אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מכירות הרכב ירדו, הליסינג פרח, קרסו הרוויחה צילום: אוראל כהן

מכירות הרכב ירדו, הליסינג פרח, קרסו הרוויחה

ירידה של 15% במכירות הרכב ברבעון השלישי קוזזה בהכפלת הרווחים של עסקי הליסינג - בזכות קניית 'קל אוטו'; קרסו מסכמת את הרבעון עם ירידה של 4% בהכנסות - הרווח הנקי זינק ב-120%

28.11.2021, 09:34 | חזי שטרנליכט

יבואנית הרכב קרסו מוטורס שרשמה ירידה של 15% במספר כלי הרכב שמכרה ברבעון השלישי, אבל איחוד תוצאות חברת הליסינג קל אוטו הקפיץ בעשרות אחוזים את שורת הרווח. 

החברה  שבשליטת בני משפחת קרסו (67.25%) מייבאת ארבעה מותגי רכב לישראל: ניסאן, רנו, אינפיניטי ודאצ'ה. מתחילת השנה רשמה החברה עלייה של 27% במספר כלי הרכב שמכרה – 16.6 אלף רכבים, שהקנו לה נתח שוק של 7.4% בענף. 

בה בעת, מספר המכוניות שמכרה ברבעון השלישי, שעמד על 4,250 רכבים, שיקף כאמור ירידה של 15% ביחס לרבעון המקביל בשנה שעברה. החברה מייחסת חלק מהירידות לעיתוי חגי תשרי שחלו השנה ברבעון השלישי. 

בדגמי רנו נרשמה הירידה הרבעונית החזקה ביותר, בשיעור של 42%, ל-1,323 מכוניות.  החברה מכרה ברבעון, 2,478 רכבי ניסאן עליה של 23% ביחס לרבעון המקביל. בדגם היוקרה אינפיניטי נמכרו 17 מכוניות בלבד, ירידה של 64% בתוך שנה; בדגמי דאצ'יה נמכרו 432 מכוניות, ירידה של 38% בהשוואה לרבעון המקביל. 

הכנסות הקבוצה כולה ירדו ברבעון ב-4%, והסתכמו ב-1.05 מיליארד שקל. עסקי הליסינג קיזזו את הירידה במכירות הרכב, לאחר שקרסו מיזגה לתוכה בסוף מרץ את פעילות הליסינג של 'קל אוטו'. ההכנסות ממגזר הליסינג צמחו ברבעון השלישי ב-5% בלבד - שורת הרווח הרשימה הרבה יותר: הרווח התפעולי במגזר הליסינג הוכפל ל-42.2 מיליון שקל.  

איציק וייץ מנכל קרסו, צילום: עמית שעל איציק וייץ מנכל קרסו | צילום: עמית שעל איציק וייץ מנכל קרסו, צילום: עמית שעל

ההצלחה של מגזר הליסינג התגלגלה לשורות הרווח הרבעוני של הקבוצה כולה: הרווח התפעולי של קרסו זינק ב-108% ל-111.5 מיליון שקל. הרווח הנקי גדל ב-120% ל-67 מיליון שקל. 

המשקיעים בקרסו נהנו מתשואה של 72.4% על מניית החברה, כשאת השנה שעברה סיימה בתשואה שלילית של 3.9%. שווי השוק בו פותחת קרסו מוטורס את המסחר הבוקר עומד על 2 מיליארד שקל - הוא ממקם אותה במקום ה-99 במדד ת"א 125.

איציק וייץ, מנכ"ל קרסו מוטורס ציין כי "בפעילות מגזר הרכב אנו חווים ביקושים ערים לרכישת רכבים חדשים ואנו נערכים לתת מענה למגמה זו. במגזר הליסינג, שהתרחב עם רכישת קל אוטו אשתקד, אנחנו מציגים ברבעון גידול בהכנסות ועלייה ברווח לאור גידול בביקושים ובהיקף המכירות של כלי רכש משומשים. 

אנו ממשיכים לפעול למיצוי הסינרגיות של פסיפיק עם קל אוטו, אשר צפויים לתמוך בהמשך השיפור בפעילות במגזר זה. אנו פועלים לביסוס צמיחתה העתידית של הקבוצה, במקביל לתהליכים שאנו מיישמים כל העת בפעילויות הקיימות כדי להמשיך ולשפר את יעילות החברה".


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות