אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לא רק HSBC: נכסים ובניין מוכרת את בית נכסים ב-390 מיליון שקל צילום: עמית שעל

לא רק HSBC: נכסים ובניין מוכרת את בית נכסים ב-390 מיליון שקל

הבוקר נחשף בכלכליסט כי נכסים ובניין שבשליטת דסק"ש מוכרת את מגדל HSBC בניו יורק; כעת מדווחת החברה על מימוש נכס נוסף, שיימכר לדלק נכסים ואזורים

05.12.2021, 08:20 | גולן חזני

מגדל HSBC בניו יורק לא לבד: נכסים ובניין מדווחת הבוקר על מכירת "בית נכסים" בתמורה ל-390 מיליון שקל. הרוכשות הן חברות דלק ישראל נכסים ואזורים. העסקה מצטרפת לעסקת מכירת מגדל HSBC שנחשפה הבוקר בכלכליסט

קראו עוד בכלכליסט:

על המתחם, בשטח של כ-3.8 דונם, התמודדו כמה חברות, ודלק נכסים ואזורים הציעו את התנאים הטובים ביותר. 

דלק נכסים שבשליטת להב אל.אר ואורי מנצור, ואזורים שבשליטת הרשי פרידמן, יקימו במתחם הנמצא בפינת הרחובות המסגר והמלאכה בתל אביב מגדל של 40 קומות למגורים, משרדים ומסחר. על הקרקע ניתן להקים מגדל בשטח של למעלה מ-50 אלף מ"ר עם פוטנציאל להגדלה.

סך ההשקעה במתחם מוערך ב-900 מיליון שקל והרווח מוערך ב-220 מיליון שקל. דלק נכסים, שבניהול פליקס שופמן, ואזורים, שבניהול רון אבידן, זכו במכרז לאחר שהסכימו לרכוש את הבניין ללא בדיקה נוספת.

כיום בנויים על הקרקע שטחים מניבים של כ-8,000 מ"ר בשימושי מסחר ומשרדים, המושכרים ברובם למשרד התחבורה ולבנק דיסקונט בשכר דירה שנתי של כ-8 מיליון שקל. 

מנכ"ל דסק"ש ונכסים ובניין דורון כהן מסר: "החברה מימשה נכסים משמעותיים ביותר בשתי עסקאות שהושלמו כעת. המכירות מתבצעות לאחר ניהול מו"מ תחרותי ועבודת מטה מאומצת של הנהלת החברה, מנהל הפעילות בארה״ב אלי אלפנט ומנכ״ל נווה גד אבי רוזן. ההנהלה פועלת במרץ ליישם את החלטת הדירקטוריון למקד את עסקי החברה בנכסים מניבים בישראל. אנחנו שבעי רצון מהמכירה של מגדל HSBC במחיר מצוין, הצלחנו להפריך את התחזיות הקודרות שנשמעו בתחילת השנה על אודות שוק הנדל"ן המסחרי בארה״ב. 

"התמורה המשמעותית משתי העסקאות חשובה לחברה בימים אלה על מנת להמשיך ולקדם את מדיניותה. אנחנו ממשיכים במדיניות ובוחנים אפשרות למימוש נכסים נוספים בארה״ב ובארץ, בהם פרויקט הטיבולי שנמצא בשכונת סאמרלין היוקרתית בלאס וגאס. החברה התקשרה לשם כך עם מתווך נדל"ן. מימוש הנכסים מגדיל את נזילות החברה ומאפשר לה מרחב שיקול דעת בין הקטנת החוב לבין הגדלת האחזקות בפעילות הליבה".

דורון כהן, צילום: עמית שעל דורון כהן | צילום: עמית שעל דורון כהן, צילום: עמית שעלשיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות