אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פאוול: "האינפלציה אינה זמנית, עלינו לפעול" גטי

פאוול: "האינפלציה אינה זמנית, עלינו לפעול"

לאחר שטילטל את השווקים אתמול, יו"ר הפדרל ריזרב מופיע בפני ועדה של בית הנבחרים; שרת האוצר ג'נט ילן: "תוכניות החילוץ שלנו בזמן הקורונה העלו את הביקושים בצורה חדה, וכתוצאה מכך אנחנו רואים עלייה באינפלציה. התחזיות של כל הכלכלנים עדיין צופות ירידה באינפלציה במחצית השנייה של 2022"

01.12.2021, 18:20 | חדשות חוץ

"כל התחזיות ציפו לירידה באינפלציה, אבל אנחנו רואים עקביות בעליית המחירים. זו הסיבה שאנחנו לא סבורים שהאינפלציה תהיה זמנית, ועלינו לפעול בנושא" - כך אמר היום ג'רום פאוול, יו"ר הפדרל ריזרב, בהופעה בוועדת השירותים הפיננסיים של בית הנבחרים שעוסקת בהשפעת מגיפת הקורונה על הכלכלה האמריקאית.


קראו עוד בכלכליסט:

שרת האוצר, ג'נט ילן, שהופיעה אף היא בפני הוועדה, אמרה כי "תוכניות החילוץ שלנו בזמן הקורונה העלו את הביקושים בצורה חדה, וכתוצאה מכך אנחנו רואים עלייה באינפלציה. התחזיות של כל הכלכלנים עדיין צופות ירידה באינפלציה במחצית השנייה של 2022".

 עוד אמרה כי "החברות סובלות ממחסור רציני בכוח אדם. אנחנו רואים ירידה בשיעור ההשתתפות של העובדים בשוק התעסוקה".

 אתמול דיבר פאוול בפאנל הבנקאות של הסנאט, וציין כי המונח "חולף" (transitory) אינו מתאים לתאר את העלייה באינפלציה בחודשים האחרים, ורמז כי הפד ידון בפגישתו בדצמבר בהאצה של צמצום התוכנית לרכישת אג"ח.


שרת האוצר של ארה"ב ג שרת האוצר של ארה"ב ג'נט ילן ויו"ר הפדרל ריזרב ג'רום פאוול בעדות בסנאט, אתמול | גטי שרת האוצר של ארה"ב ג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות