אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הכנסות נופר אנרגיה צמחו ב-142% ברבעון השלישי ל-100 מיליון שקל צילום: אבי אריש

הכנסות נופר אנרגיה צמחו ב-142% ברבעון השלישי ל-100 מיליון שקל

צבר הפרויקטים של החברה שנמצאים בשלבי הקמה צמח גם כן ב-245% בהשוואה לשנה שעברה והיקפו 873 מגה-ואט; לנופר פרויקטים מחוברים ובהקמה בהספק כולל של 1.1 ג'יגה-ואט בשש מדינות; המנכ"ל נדב טנא: "הרחבנו משמעותית את הסכמי הרכש מול טסלה"

29.11.2021, 15:24 | חזי שטרנליכט

הספק הפרויקטים המחוברים של חברת האנרגיה הירוקה נופר אנרגיה צמח ב-234% בתשעת החודשים הראשונים של השנה. החברה מציגה היום (ב'), עם פרסום התוצאות לרבעון השלישי, כי היקף הפרויקטים המחוברים שלה מסתכם ב-226 מגה-ואט, ובנוסף צבר הפרויקטים שנמצאים בשלבי הקמה צמח ב-245% בהשוואה לתחילת השנה והיקפו 873 מגה-ואט.


קראו עוד בכלכליסט:


הכנסות נופר צמחו ברבעון השלישי ב-142% בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד והסתכמו בכ-100 מיליון שקל. הרווח הנקי ברבעון השלישי הסתכם ב-1.16 מיליון שקל. ההשוואה של הרווח הנקי ברבעון הנוכחי למקבילו אשתקד מורכבת, שכן ברבעון השלישי בשנה שעברה, כשעוד היתה חברה פרטית, ביצעה נופר הקצאת מניות ומתן בונוס חד-פעמי ערב ביצוע ההנפקה - בסך של 281 מיליון שקל. על כן נרשם הפסד חד-פעמי חריג של 265.1 מיליון שקל. 


עופר ינאי, בעל השליטה ויו"ר נופר אנרנ עופר ינאי, בעל השליטה ויו"ר נופר אנרנ'י | צילום: ראובן קופיצ'ינסקי עופר ינאי, בעל השליטה ויו"ר נופר אנרנ


עם זאת, שיעור הרווחיות של החברה ירד ברבעון השלישי בהשוואה לרבעון המקביל בשנה שעברה בשל העלייה במחירי חומרי הגלם וההובלה, וכן כחלק מיישום אסטרטגיית החברה להשקעה בצמיחה מהירה ובניית פורטפוליו איכותי שיניב תועלת והכנסות גבוהות מחשמל בהמשך. הכנסות החברה בשלושת הרבעונים הראשונים של השנה צמחו לכ-269 מיליון שקל, עלייה של 98% לעומת 136 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד, והן גבוהות מהכנסות שנת 2020 כולה. הרווח הגולמי עלה לכ-26.5 מיליון שקל, והרווח הנקי גדל לכ-6.4 מיליון שקל.

ברבעון שחלף נכנסה נופר לפעילות משמעותית בפולין וברומניה וכן העמיקה בצורה נרחבת את פעילותה בפלטפורמות הצמיחה בארצות הברית, באיטליה ובישראל. בתחום האגירה החברה הרחיבה משמעותית את הסכמי הרכש מול טסלה, התניעה הקמות של עשרות פרויקטי אגירה וחיברה לרשת מתקן נוסף. פלטפורמות הצמיחה של החברה בישראל, בארצות הברית ובאירופה צפויות להניב כ-3.3 ג'יגה-ואט פרויקטים מחוברים לרשת, המאופיינים בתעריפים גבוהים, עד סוף 2024.

נדב טנא, מנכ"ל נופר אנרגיה, מסר: "הצמיחה המהירה במהלך הרבעון האחרון משתקפת היטב בזינוק בכמות הפרויקטים המחוברים לרשת החשמל ובתנופת הקמות של מאות פרויקטים במקביל, בהספק של מאות מגה-ואטים, בשש מדינות שונות. במהלך הרבעון האחרון נכנסנו לפעילות בפולין וברומניה, וכן הרחבנו משמעותית את היקף הפעילות בפלטפורמות הצמיחה בארצות הברית, באיטליה ובישראל. בנוסף הרחבנו משמעותית את הסכמי הרכש מול טסלה, התנענו הקמות של עשרות פרויקטי אגירה וחיברנו לרשת מתקן אגירה נוסף". 

טנא הוסיף כי "בחודשים הקרובים נמשיך במגמת ההתרחבות המואצת בארץ ובחו"ל, ונפתח פרויקטים נוספים בהיקף משמעותי, תוך התבססות על יכולות הצמיחה המתמשכת של שותפויות הייזום ופלטפורמות הצמיחה השונות אשר בבעלותנו".


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות