אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
על שר התיירות נאסר לעסוק במלון ריץ קרלטון צילומים: קובי קואנקס, אבי מועלם

בלעדי

על שר התיירות נאסר לעסוק במלון ריץ קרלטון

הסדר ניגוד העניינים של השר יואל רזבוזוב מרחיק אותו מהחלטות בעניין המלון בו עובד אחיו השף. נחתם הסדר גם מול שר הרווחה מאיר כהן: לא יעסוק בקניוני ביג

01.12.2021, 06:00 | צבי זרחיה

שר התיירות יואל רזבוזוב (יש עתיד) לא יטפל בעניינים הקשורים ישירות למלון ריץ קרלטון בהרצליה מאחר שאחיו עובד כשף במלון, וגם לא יטפל בעניינים הנוגעים ישירות באחיו - כך עולה מההסדר למניעת ניגודי עניינים שנחתם עמו על ידי משרד המשפטים.

קראו עוד בכלכליסט:

בהסדר הוסבר כי "למשרד התיירות יש מספר ממשקים עם בתי מלון, לרבות מינהלת השקעות בתיירות העוסקת במתן מענקים להקמת בתי מלון, הרחבתם, הסבת מבנה לבית מלון ועוד. בעקבות משבר הקורונה החליטה הממשלה על מתן סיוע לבתי מלון שיעמדו בקריטריונים שייקבעו על ידי משרדי התיירות והאוצר. מלון ריץ קרלטון לא הגיש בקשה ואין מניעה שהשר יעסוק בנוהל לקביעת הסיוע אך ככל שיידרש לעסוק בבקשה פרטנית הנוגעת למלון - יהיה עליו להימנע מלטפל בה".

כיום, חמישה חודשים וחצי לאחר שהוקמה הממשלה, 8 מבין 28 השרים טרם חתמו על הסכמי ניגוד עניינים, כמו גם שני סגני שרים

לרזבוזוב בעלות של 5% (המוחזקת בנאמנות) בחברה שמבקשת להקים פרויקט "פינוי בינוי" בנתניה. הפרויקט נמצא בשלב ראשוני בלבד. רזבוזוב הבהיר שאינו עוסק בענייניה של החברה והמידע שיש לו מוגבל. משרד המשפטים קבע כי "לא נראה בעת הזו שקיימים ממשקים בין החברה לבין סמכויותיו כשר התיירות אולם למען הזהירות, עליו להימנע מכל תחום הנוגע לחברה". עוד נקבע בעניין זה כי במקרה שיגיע לטיפולו נושא הקשור ישירות בעיר נתניה, שיש בו כדי להשפיע על החברה או על הפרויקט, עליו לפנות ליועץ המשפטי של משרדו ולמשרד המשפטים על מנת לבדוק אם קיימת מניעה מעיסוקו בעניין זה. עוד הורה משרד המשפטים שבמידה שרזבוזוב מעוניין להמשיך להחזיק באחוזי בעלות בחברה, עליו לפנות לאישור ועדת ההיתרים במשרד מבקר המדינה.

רוזבוזוב הצהיר כי חברו הקרוב הוא יו"ר ומייסד של קבוצת טכנולוגיות מידע אמריקאית העוסקת בין היתר בתיירות בינלאומית. אמנם לא נמצאה זיקה בין עיסוקיו של החבר לבין משרד התיירות, אבל ככל שתעלה הוא יהיה מנוע מלעסוק בכל הנוגע במישרין לחברו או  לעסקיו.

מימין: שר הרווחה והביטחון החברתי מאיר כהן ושר התיירות יואל רזבוזוב, צילומים: קובי קואנקס, אבי מועלם מימין: שר הרווחה והביטחון החברתי מאיר כהן ושר התיירות יואל רזבוזוב | צילומים: קובי קואנקס, אבי מועלם מימין: שר הרווחה והביטחון החברתי מאיר כהן ושר התיירות יואל רזבוזוב, צילומים: קובי קואנקס, אבי מועלם

הסדר למניעת ניגודי עניינים נחתם גם מול שר הרווחה והביטחון החברתי מאיר כהן (יש עתיד). מההסדר עולה כי בנו, יפתח כהן, עבד ברשות לפיתוח והתיישבות הבדואים שהועברה ביולי ממשרד הכלכלה לאחריותו של שר הרווחה כהן. בעקבות כך, הבן נקלט לתפקיד במשרד ראש הממשלה. הבן חתם על הסדר למניעת ניגודי עניינים שמונע ממנו לטפל בכל הקשור לאביו, אך יוכל לטפל במקרים חריגים שאינם מערבים את לשכת שר הרווחה באישור מראש של היועצת המשפטית של משרדו. כמו כן, לא יוכל להשתתף בפגישות שבהן אביו נוטל חלק אלא במקרים חריגים. לאור ההסכם מול הבן, לא נמצא במשרד המשפטים צורך לקבוע הגבלות על האב.

בן אחר של השר, גלעד כהן, הוא מהנדס העובד בקניוני ביג. לא נמצאה זיקה בין עיסוקו לבין משרד הרווחה אך נקבע כי ככל שיתעורר עניין הנוגע לביג יהיה על השר להימנע מטיפול בו.

כיום, 5 חודשים וחצי לאחר שהוקמה הממשלה, 8 מבין 28 השרים טרם חתמו על הסכמי ניגוד עניינים: רה"מ נפתלי בנט, אביגדור ליברמן, איילת שקד, זאב אלקין, אלעזר שטרן, אורית פרקש־הכהן, עמר בר לב ועודד פורר. שני סגני שרים (מבין חמישה מכהנים) לא חתמו אף הם: אביר קארה ואלון שוסטר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות