אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אלגואין: 5 דקות פעם בשבוע ודי להפסדים בשוק ההון יח"צ

אלגואין: 5 דקות פעם בשבוע ודי להפסדים בשוק ההון

ליורם ברזני יש שיטה מנצחת להרוויח כסף בשוק ההון: מהיום כל אחד יכול

01.12.2021, 17:27 | בשיתוף Visionet

האם ניתן בהשקעת זמן של מספר דקות בשבוע להכות את התשואות של בתי ההשקעות? התשובה נמצאת בחברת אלגואין, בית התוכנה הגדול בארץ למסחר אלגוריתמי. איך זה קורה?

אלגואין בע"מ - יורם ברזני, יח"צ אלגואין בע"מ - יורם ברזני | יח"צ אלגואין בע"מ - יורם ברזני, יח"צ

בעשור האחרון חל שינוי משמעותי בדרך בה פועל שוק ההון, וכיום ניתן לומר שרוב העסקאות שמתנהלות בו, וליתר דיוק, כ-80% מהן, מנוהלות על ידי מכונות מסחר שפותחו במשך שנים ומטרתן היא להשיג לסוחרים באמצעותן את התשואה הגבוהה ביותר ולמעשה להביס את המשקיע המתנהל בשיטה הישנה וסוחר בעצמו. אנשים רבים עדיין מנסים להרוויח באמצעות השקעה במניות לטווח ארוך או במסחר ידני, אך הנתונים מעידים על כך שכ-95% מהם מפסידים את כספם, ומשקיעים במניות באופן שאינו משתלם להם. אז איך אפשר בכל זאת להרוויח? הכירו את יורם ברזני, שמציע את תוכנת המסחר האלגוריתמי שפיתח בדיוק בשבילכם.

חבל על המאמץ

יורם ברזני, בעליה של חברת אלגואין בע"מ, עוסק כבר יותר משני עשורים במחקר ובפיתוח של מסחר אלגוריתמי בשוק ההון המבוסס על מדדי התנודתיות השונים שהידוע מבניהם הוא מדד ה- VIX. אלגואין פיתחה תוכנה, שמטרתה מסחר בשוק המניות בארה"ב והשגת תשואות גבוהות לסוחרים באמצעותה. תוצאות המסחר של החברה בארה"ב מפוקחות על ידי הרשויות הרלוונטיות בארה"ב, והן משיגות בקלות את תוצאות ביצועיהם של בתי ההשקעות השונים. כיום, ניתן להשתמש בתוכנה גם בישראל.

ברזני מספר שרוב האנשים משקיעים זמן, אנרגיות וכסף כדי ללמוד כיצד השוק עובד, אבל מה שהם לא מבינים זה שמדובר בשיטה של ניתוח טכני אנושי, שלא ניתן באמת להסתמך עליו. "אנשים מגלים שלאחר שהשקיעו זמן ממושך על מנת ללמוד ולהתמקצע בתחום, הם עדיין הם מפסידים יותר כסף מאשר מרוויחים, וזה מתסכל מאד. הפתרון לכך הוא למעשה מסחר אלגוריתמי", טוען ברזני. 

דוד וויקס, סמנכ"ל נאסד"ק, יח"צ דוד וויקס, סמנכ"ל נאסד"ק | יח"צ דוד וויקס, סמנכ"ל נאסד"ק, יח"צ

להרוויח תוך כמה דקות ביום

המסחר האלגוריתמי מתבצע באופן פשוט למדי, וכל הנדרש הוא מחשב עם חיבור לאינטרנט ומספר דקות ביום או בשבוע של תחזוקה. תוכנת המחשב האוטומטית, מקושרת לחשבון המסחר של המשקיע, מבצעת למענו עסקאות של קניה ומכירה, המתבססות על יישום אלגוריתם חכם שפועל בהתאם לתנודות בשוק והכל ללא התערבות אנושית. למעשה, המשקיע מגדיר מראש את הפרמטרים הרלוונטיים, את סכום ההשקעה ורמות הסיכון שהוא מעוניין לפעול בהן, ובהתאם לכך התוכנה מקבלת החלטות מסחר ומבצעת אותן תוך הפעלת 5-6 שכבות הגנה על הכסף. המטרה היא השגת רווחים באופן פאסיבי, וגם במקרים של עסקאות מפסידות, הסטטיסטיקות מוכיחה שהפעלת התוכנה כדאית ורווחית הרבה יותר מכל בית השקעות.

כל אחד יכול

אחד היתרונות של המסחר האלגוריתמי טמון בכך שהוא נטול רגש אנושי, כזה שעשוי להוביל סוחרים רבים לקבלת החלטות שגויות, מתוך מניעים כמו פחד או ריגוש. בנוסף, מדובר בתוכנה אוטומטית שיכולה להכיל ולעבד בזמן קצר כמויות אדירות של נתונים ומידע, ובהתאם לכך גם להגיב בזמן אמת באופן הנכון והאידאלי ביותר. התוכנה למעשה מנצחת את הבינה האנושית, והמודעות לכך בימינו גבוהה. זאת הסיבה לכך שרוב בתי ההשקעות כיום משלבים בשיטת המסחר שלהם אלגוריתמים, וכך מחזיקים ביתרון גדול על פני הסוחרים הידניים, אבל מהיום גם המשקיעים הפרטיים יכולים להנות ממסחר אלגוריתמי חכם ורווחי. 

סטיב ארליך, מנכ"ל LightSpeed Trading, יח"צ סטיב ארליך, מנכ"ל LightSpeed Trading | יח"צ סטיב ארליך, מנכ"ל LightSpeed Trading, יח"צ

ברזני מספר שבתוכנה, הפועלת באופן אוטומטי לחלוטין, יש ניהול סיכונים אקטיבי שמטרתו לבדוק בכל זמן את התנודתיות בשוק ולהוציא את העסקה מהשוק ברגע שהתנודתיות עולה ולהכניס עסקה חדשה כשהתנודתיות יורדת. כך קורה שלעולם לא נמצא את עצמנו מחזיקים במניות כשהשוק קורס מכיוון שתמיד, משחר ימי הבורסה, התנודתיות שמייצגת בעצם את הפחד האנושי מהפסדים, עולה לפני או בתחילת הירידות של השוק ותוכנת אלגואין יודעת לאתר את העלייה בתנודתיות ולהעביר אותנו לחוף מבטחים וכך מונעת מאיתנו הפסדים גבוהים כמו שחווים משקיעים בעשרות השנים האחרונות כשהם רואים את תיק ההשקעות שלהם יורד בין 30%-85% כפי שקרה לדוגמה במשברים בשנים 2000, 2008 ו-2020 בימי הקורונה.

אלגואין בע"מ, יח"צ אלגואין בע"מ | יח"צ אלגואין בע"מ, יח"צ

ללמוד מהטובים ביותר

ברזני מספר שכל אחד יכול להתחיל לסחור במערכת, שלא נדרש ניסיון קודם בשוק ההון או סכום השקעה ראשוני גבוה. כל שנדרש הוא ידע בסיסי בהפעלת מחשב ורצון להרוויח. בסדנה ייעודית שהוא מעביר הוא מלמד כיצד להשתמש בתוכנה, לכוון אותה על פי רמת הסיכוי סיכון המתאימה לכל אחד, כיצד למקסם את השימוש בתוכנה ואת מידת הרווחים ממנה.  

אם אתה מעוניין להפסיק ולשבת שעות מול המסך ולנסות לנחש איזו מניה לקנות, באיזה מחיר, מתי לבצע את הקנייה ומתי לצאת ממנה וגם לנהל במקביל את הסיכון ובסופו של יום למצוא את עצמך מפסיד כסף, צור קשר עם אלגואין וכך תוכל ללמוד מהמקצועיים ביותר, למקסם את הרווחים שלך במסחר בשוק ההון ולסחור באופן שיכול לשנות לך את החיים. 


אתר החברה: אלגואין 

דף הפייסבוק .

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות