אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נת"ע תקיים שימוע לקבוצה שהגישה הצעה "זולה מדי" צילום: יוטיוב

נת"ע תקיים שימוע לקבוצה שהגישה הצעה "זולה מדי"

מכרזי הקו הירוק והסגול: נת"ע טוענת כי אין היתכנות להצעת קבוצת "אורבניקס" המורכבת מאגד, שיכון ובינוי וחברת CRCC הסינית; לפי גורמים בנת"ע ההצעה שהוגשה על ידי הקבוצה היא "בלתי סבירה" - וזאת עד כדי חוסר כדאיות כלכלית

30.11.2021, 09:53 | יובל שדה

היום (ג') אמורים להגיע נציגי קבוצת "אורבניקס" המורכבת מאגד, שיכון ובינוי וחברת CRCC הסינית לשימוע עם נציג ועדת המכרזים של נת"ע במשרדי נת"ע בחולון. השימוע החריג מגיע בעקבות ההצעה הזולה שהגישה הקבוצה למכרזי הקו הירוק והסגול, הצעה שלפי גורמים בנת"ע היא "בלתי סבירה" וזאת עד כדי חוסר כדאיות כלכלית. 

קראו עוד בכלכליסט:

ההזמנה לשימוע מגיעה לאחר חילופי מסרים ארוכה בין נת"ע לבין הקבוצה, שכללה איומים בתביעה מצד קבוצת אורבניקס כנגד נת"ע.

בשימוע היום יציגו נציגי קבוצת אורבניקס את הצעתם ויסבירו את המודל הכלכלי של ההצעה ואת היתכנות הצעתם. נציגי הקבוצה יציגו חוות דעת של מומחים בינלאומיים והתחייבות מצד בנק לאומי שבדק את התמחור ויעמוד מאחורי מימון הצעתם. את הקבוצה ייצג משרד עורכי הדין גורניצקי. מנכ"ל שיכון ובינוי תמיר כהן צפוי להיות נוכח בדיון. יבלוט בהיעדרו לאחר שפרש מהחברה בשבוע שעבר אלון רווה שכיהן כמנכ"ל חברת האנרגיה של שיכון ובינוי,  החתום על ההצעה המקורית של החברה.

מנכ"ל שיכון ובינוי תמיר כהן. איומים בתביעה, צילום: עמית שעל מנכ"ל שיכון ובינוי תמיר כהן. איומים בתביעה | צילום: עמית שעל מנכ"ל שיכון ובינוי תמיר כהן. איומים בתביעה, צילום: עמית שעל

גורמים בקבוצה אמרו ל"כלכליסט" כי אם נת"ע תחליט לפסול את הצעתם הם לא יהססו לפנות לבית המשפט. לדברי גורם בקבוצה נת"ע הם אלו שצריכים להסביר את עצמם ולא להפך, וכי אם הם פוסלים אותם בגלל השותפות עם הסינים אז הם יאלצו לפצות את הקבוצה כי תנאי זה לא הוצג מלכתחילה.

בחודשים האחרונים התפרסמו מספר ידיעות ב"כלכליסט" על כך שנת"ע מעוניינת לפסול את הצעת אורבניקס בעקבות מחירה הנמוך. כמו כן, דווח כי ממשל ביידן לוחץ על ממשלת ישראל לא לאשר את השתתפות CRCC הסינית במכרז. חברת CRCC הוכנסה לפני מספר חודשים ל"צו איסור ההשקעה" של הנשיא ביידן.

בסך הכל ניגשו למכרזי הקו הירוק והסגול כחמש קבוצות, כאשר שלוש מתוכן כוללות חברות סיניות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות