אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ארגון מחדש בסמסונג: חטיבות המובייל והאלקטרוניקה ימוזגו צילום: Samsung

כלכליסט-טק

ארגון מחדש בסמסונג: חטיבות המובייל והאלקטרוניקה ימוזגו

ענקית הטכנולוגיה הדרום קוריאנית הכריזה היום על השינויים המהותיים ביותר בחברה מאז 2017, שמטרתם לפשט את המבנה התאגידי ולהתמקד בצמיחת חטיבת השבבים; בראש החברה יעמדו שני מנכ"לים-משותפים - האן ג'ונג-הי, שגם ינהל את החטיבה הממוזגת החדשה, ונשיא החברה קיונג קיי-היון, שיעמוד גם בראש חטיבת השבבים

07.12.2021, 11:18 | חדשות חוץ

ארגון מחדש בסמסונג. ענקית הטכנולוגיה הדרום קוריאנית הכריזה היום (ג') כי בכוונתה למזג את חטיבות המובייל ומוצרי האלקטרוניקה שלה, וכן למנות מנכ"לים משותפים חדשים. אלו השינויים המהותיים ביותר בחברה מאז 2017, ומטרתם לפשט את המבנה התאגידי ולהתמקד בצמיחת חטיבת השבבים, כך לפי דיווח בסוכנות הידיעות רויטרס. 

קראו עוד בכלכליסט:

סמסונג היא היצרנית הגדולה בעולם של שבבי זיכרון ומכשירי סמארטפון. השינויים יוצאים לדרך לאחר שבאוגוסט שוחרר מהכלא סגן היו"ר ונכדו של המייסד,  לי ג'יי יונג, לאחר שריצה מאסר בגין עבירות שוחד. 

האן ג'ונג-הי, שעומד בראש חטיבת המסכים, קודם לתפקיד סגן יו"ר ומנכ"ל משותף, ואף יעמוד בראש החטיבה הממוזגת החדשה שתכלול, כאמור, את מכשירי המובייל והאלקטרוניקה. המנכ"ל המשותף השני שמונה הוא נשיא החברה קיונג קיי-היון, שיעמוד גם בראש חטיבת השבבים. 

להערכת האנליסטים בחברת יואנטה סקיורטיס קוריאה, השינויים אמורים לסייע לסמסונג להתמודד בצורה טובה יותר עם האתגרים העומדים בפני תעשיות המובייל והאלקטרוניקה, ביניהם חיבור טוב יותר של מכשירים אלקטרוניים למכשירי חשמל בפלטפורמה ידידותית למשתמשים. עם זאת, יש הבדל בגודלן של שתי החטיבות שמוזגו: חטיבת המובייל דיווחה על רווח תפעולי של 3.36 טריליון וון (2.84 מיליארד דולר) ברבעון השלישי של השנה, לעומת רווח תפעולי של 760 מיליארד וון בחטיבת מוצרי האלקטרוניקה.

מטה סמסונג, צילום: Samsung מטה סמסונג | צילום: Samsung מטה סמסונג, צילום: Samsung

בעיות מיידיות נוספות כוללות את המחסור העולמי בשבבים, עליית מחירי חומרי הגלם, קשיים לוגיסטיים ותחרות מצד אפל והיריבות הסיניות.

סמסונג החליטה להתמקד בתחומים כמו מוליכים למחצה, בינה מלאכותית, רובוטיקה וביו-פארמה, ובכוונתה להשקיע 240 טריליון וון (206 מיליארד דולר) בתחומים הללו בשלוש השנים הבאות. בחודש שעבר הכריזה החברה כי תקים בטקסס מפעל חדש לייצור שבבים, בהשקעה של 17 מיליארד דולר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות