אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ארגון הבריאות העולמי: "האומיקרון צפוי להתפשט בעולם, מהווה סיכון גבוה מאוד" גטי

ארגון הבריאות העולמי: "האומיקרון צפוי להתפשט בעולם, מהווה סיכון גבוה מאוד"

לדברי הארגון, לזן החדש של הקורונה עשויות להיות "השלכות חמורות" בכמה אזורים; מומחה: החיסונים הקיימים לקורונה ככל הנראה יעילים במניעת מחלה קשה מהאומיקרון; יפן סוגרת את הגבולות לזרים

29.11.2021, 14:18 | חדשות חוץ

זן האומיקרון של הקורונה צפוי להתפשט ברחבי העולם, מהווה "סיכון גבוה מאוד", ועשויות להיות לו "השלכות חמורות" בכמה אזורים - כך הודיע היום ארגון הבריאות העולמי (WHO).


קראו עוד בכלכליסט:

הארגון קרא ל-194 המדינות החברות בו להאיץ את מבצעי החיסונים לקבוצות בסיכון גבוה, תוך ציפייה לעלייה במספרי הנדבקים, ולוודא כי "תוכניות מזעור נזקים מוכנות" כדי לשמור על השירותים החיוניים.

"לאומיקרון מספר מוטציות חסר תקדים, שחלקן מדאיגות עקב הפוטנציאל שלהן להשפיע על מסלול המגפה", נמסר מהארגון.

עד היום לא נקשרו מקרי מוות לזן האומיקרון, אם כי מחקר נוסף נחוץ כדי לוודא שכך אכן הדבר. "המספר העולה של המקרים, בלי קשר לחומרתם, עשוי להציב דרישות מוגזמות משירותי הבריאות, ולהוביל לשיעורי תחלואה ומוות גבוהים. ההשפעה על אוכלוסיות חלשות עשויה להיות משמעותית, במיוחד במדינות עם שיעורי חיסונים נמוכים. 

בתוך כך, פרופ' סלים עבדול קרים, מומחה למחלות מדבקות מדרום אפריקה, אמר כי החיסונים הקיימים לקורונה ככל הנראה יעילים במניעת מחלה קשה מזן האומיקרון. לדבריו, עדיין מוקדם לקבוע האם האומיקרון מוביל לתסמינים קשים יותר מזנים קודמים. 


נמל התעופה הית נמל התעופה הית'רו בלונדון | גטי נמל התעופה הית

בינתיים, ברחבי העולם ממשיכות מדינות לנקוט צעדים שונים למניעת התפשטות האומיקרון. ראש ממשלת יפן פומיו קישידה הודיע כי החל ממחר ארצו תאסור כניסת זרים לשטחה; אזרחי יפן שיחזרו למדינה מדרום אפריקה, ומשמונה מדינות נוספות ביבשת שהוגדרו כאדומות בסוף השבוע, ייכנסו לבידוד למשך 10 ימים במתקנים ייעודיים שהקימה הממשלה.

בבריטניה, הגוף העצמאי שמייעץ לממשלה בנושא החיסונים, שוקל להרחיב את תוכנית מנות הדחף לקבוצות גיל צעירות יותר לאור גילויו של זן האומיקרון. הוועדה המשותפת לחיסונים והתחסנות התבקשה ע"י ממשלת בריטניה לשקול את היתרונות שבהרחבת מבצע מנות הדחף למיליוני בני אדם נוספים מתחת לגיל 40, וקיצור מרווח הזמן בין הזריקה השנייה והשלישית. פרופ' אנתוני הרנדן, סגן יו"ר הוועדה, אמר ל-BBC כי חשוב ששיעורי המחוסנים באוכלוסייה יעלו, למקרה שהאומיקרון הוא יותר מידבק, או שיכולת ההגנה של החיסונים פחותה מולו. 

הדברים מגיעים לאחר שממשלת סקוטלנד הודיעה כי זוהו שישה מקרי הידבקות בזן האומיקרון, שמעלים את סך המקרים בבריטניה לתשעה.

בצרפת, הנשיא עמנואל מקרון פרסם בטוויטר כי קיבלת חיסון שלישי נגד קורונה בסוף השבוע האחרון, וכן חיסון נגד שפעת. ציוצו של מקרון מגיע בעוד צרפת צפויה להתחיל בקרוב להתחיל במבצע חיסוני הבוסטר, כדי להילחם בתחלואה הגואה במדינה. בציוץ נוסף קרא לאזרחי צרפת לקבוע תור "בשבילכם ובשביל אהוביכם". 


נמל התעופה האנדה בטוקיו, גטי נמל התעופה האנדה בטוקיו | גטי נמל התעופה האנדה בטוקיו, גטי
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות