אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בנו של מייסד חברת ההסעדה שולץ: "לא למכור אותה לחברת גורמה ארוחות" אוראל כהן

בנו של מייסד חברת ההסעדה שולץ: "לא למכור אותה לחברת גורמה ארוחות"

לכלכליסט נודע כי פוד האוס בבעלות אורן שולץ מתנגדת למכירת חברת ההסעדה ל"גורמה". טוענת: "הגישה הצעה מאוחרת לאחר שכבר נודעו לה פרטי ההצעה שלנו"

12.12.2021, 06:00 | ליטל דוברוביצקי

חברת פוד האוס הנמצאת בבעלות אורן שולץ, בנו של יחיאל שולץ מייסד חברת ההסעדה שולץ, מתנגדת למכירתה של חברת שולץ לחברת "גורמה ארוחות". לטענתו, גורמה הגישה הצעה באופן תכסיסני ואופורטוניסטי "לאחר שישבה על הגדר עד לרגע האחרון לפני אישור הצעת פוד האוס". פוד האוס מבקשת כי בית המשפט יאשר לה לרכוש את שולץ.

קראו עוד בכלכליסט:

תגובת פוד האוס הוגשה בסוף השבוע לביהמ"ש המחוזי בת"א לאחר שבשבוע שעבר "גורמה ארוחות" של יצחק אזרחי הגישה הצעה לרכישת שולץ. ההצעה החדשה של גורמה גבוהה ב־800 אלף שקל מההצעה של פוד האוס.

חברת שולץ נכנסה להליך של הקפאת הליכים לאחר שצברה חובות של כ־100 מיליון שקל. בית משפט מינה כנאמן לחברה את עו"ד אבנר כהן ממשרד כהן וילצ'יק. כהן ביקש לאשר את מכירת שולץ לפוד האוס שהיתה בתחילה ההצעה היחידה שהוגשה ועמדה על כ־3.2 מיליון שקל, אולם לאחר מספר ימים הוגשה הצעה משופרת מטעם גורמה.

אורן שולץ בנו של מייסד חברת הקייטרינג שולץ ובעלי פוד האוס, אוראל כהן אורן שולץ בנו של מייסד חברת הקייטרינג שולץ ובעלי פוד האוס | אוראל כהן אורן שולץ בנו של מייסד חברת הקייטרינג שולץ ובעלי פוד האוס, אוראל כהן

בתגובתה לבית המשפט טוענת פוד האוס באמצעות עו"ד אהוד גינדס כי גורמה הגישה הצעה "שמשכפלת בבוטות את הצעת פוד האוס. גורמה ישבה על הגדר לאורך כול ההליך. הגשת הצעה מאוחרת של גורמה, לאחר שכבר נודעו לה פרטי הצעת פוד האוס, היא הפרה בוטה של כללי המשחק שקבע הנאמן ואין להשלים עמה".

מנגד, טענה גורמה באמצעות עו"ד אמיר ברטוב כי "אין אלא להצר על האופן שבו בחרה פוד האוס להגיב על הצעה טובה משמעותית מזו שהוגשה על ידה. מוטב יהיה שמי ששייך למשפחה שלפי דיווחים בתקשורת מכרה את שולץ בסכום דמיוני של 200 מיליון שקל ולאחר מכן מבקשת לרכשה בנזיד עדשים תוך ניצול הידע המוקדם והקשרים המוקדמים עם לקוחות, יימנע מתגובה מתלהמת וחסרת בסיס".

הטענה מתייחסת לכך שב־2015 רכשה אייפקס 70%–80% ממניות שולץ בכ־150 מיליון שקל לפי שווי של 200 מיליון שקל.טרםניתנה החלטת השופט חגי ברנר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות