אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

יוסי חסון, מייסד ומנכ"ל קבוצת מייטאון: "לא מאמין בחוסר תשתיות, התוספות בפרויקט פינוי בינוי צריכות להיות מינימום 25 מ"ר"

חסון, מייסד ומנכ"ל קבוצת מייטאון, על הפוטנציאל הלא ממומש של ההתחדשות העירונית ועל הבעיה בהגבלת התוספות ליזמים ולדיירים

02.12.2021, 14:00 | בשיתוף מערכת שורת הרווחהיקף התוספות בפרויקטים של התחדשות עירונית הוא נושא שעליו, כפי שראינו לאחרונה, אין הסכמה בין הרשויות המקומיות לבין השמאי הממשלתי. מי צודק? 

יוסי חסון, מייסד ומנכ"ל קבוצת מייטאון, מסביר כי מספר יחידות הדיור בפרויקטים גדולים של פינוי בינוי נקבע היום לפי תקן 21, המגדיר את הרווחיות היזמית של הפרויקט. המטרה: להגדיר כמות יחידות דיור שתבטיח שמירה על הרווחיות, על מנת לאפשר לפרויקטים רבים ככל האפשר לצאת לפועל בצורה מהירה וחלקה.

בשיחה עם חסון למדנו על מינימום הרווחיות אליו שואפות הרשויות לאחר תיקון חוק ההסדרים, על מנת להבטיח פרויקטים רווחיים ולהגדיל את היצע הדירות בשוק. שמענו כי על אף שרשויות רבות טוענות שהתשתיות שלהן לא מסוגלות להכיל תוספות נרחבות, חסון אינו משתכנע, ואף מצביע על מגוון כלים שבאמצעותם יכולות הרשויות לפתור את בעיות התשתית.

בנוסף, הסביר חסון מדוע הוא מאמין בתמורות של לא פחות מ-25 מ"ר לבעלי הדירות, תיאר כיצד תמורות כאלו ישחררו חסמים ויאפשרו הוצאה לפועל של פרויקטים רבים ולסיום, טען כי קביעת יחידות הדיור על פי תקן 21 מייצרת מצב אבסורדי בו אנחנו רחוקים מלנצל את מקסימום יחידות הדיור שהקרקעות שלנו מסוגלות להכיל. הצטרפו אלינו 

לפרטים נוספים>>

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות