האוצר המיועד כריסטיאן לינדנר קרא לגרמנים להימנע ממגע חברתי  לא חיוני החורף "כדי לשמר על הבריאות שלנו במגפה הזו". 


חיסון לקורונה באוטובוס בגרמניה, צילום: AFP חיסון לקורונה באוטובוס בגרמניה | צילום: AFP חיסון לקורונה באוטובוס בגרמניה, צילום: AFP


אתמול נכנסו לתוקף חוקים חדשים שמאפשרים כניסה לתחבורה ציבורית והגעה למקומות עבודה רק לאנשים מחוסנים או מחלימים. עוד קודם לכן, הוטלו הגבלות על כניסתם של אנשים לא מחוסנים למקומות כמו מסעדות ובתי קולנוע. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות