אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מהלך מפתיע של טסלה: לא מקבלת הזמנות של דגמי S ו-X מחוץ לארה"ב צילום: טסלה

מהלך מפתיע של טסלה: לא מקבלת הזמנות של דגמי S ו-X מחוץ לארה"ב

לפי פרסומים שונים, אספקת הדגמים הבכירים של היצרנית תידחה למחצית השנייה של 2022; בטסלה הסבירו את הדחייה בהשקת דגם ה-X מחוץ לארה"ב דווקא בהרחבת יעדי הייצור שלו; עוד נודע כי בטסלה שוקלים את מדיניות ההפצה האגרסיבית של דגם 3 בישראל, מה שעלול להביא לירידה בהקצאות לשוק המקומי

11.12.2021, 15:10 | תומר הדר

טסלה אינה מקבלת הזמנות חדשות לדגמיה הבכירים  - S ו-X - עבור לקוחות מחוץ לארה"ב, כך עולה מפרסומים במספר אמצעי תקשורת שם. לפי אותם פרסומים, אספקת דגמי היצרנית הבכירים, גם אילו שכבר הוזמנו, תידחה למחציתה השנייה של שנת 2022.

קראו עוד בכלכליסט:
טסלה S, צילום: Tesla טסלה S | צילום: Tesla טסלה S, צילום: Tesla


נכון לעכשיו, באתר טסלה ישראל במקום מחירי הדגמים הבכירים שהופיעו עד לאחרונה מופיעה הערה לצד טסלה S ולצד טסלה X, לפיה "התמחור והאפשרויות יושלמו סופית עם התקרבות המסירה. תקבלו הודעה שניתן להשלים את ההזמנה כאשר התמחור הסופי והאפשרויות יפורסמו".

לפי אותם פרסומים בארה"ב, לקוחות של טסלה באירופה שכבר הזמינו מכוניות מדגמי מודל S ומודל X קיבלו הודעות מן היצרנית לפיהן "טסלה יוצרת עמך קשר בנוגע לתזמון הזמנת מכוניתך. אנו מרחיבים את יכולת היצור של טסלה ולכן תאריכי השקת מודל X לשווקים שמחוץ לארה"ב נדחו. ניידעך אודות זמני האספקה עם תחילת היצור". לגבי הדחייה בדגם ה-S - הסיבה לכך אינה ידועה לפי שעה.

יש לציין כי ל"כלכליסט" נודע כי לאחרונה התקבלה בטסלה החלטה הנוגעת דווקא לשוק הרכב הישראלי, שבמסגרתה בוחנת היצרנית את היקפי המכירות בארץ. זאת לנוכח חדירתה האגרסיבית של היצרנית לשוק המקומי, אשר העלתה על כבישי ישראל מעל 5,000 מכוניות טסלה 3. במסגרת זו נתקלה היצרנית בבעיות כגון מחסור בחלפים ועומס במרכז השירות היחיד של טסלה בישראל. ל"כלכליסט" נודע כי במסגרת זו נבחנת אסטרטגיית החדירה האגרסיבית לישראל, מה שעלול לגרום בעתיד לירידה בהיקפי ההקצאות לשוק הישראלי ואף לעליות מחירים. 

במסגרת זו אף נבחן מועד השקתו של טסלה מודל Y, רכב הכביש שטח של טסלה שעד כה מבושש למהגיע לישראל למרות שמדובר בדגם זמין לרכישה במספר שווקים באירופה, שגם הוחל בביצוע תהליכי הרישוי הנדרשים לשיווקו בישראל. 

בטסלה בחרו שלא להגיב למידע הנוגע לשוק הרכב הישראלי.


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות