אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לאחר קרוב לעשור: מנכ"ל חדש למשרד התיירות - דני שחר יח"צ משרד התיירות

לאחר קרוב לעשור: מנכ"ל חדש למשרד התיירות - דני שחר

על רקע המשבר המתמשך בענפי התיירות והתעופה אישרה הממשלה את מינויו של שחר, שיחליף בתפקיד את אמיר הלוי, אשר כיהן בתפקיד תשע שנים. שחר יסיים את תפקידו כמנהל הרשות הלאומית לביטחון קהילתי במשרד לביטחון פנים

12.12.2021, 15:07 | יובל שדה

הממשל אישרה היום (א') את מינויו של תא"ל (במיל') דני שחר למנכ"ל משרד התיירות. שחר יחליף את אמיר הלוי, שכיהן בתפקיד כתשע שנים והודיע לאחרונה על פרישה.


קראו עוד בכלכליסט:


שחר יסיים כעת את תפקידו כמנהל הרשות הלאומית לביטחון קהילתי במשרד לביטחון פנים. 

שחר שימש כראש מינהל התפעול בעיריית נתניה וכממלא מקום מנכ"ל, לאחר מכן כיהן כמנהל תוכנית עיר ללא אלימות, שיטור עירוני והמרחב הכפרי במשרד לביטחון הפנים. 


אמיר הלוי, מנכ"ל משרד התיירות היוצא, צילום: עמית שעל אמיר הלוי, מנכ"ל משרד התיירות היוצא | צילום: עמית שעל אמיר הלוי, מנכ"ל משרד התיירות היוצא, צילום: עמית שעל


בצבא שימש שחר בתפקידים בכירים, בין היתר כסגן מפקד אוגדה, מפקד חטיבות, מפקד יחידת המסתערבים "שמשון" ועוד. שחר הוא בוגר תואר ראשון במדעי המדינה ותואר שני במינהל ציבורי.

הלוי, מנכ"ל משרד התיירות היוצא, היה ותיק המנכ"לים בשירות המדינה, ומונה לתפקידו בשנת 2013 על ידי שר התיירות דאז עוזי לנדאו. במהלך כהונתו עבד עם חמישה שרי תיירות שונים.

המינוי מתבצע על רקע המשבר העמוק בענפי התיירות והתעופה. בחודשים האחרונים חזרו מרבית ענפי המשק לפעול, אולם שני הענפים הללו עדיין בחוסר ודאות מתמשך. תעשיית התיירות משפיעה על ענפים רבים במשק, והערך המוסף של ענף התיירות בשנת 2018 נאמד ב-30.8 מיליארד שקל, שהם כ-2.6% מהתוצר המקומי הגולמי. מספר המשרות בכלל ענף התיירות הוא כ-141,000 בקירוב, המהוות כ-3.6% מהמשרות במשק.

בהודעה שפרסם משרד התיירות עם ההודעה על פרישת הלוי נכתב: "במהלך שנות כהונתו הוביל הלוי רפורמות רבות באסטרטגיה השיווקית הבין-לאומית של משרד התיירות וכן בתחומי התעופה, התשתיות והמבנה הארגוני של משרד התיירות". 


שר התיירות יואל רזבוזוב, ומנכ"ל משרד התיירות הנכנס דני שחר, יח"צ משרד התיירות שר התיירות יואל רזבוזוב, ומנכ"ל משרד התיירות הנכנס דני שחר | יח"צ משרד התיירות שר התיירות יואל רזבוזוב, ומנכ"ל משרד התיירות הנכנס דני שחר, יח"צ משרד התיירות


הלוי נכנס לתפקידו בשנת 2013, כשהתיירות הנכנסת בשפל לאחר עשור של סטגנציה בתיירות שלא הצליחה לפרוץ את מחסום ה-2.9 מיליון תיירים בשנה. בזמן כהונתו של הלוי נשבר שיא בתיירות הנכנסת לישראל, כשבשנת 2019 נכנסו לישראל כ-4.9 מיליון תיירים.

דני שחר מסר: "אני מודה לשר על האמון שנתן בי, ואני מגיע חדור מטרה להוביל את תעשיית התיירות בישראל להישגים משמעותיים, בכפוף למדיניות השר".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות