אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ארה"ב: איש העסקים דב מלניק נשלח למאסר של 30 חודשים על שימוש במידע פנים צילום: ויקיפדיה

ארה"ב: איש העסקים דב מלניק נשלח למאסר של 30 חודשים על שימוש במידע פנים

מלניק, שנעצר בשוויץ באקטובר 2020 והוסגר לארה"ב, הודה בבית משפט בניו יורק במעורבות ברשת בינלאומית של סחר במידע פנים, שהרוויחה מיליוני דולרים באופן לא חוקי על ידי שימוש במידע פנים

28.11.2021, 16:30 | חדשות חוץ

איש העסקים הישראלי דב מלניק (43) ירצה מאסר בפועל של 30 חודשי בפועל ויחולטו כ-1.5 מיליון דולר מחשבונו, לאחר שהורשע במסחר על בסיס מידע פנים. כך עולה מהודעת משרד המשפטים האמריקאי (DOJ) מסוף השבוע. מתוך תקופת המאסר ינוכו שמונת החודשים בהם היה במעצר בשוויץ. על מלניק הוטל גם קנס של 50 אלף דולר.

מלניק שנעצר בשווייץ ב-7 באוקטובר 2020, והוסגר לארה"ב ב-10 ביוני 2021, הודה בבית משפט בניו יורק במעורבות ברשת בינלאומית של סחר במידע פנים, שהרוויחה מיליוני דולרים באופן לא חוקי על ידי שימוש במידע פנים.

על פי כתב האישום שבו הודה מלניק, הוא וישראלי נוסף בשם תומר פיינגולד, היו שותפים עסקיים וסוחרי ניירות ערך שסחרו בשמם וניהלו חברות וקרנות השקעה שונות. החל משנת 2013 ועד 2017, מלניק ופיינגולד השתתפו ברשת סחר פנים בינלאומית רחבת היקף. באמצעות התוכנית השניים קיבלו מידע מהותי ולא ציבורי הנוגע לרכישות פוטנציאליות של חברות בבורסה מסוחר ניירות ערך שהתגורר בשוויץ. 

מלניק ופיינגולד ידעו כי המידע הזה הושג על ידי אותו סוחר באופן ישיר ועקיף מאנשים שהיו מקורבים לחברות בבורסה ולבנקי השקעות. מקורבים אלה הפרו את חובות הנאמנות שלהם ושיתפו את המידע עם אחרים, כולל הסוחר השוויצרי, בתמורה לפיצוי, והוא שיתף את המידע הזה עם מלניק ופיינגולד. השניים השתמשו במידע זה כדי לבצע עסקאות בניירות ערך במועד שהביא לרווחים של מיליוני דולרים.

יצוין כי ניסיון של התביעה בניו יורק להביא להסגרתו של פיינגולד מאיטליה לארה"ב נדחה על ידי בית המשפט העליון ברומא. מקורבים של פיינגולד מסרו כי הוא "ימשיך להיאבק על חפותו".


דב מלניק, צילום: ויקיפדיה דב מלניק | צילום: ויקיפדיה דב מלניק, צילום: ויקיפדיה


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות