אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שוויץ אוסרת כניסת ישראלים; אוסטרליה ותאילנד סוגרות הגבולות לנוסעים מאפריקה גטי

שוויץ אוסרת כניסת ישראלים; אוסטרליה ותאילנד סוגרות הגבולות לנוסעים מאפריקה

מדינות ברחבי העולם ממשיכות לנקוט צעדי חירום בניסיון למנוע את התפשטות זן האומיקרון של הקורונה; חשד למקרי הדבקה ראשונים בגרמניה ובצ'כיה

27.11.2021, 13:50 | חדשות חוץ

מדינות ברחבי העולם המשיכו היום לנקוט אמצעי חירום מחשש להתפשטות זן הקורונה החדש - אומיקרון, שהתגלה לפני כמה ימים בדרום אפריקה, ושהוגדר על ידי ארגון הבריאות העולמי כמעורר דאגה.


קראו עוד בכלכליסט:


שגרירות שווייץ בתל אביב הודיעה הבוקר (שבת) כי כניסת ישראלים תיאסר לחלוטין לשטחה, למעט אזרחים שווייצרים או אירופים שיגיעו מישראל - והם יידרשו להציג תוצאות בדיקת קורונה שלילית ולשהות עשרה ימים בבידוד. זאת בעקבות אבחון מקרי הדבקה ראשונים בזן החדש של נגיף הקורונה בארץ. עד כה התגלו בישראל ארבעה מאומתים לזן החדש - אחת מהם נסעה לאילת באוטובוס, אחרת השתתפה בטיול בדרום אפריקה וחוסנה בשלוש מנות, האחרונה לפני חודשיים. כמו כן, תאסור שווייץ על כניסת אזרחי מדינות נוספות שבהן כבר התגלתה תחלואה בזן האומיקרון, בהן מדינות דרום אפריקה והונג קונג.

בתוך כך, גרמניה דיווחה על חשד למקרה ראשון של נדבק בזן החדש - נוסע ששב מדרום אפריקה. חשד למקרה הדבקה ראשון גם בצ'כיה אצל אדם ששב מנמיביה. בטיסה מדרום אפריקה שנחתה בהולנד אובחנו 61 נוסעים חיוביים לנגיף, הם נשלחו לבידוד וכעת נבדק אם גם הם נדבקו בזן האומיקרון.

אוסטרליה הצטרפה היום למדינות האוסרות על כניסת אזרחים זרים שביקרו בתשע מדינות בדרום אפריקה, ותדרוש מאזרחיה שביקרו במדינות אלה לשהות בבידוד במשך שבועיים.

יפן הודיעה היום כי תחמיר את ההגבלות על כניסה למדינה, ותוסיף אליהן שלוש מדינות בדרום אפריקה; אמש אסרה יפן על כניסת מבקרים משש מדינות באזור האמור.


הטסת חולי קורונה בגרמניה, גטי הטסת חולי קורונה בגרמניה | גטי הטסת חולי קורונה בגרמניה, גטי

גם סרי לנקה, תאילנד ועומאן הודיעו כי יאסרו על כניסת נוסעים, שאינם אזרחיהן, שביקרו במדינות בדרום אפריקה. תאילנד תאסור על כניסת נוסעים משמונה מדינות באפריקה החל מדצמבר - בוטסוואנה, אסווטיני, לסוטו, מלאווי, מוזמביק, נמיביה, דרום אפריקה וזימבבואה; עומאן אסרה על כניסת מבקרים ממדינות הללו, למעט מלאווי, החל ממחר.

אתמול כבר הודיעו שורה של מדינות, בהן ארה"ב וישראל, על הגבלת הטיסות, או על עצירתן המוחלטת, ממדינות בדרום יבשת אפריקה.

בתוך כך, המרכזים לבקרת מחלות ומניעתן בארה"ב (CDC) הודיעו כי עד כה לא זוהו נדבקים באומיקרון.

בבריטניה, מפלגת הלייבור שבאופוזיציה קראה ליישום מהיר של תוכנית לחיסון שלישי (בוסטר); לדבריה, יש לקצר את פרק הזמן שבין החיסון השני לבין מנת הבוסטר מ-6 ל-5 חודשים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות