אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברת הקייטרינג שולץ צפויה להימכר לבנו של המייסד: "כואב לראות את מפעל חיינו קורס" אוראל כהן

חברת הקייטרינג שולץ צפויה להימכר לבנו של המייסד: "כואב לראות את מפעל חיינו קורס"

פוד האוס שאח, הנמצאת בבעלות אורן שולץ, הגישה את ההצעה היחידה לרכישת חברת הקייטרינג - בהיקף של 3.2 מיליון שקל; העסקה תתבצע רק לאחר אישור ביהמ"ש

01.12.2021, 16:12 | ליטל דוברוביצקי

חברת הקייטרינג שולץ של קרן אייפקס, המצויה בקפאת הליכים, צפויה להימכר בכפוף לאישור בית המשפט לחברת "פוד האוס שאח". הצעת פוד האוס שאח היתה ההצעה היחידה שהוגשה לנאמן, עו"ד אבנר כהן, ממשרד כהן וילצ'יק ושות'.

פוד האוס שאח נמצאת בבעלות אורן שולץ, בנו של יחיאל שולץ המנוח, מייסד החברה ומי שהיה בעבר הבעלים שלה. פעילות החברה ונכסיה (למעט חוב הלקוחות) תימכר לפודהאוס שאח תמורת כ-3.2 מיליון שקל. את פוד האוס מייצג עו"ד אהוד גינדס. 

אורן שולץ ואחיו ניר, ניהלו את החברה המשפחתית שהקים אביהם יחיאל שולץ ב־1997 עד לרכישת השליטה בה על ידי חברת סוואן שבבעלות קרן אייפקס ב־2015. אייפקס רכשה 80% משולץ לפי שווי של 200 מיליון שקל, ולאחר כשנתיים הדיחה זהבית כהן, מנכ"לית הקרן, את האחים מהחברה ומינתה מנכ”לים חיצונים שכל אחד מהם שרד תקופה קצרה יחסית. האחים הגישו נגד קרן אייפקס תביעה בינואר 2017 בטענה שהם הושפלו ופוטרו משולץ ללא מכתבי פיטורים וללא פיצויים. התביעה הסתיימה בהסכם פשרה. 

"זה כואב לראות את מפעל חיינו קורס. החברה שאבא שלי ייסד ושכל חיינו השקענו בה ירדה לטמיון וכואב לנו מאוד לראות את זה", אמר לאחרונה לכלכליסט אורן שולץ. "איבדנו את אבא לפני חצי שנה בגיל 68 וזה הדבר שכואב יותר מהכל".

אורן שולץ, אוראל כהן אורן שולץ | אוראל כהן אורן שולץ, אוראל כהן

אורן שולץ פתח חברת קייטרינג חדשה שכבר זכתה במכרז של חברת צים, שהיה שייך לחברת שולץ, ושמה יד על עוד כמה מכרזים חשובים. בכפוף לאישור בית משפט, עתה תשוב משפחת שולץ להיות הבעלים של החברה שאביהם ייסד. 

הסכם עם העובדים

בתוך כך נודע כי איגוד עובדי המזון, הפרמצבטיקה וההסעדה בהסתדרות, ועד עובדי שולץ וחברת פוד האוס שאח חתמו היום (ד') על הסכם קיבוצי מיוחד לעובדי החברה. ההסכם ייכנס לתוקף במידה שבית המשפט אכן יכריז על פוד האוס שאח כרוכשת. בחברה מועסקים כיום למעלה מ-400 עובדים. חובות החברה לנושיה עומדים על כ-60 מיליון שקל וכן עוד 40 מיליון שקל הלוואת בעלים. 

לפי ההסכם, כל עובדי שולץ ייקלטו לעבודה אצל הרוכשת החל ממועד ההעברה (שלושה ימים לאחר החלטת בית המשפט) כעובדים חדשים, ללא חובות עבר.

עוד עולה כי החברה הרוכשת מתחייבת להעסיק את העובדים במשך שנה לפחות. מי שעבודתו תופסק לפני כן יהיה זכאי לפיצויי פיטורים בהתאם לחודשי עבודתו בחברה הרוכשת.

בנוסף, תעמיד הרוכשת לזכות העובדים קרן רווחה בהיקף של 150 אלף שקל בכל אחת מהשנים: 2022, 2023 ו-2024. הקרן תנוהל על ידי ועד העובדים.

עוד נקבע בהסכם כי כל החובות כלפי עובדי שולץ (לרבות פיצויי פיטורים, פדיון חופשה, הודעה מוקדמת, הפקדות פנסיוניות והפקדות לקרן השתלמות) על תקופת עבודתם בחברה יחולו אך ורק על חברת שולץ ו/או קופת הנאמנות, וישולמו ו/או יוסדרו על ידי קופת הנאמנות ו/או על ידי המוסד לביטוח לאומי, במקרה של פירוק. את חברת ההסעדה שולץ מייצג עו"ד אמיר ברטוב. 

במו"מ לחתימת ההסכם לקחו חלק יו"ר הסתדרות עובדי המזון והפרמצבטיקה, אליעזר בלו, יו"ר ועד עובדי שולץ לירון ששון תבור, ועורכי הדין גלילה ואלון הורנשטיין.

אליעזר בלו מסר: "ההסכם עליו חתמנו היום עם הרוכש הפוטנציאלי של חברת שולץ מסדיר ומשמר את זכויות העובדים הקיימים בחברה, ומאפשר להם אופק תעסוקתי מול הרוכש". 

יו"ר ועד עובדי שולץ, לירון ששון תבור: "בשלושת השבועות האחרונים עברו עובדי ולקוחות חברת שולץ טלטלה לא צפויה. בתקופה זו פעלו ועד העובדים וההסתדרות למתן פתרונות זמניים. היום חתמנו על הסכם קיבוצי ראשון שצפוי להבטיח את עתידם של העובדים בחברה. אני בטוחה שלפנינו תחילתה של דרך משותפת וטובה בחברה החדשה". 

בקשה לבצע חקירה על התנהלות החברה

בתוך כך נודע כי לצד בקשה לאשר המכר לפוד האוס שאח, נאמן שולץ, עו"ד אבנר כהן, הגיש היום (ד') לבית המשפט המחוזי בת"א בקשה כי בית המשפט יסמיך אותו לבצע חקירה אודות ההתנהלות הכלכלית של החברה בתקופה קודם למתן צו פתיחת ההליכים, ולהעניק לו את כלל סמכויות החקירה. 

עו"ד אבנר כהן עו"ד אבנר כהן עו"ד אבנר כהן

"אין חולק כי יש מקום לבחון את התנהלות החברה במהלך השנים האחרונות, וזאת בין היתר בשים לב למצב כפי שהשתקף מדוחותיה הכספיים של החברה. בפני בית המשפט תלויה ועומדת בקשה אשר הוגשה על ידי הנושה נטו מלינדה סחר (המיוצגת על ידי עו"ד רם דקל) , ואשר במסגרתה הועלו מספר סוגיות אשר מצריכות העמקה ובדיקה בטרם ניתן יהיה לקבוע מה אירע בחברה בחודשים האחרונים לפני כניסתה להליכי חדלות פירעון", ציין הנאמן בפני בית המשפט.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות