אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בין המועמדים לבתי המשפט הכלכליים: הכנ"רית ופרקליטתה של איריס אלוביץ' צילום: עמית שעל

בין המועמדים לבתי המשפט הכלכליים: הכנ"רית ופרקליטתה של איריס אלוביץ'

רשימת המועמדים לבתי משפט השלום והמחוזי התפרסמה הערב לקראת ישיבת הוועדה לבחירת שופטים בסוף ינואר; המחלקות הכלכליות בתל אביב ובחיפה יורחבו; המועמדים לבית המשפט הכלכלי בתל אביב כוללים בין היתר את הכנ"רית סיגל יעקבי ואת עו"ד יעקב שרביט, המועמדים גם לעליון, ואת עו"ד מיכל רוזן-עוזר, המייצגת את אלוביץ' בתיק 4000

09.12.2021, 23:17 | משה גורלי

רשימה ארוכה של מועמדי שיפוט התפרסמה הערב (ה') לקראת ישיבת הוועדה לבחירת שופטים שתתכנס ב-27 בינואר. מדובר בבחירת שופטים לבתי משפט השלום והמחוזי. הקרב על בית המשפט העליון נדחה בשלב זה, לאחר שהוחלט לפתוח את הרשימה ולהוסיף מועמדים.


קראו עוד בכלכליסט:במיוחד מסקרנת רשימת המועמדים לבתי המשפט הכלכליים. המחלקות הכלכליות בחיפה ובתל אביב יורחבו לאחר שעבר התיקון שישנה את אופיין: לא רק תיקי ניירות ערך (אזרחיים ופליליים), אלא גם תיקי הלבנת הון ותיקי מס פליליים מורכבים. בישיבה הקרובה ייבחרו חמישה שופטים חדשים למחוזי-כלכלי בתל אביב ושופט אחד למחוזי-כלכלי בחיפה.


סיגל יעקבי, צילום: אוהד צויגנברג סיגל יעקבי | צילום: אוהד צויגנברג סיגל יעקבי, צילום: אוהד צויגנברג


בתל אביב המצב מורכב יותר, כיוון ששניים משופטי המחלקה הנוכחית, חאלד כבוב ורות רונן, מועמדים לעליון. מלבדם מכהנים כעת כשופטים כלכליים מיכל אגמון-גונן ומגן אלטוביה.

ברשימה 12 מועמדים למחוזי-כלכלי, ובהם כמה שמות מעניינים. כונסת הנכסים הרשמית ומי שהיתה מנכ"לית משרד המשפטים סיגל יעקבי וכן עו"ד יעקב שרביט ממשרד הרצוג, פוקס, נאמן, שמצויים גם ברשימת המועמדים לעליון. שרביט הוא מועמדה המועדף של לשכת עורכי הדין, שבגלל חוסר הסכמה על מועמדיה נדחתה הבחירה לעליון.

בנוסף ברשימה: ד"ר אילנה ליפסקר-מודעי, מנהלת מחלקת אכיפה מנהלית ברשות ניירות ערך, ובעבר בכירה במחלקת ניירות ערך בפרקליטות מיסוי וכלכלה; עו"ד מיכל רוזן-עוזר, הסנגורית של איריס אלוביץ' בתיק 4000 שמתנהל כעת. המינוי, במקרה שייצא לפועל, לא יפגע בייצוג מאחר ששותפה, עו"ד ז'ק חן, מייצג את שאול אלוביץ' ויוכל לקחת על עצמו גם את הייצוג של רעייתו כי אין ניגוד עניינים בין בני הזוג.

מועמד בולט נוסף הוא ד"ר מאור אבן חן, שהיה סגנו של מנהל המחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה דן אלדד. אבן חן כתב את הספר המקצועי המקיף ביותר על עבירת השוחד, ולמרות זאת לא נכלל בצוות שהכין את תיקי נתניהו בגלל העוינות הארגונית שבין המחלקה הכלכלית הירושלמית לבין מחלקת מיסוי וכלכלה התל-אביבית, בראשות ליאת בן ארי, שהופקדה על המשימה.


מאור אבן חן , צילום: אוראל כהן מאור אבן חן | צילום: אוראל כהן מאור אבן חן , צילום: אוראל כהן


עורכי דין נוספים ברשימה הם דרור ארד-אילון ויעל מושקוביץ, וגם השופטים הישאם אבו שחאדה, אריאל צימרמן, שלמה ארדמן, דנה אמיר וירון מינטקביץ.

למחוזי כלכלי חיפה שמונה מועמדים שמהם ייבחר אחד. המועמדים הם: השופטים רבקה איזנברג, זיו אריאלי, מוחמד עלי, אייל דורון, יואב פרידמן, שלמה ארדמן, פנינה נויבירט ועו"ד דרור ארד-איילון, שיחד עם ארדמן מועמד גם לתל אביב.  


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות