אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

יקי בריגה: "יזמים לא בעד מחירים גבוהים, זה פוגע לנו בפרנסה"

המנכ"ל והבעלים של חברת בריגה, מסכם שנה סוערת בענף הנדל"ן, ומסביר איך הפכה נתניה לפורצת דרך בשוק מגורי היוקרה. בכל הקשור לבלימת מחירי הדיור המזנקים הוא אופטימי פחות: "גם אם הממשלה תפעל במלוא המרץ, השינוי הראשון יקרה בעוד שלוש שנים"

02.12.2021, 11:14 | רונן ניב

בשיתוף מערכת זירת הנדל"ן


התייקרות מחירי הדיור עומדת במוקד שנה סוערת שעברה על ענף הנדל"ן בישראל. שורה של מהלכים שמקדמת הממשלה דוגמת תוכנית דיור מקיפה, הורדת מס הרכישה והצגת חלופה לתמ"א 38 – מבקשים להגדיל באופן ניכר את היצע הדיור, לשחרר חסמים ולמתן את עליית המחירים.

עד כמה עתידים הצעדים הללו לייצר מהפכה? תלוי את מי שואלים. יקי בריגה, הבעלים של חברת בריגה נדל"ן – המזוהה עם שוק מגורי היוקרה – מתקשה לזהות בשורה של ממש. לדבריו כל עוד לא יתקצרו הליכי התכנון והרישוי ובשיח לא ישולבו כלל הגורמים הפועלים בענף – הבנייה בישראל תמשיך לדרוך במקום והמחירים יוסיפו להאמיר. 

"גם אם הממשלה תפעל במלוא המרץ, השינוי הראשון יקרה בעוד שלוש שנים", הוא מבהיר בראיון ל"זירת הנדל"ן". "רק אם יגלגלו קצת יותר אחריות ליזמים, ייתנו לנו לתכנן ולא לעבור כל כך הרבה שלבים עד קבלת ההיתר - נראה את הניצן הראשון בשינוי".

בראיון מבקש בריגה גם לנתץ מיתוס שדבק בקהל הקבלנים, ומזהיר כי הפלונטרים בענף הנדל"ן עלולים להוביל לעזיבת הדור הצעיר לחו"ל: "חייבים להבין שהיזמים לא בעד מחירים גבוהים, זה פוגע לנו בפרנסה", הוא מצהיר. "הפחד הגדול שלנו הוא לא מחירי הנדל"ן, אלא העובדה שבעוד כמה שנים נתחיל לדאוג האם הצעירים נשארים בארץ או לא". צפו בראיון.  

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

עוד בזירת הנדל"ן
מומלצות וידאו
המומלצות שלנו