אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אופס, המשחק של אמזון חילק בטעות כסף בחינם לשחקנים אמזון

גיימריסט

אופס, המשחק של אמזון חילק בטעות כסף בחינם לשחקנים

בניסיון לפצות את השחקנים על השבתת השרתים, מפתחי "ניו וורלד" העניקו 300 אלף מטבעות זהב לשחקנים ששיחקו דרך השרת האירופי. מאז שהושק בחודש ספטמבר, הפך המשחק להצלחה הגדולה ביותר של אמזון בתחום הגיימינג, אבל ממשיך לסבול מתקלות השכם והערב

28.11.2021, 15:48 | עירד עצמון שמאייר

זה לא פשוט ליצור משחק מקוון רב משתתפים (MMO) - רק תשאלו את אמזון. נדמה שלא עובר שבוע מבלי שמתגלה במשחק החדש שלה, "ניו וורלד" (New World), באג חדש ומשעשע: החל במשבר כלכלי שיצר דפלציה בערך המטבע, דרך שכפול פריטים נדירים וכלה בתקלה שמאפשרת להעיף שחקנים אחרים מהמשחק דרך שליחת קוד בתיבת הצ'אט של המשחק.

קראו עוד בכלכליסט:

על אף התקלות המרובות, "ניו וורלד" - שהושק בספטמבר - עדיין נהנה מפופולריות והפך למשחק המצליח ביותר מבית ענקית הקמעונות, שגם מחזיקה בחטיבת פיתוח משחקים משלה. ב"ניו וורלד", השחקנים מגלמים מתיישבים ביבשת קסומה הדומה לאמריקה הקולוניאלית. על פי אתר SteamCharts, כ-170 אלף איש בממוצע שיחקו במשחק ב-30 הימים האחרונים.

כפי שדווח באתר PC Gamer, שחקנים בשרת האירופי של "ניו וורלד" העידו כי קיבלו מענק נדיב של 300 אלף מטבעות זהב. עד מהרה, אמזון השביתה את השרת לצורך תיקון התקלה. על פי רשומה בבלוג של מפתחי המשחק, הבעיה החלה כאשר הם ניסו לפצות את השחקנים על "הפסדים" כספיים שחלקם רשמו כאשר המשחק הושבת בפעמים הקודמות. "השינוי במסד הנתונים העניק בטעות סכומי ענק שאינם משקפים את הכמויות הרצויות", נכתב בבלוג. "שחקנים רבים בזבזו את הכסף הזה, ובמרבית המקרים רכשו כמויות גדולות של מוצרים בדוכני המסחר".

"לאחר בחינת העניין, התברר כי אין דרך לבטל את ההעברה רק לשחקנים שקיבלו את הכסף, משום שהשפעות התקלה כללו שחקנים ומערכות משחק רבות. על כן, החלטנו להשיב אחורה את המשחק למצב שקדם לשינוי במסד הנתונים". אבל, כפי שכתבו המפתחים, גם זה לא הלך כשורה. "חלק מהשחקנים, שנכנסו למשחק בשעות שלאחר שהתרחשה התקלה, נכשלים בשחזור הדמויות שלהם. אנחנו פועלים לתיקון המצב הזה".

ככלל, אמזון התקשתה עד כה להיכנס לשוק המשחקים. עד יציאתו של "ניו וורלד", החברה לא העלתה בידה משחק מצליח, למרות כיסיה העמוקים ופלטפורמת הסטרימינג טוויץ' שבבעלותה. ב-2016, הכריזה החברה על שלושה משחקים למחשב ולקונסולות: "Breakaway", "Crucible" ו"ניו וורלד". "Breakaway" מעולם לא זכה לתאריך השקה ואילו "Crucible" אמנם הושק במאי 2020, אך עד מהרה חזר לשלב הבטא ואז נגנז בסוף השנה.


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות