אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
איחוד האמירויות: שבוע העבודה יקוצר, הסופ"ש יעבור לימים שבת וראשון צילום: שאטרסטוק

איחוד האמירויות: שבוע העבודה יקוצר, הסופ"ש יעבור לימים שבת וראשון

השינויים, שיכנסו לתוקף בתחילת ינואר, מייצגים שינוי מהותי - שכן בדת האסלאם יום שישי נחשב ליום קדוש המיועד לתפילות; לכן, במרבית המדינות במפרץ הפרסי מגדירים סופ"ש כמו בישראל – בימים שישי ושבת. באמירויות יתקיים לאחר השינוי שבוע עבודה של ארבע וחצי ימים, שיסתיים בשישי בצהריים: "יעזור להתאים אותנו לשווקים העולמיים"

07.12.2021, 13:40 | חדשות חוץ

באיחוד האמירויות מתכוונים להעביר את סופי השבוע שלהם לימים שבת וראשון החל מהשנה הבאה - כך לפי ציוץ שפרסם משרד התקשורת במדינה. המעבר מייצג שינוי מהותי, מכיוון שיום שישי נחשב ליום קדוש המיועד לתפילות בדת האסלאם, ובמרבית המדינות במפרץ הפרסי מגדירים סוף שבוע כמו בישראל – בימים שישי ושבת.

קראו עוד בכלכליסט:

לפי הדיווח באתר CNBC, באמירויות  יהיה שבוע עבודה של ארבע וחצי ימים, כאשר סוף השבוע יתחיל ביום שישי בצהריים ויימשך עד ראשון. במשרד התקשורת הדגישו כי הארכת סוף השבוע נועדה "להלעות את פיריון העבודה ולשפר את האיזון בין העבודה והחיים הפרטיים".

השינוי ייכנס לתוקף באופן רשמי בעוד פחות מחודש ב-1 בינואר, ויחול על כך המשרדים הממשלתיים. שעות העבודה ביום שישי יהיו מ-7:30 בבוקר עד 12:00 בצהריים, בעוד שבימי שני עד חמישי שעות העבודה יהיו 7:30-15:30.

קניון בדובאי, צילום: שאטרסטוק קניון בדובאי | צילום: שאטרסטוק קניון בדובאי, צילום: שאטרסטוק

"אימוץ מערכת עבודה נמרצת יאפשר לאמירויות להגיב במהירות לאתגרים המתפתחים וישפר את הרווחה במקומות העבודה", דווח בסוכנות הידיעות של האמירויות, WAM. "מנקודת מבט כלכלית, שבוע העבודה החדש יעזור להתאים את האמירויות לשווקים העולמיים, וישקף את המעמד האסטרטגי של המדינה במפה הכלכלית העולמית", נמסר עוד. השינוי אמור להקל על המסחר ועל ביצוע עסקאות פיננסיות וכלכליות עם מדינות אחרות. 

בסוכנות הידיעות הוסיפו עוד כי במדינה מקווים שהשינוי "יוסיף גם לגמישות, לביטחון ולאורח החיים המהנה שהאמירויות מציעה לאזרחים ולתושבים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות