אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
איתן אורנשטיין ועמוס גבריאלי יגשרו בין בעלת השליטה בתנובה לארגוני הקיבוצים צילום: צביקה טישלר

בלעדי

איתן אורנשטיין ועמוס גבריאלי יגשרו בין בעלת השליטה בתנובה לארגוני הקיבוצים

אורנשטיין, שופט בית המשפט המחוזי לשעבר, וגבריאלי, בעל המשרד לגישור, ישמשו כמגשרים משותפים בסכסוך בין ברייטפוד לארגוני הקיבוצים - האחרונים נחשבים לבעלי עניין בתנובה

02.12.2021, 06:00 | גולן חזני

איתן אורנשטיין, שופט בית המשפט המחוזי לשעבר, ועמוס גבריאלי, בעל המשרד לגישור, ישמשו כמגשרים משותפים בסכסוך בין בעלת השליטה בתנובה ברייטפוד לארגוני הקיבוצים.


קראו עוד בכלכליסט:


גבריאלי, שנחשב לאחד מבכירי המגשרים המשפטיים בישראל, ינסה להביא עם אורנשטיין להסכמות על פרידה של הצדדים. הקיבוצים מעוניינים למכור את כל מניותיהם כדי לא להיחשב בעלי עניין בה, כפי שהם נחשבים כיום, ולאור זה מסוכסכים עם ברייטפוד, שמעוניינת אף היא לממש בהנפקה חלק מאחזקותיה.


איתן אורנשטיין נשיא בית המשפט המחוזי לשעבר, צילום: אוראל כהן איתן אורנשטיין נשיא בית המשפט המחוזי לשעבר | צילום: אוראל כהן איתן אורנשטיין נשיא בית המשפט המחוזי לשעבר, צילום: אוראל כהן


ברייטפוד רכשה את השליטה בתנובה מקרן אייפקס ב־2015 לפי שווי 8.6 מיליארד שקל. בשנים הראשונות נראה היה כי מדובר בעסקה כושלת ויקרה שתסתיים בהפסד אדיר. 

אולם, השיפור בתוצאות תנובה בשנים האחרונות, לצד העלייה ביוקר המחיה ובשווי חברות המזון, הביאו למצב שבו היא יכולה לצאת ברווח של 20%-10% על חלק מההשקעה.

הגישור יחתור למצוא נוסחה לפרידה על דעת שני הצדדים. סביר שאם תימצא, יוותרו הקיבוצים על הדרישה להדחת חיים גבריאלי מכסא היו"ר עקב חשד לקיום יחסי מרות, וברייטפוד תוותר על ההאשמות לניגוד עניינים של גיא רוזן, סגן יו"ר תנובה שמייצג את הקיבוצים.


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות