אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ליברמן: "הגיע הרגע שצריך להחליף את המדיניות - אין יותר מענק לכל אזרח" צילום: אלעד גרשגורן

ליברמן: "הגיע הרגע שצריך להחליף את המדיניות - אין יותר מענק לכל אזרח"

שר האוצר, שייעץ אתמול למורי הדרך לחפש מקצוע אחר, אמר בישיבת הסיעה: "יכול להיות שהניסוח של אחת מאמירותיי לא היה מוצלח, אך הנתונים היו ונשארו נכונים. מ-4.5 מיליון תיירים ירדנו ל-370 אלף בלבד. אנחנו דנים כל יום עם משרד התיירות על חבילת סיוע לענף, שכוללת עשרות מיליוני שקלים בנושאי הכשרה מקצועית. כולי תקווה שעד סוף השבוע נוכל לגבש חבילת סיוע ולפרסם אותה"

13.12.2021, 14:54 | צבי זרחיה

 "הגיע הרגע הקריטי שצריך להחליף את המדיניות - אין יותר מענק לכל אזרח, יש יותר השקעות הן בצמיחה והן בתעסוקה", כך אמר בצהריים שר האוצר אביגדור ליברמן בפתח ישיבת סיעת ישראל ביתנו.

ליברמן, שייעץ אתמול למורי הדרך לחפש מקצוע אחר, אמר בישיבת הסיעה: "אתמול התקיים בממשלה דיון בנושא ענף התיירות, יכול להיות שהניסוח של אחת מאמירותיי לא היה מוצלח, אך הנתונים היו ונשארו נכונים. אני רוצה להזכיר שלפני הקורונה הגענו למצב של 4.5 מיליון תיירים. השנה היו כ-370 אלף אשרות תייר למדינת ישראל. מ-4.5 מיליון ירדנו ל-370 אלף, והם כוללים גם קרובי משפחה שבאו להתארח כאן אצל המשפחות שלהם.

קראו עוד בכלכליסט:


שר האוצר אביגדור ליברמן. מליאת הכנסת, דיון על התקציב 4, צילום: יואב דודקביץ שר האוצר אביגדור ליברמן. מליאת הכנסת, דיון על התקציב 4 | צילום: יואב דודקביץ שר האוצר אביגדור ליברמן. מליאת הכנסת, דיון על התקציב 4, צילום: יואב דודקביץ

"אנחנו דנים כל יום עם משרד התיירות על חבילת סיוע לענף, שכוללת עשרות מיליוני שקלים בנושאי הכשרה מקצועית. כולי תקווה שעד סוף השבוע נוכל לגבש חבילת סיוע ולפרסם אותה באופן סופי. במצב שאין תעסוקה במשק ואין מספיק מקומות עבודה, הולכים לכיוון של תעסוקה יזומה. במצב שלנו היום חסרים אלפי עובדים, יש היצע ענק, חסרים עובדים בהייטק, בתעשייה ובקמעונאות. כל יום אנחנו מקבלים דרישות להביא עובדים זרים".

עוד אמר ליברמן: "אנחנו נמצאים בעיצומו של הגל החמישי, ואף אחד לא ערב שלא יהיה גל שישי, ולכן צריך להבין שגם בשנה הבאה לא יהיו פה 4.5 מיליון תיירים, ואת זה אפשר להבין גם בלי להיות שר האוצר. הגישה שלנו היא קודם כל הגינות, להבין מה הדרישות, הנזקים, ומה היכולת שלנו לסייע, ורק אז מגבשים את החבילה. גם בנושא המענקים הגיע הרגע הקריטי שצריך להחליף את המדיניות. אין יותר מענק לכל אזרח, יש יותר השקעות גם בצמיחה וגם בתעסוקה.

"באופן כללי אני מודאג ממה שקורה במערכת הכלכלית העולמית. ראינו את נתוני האינפלציה, ויש סימנים מדאיגים. חייבים להיות ערוכים לשנת 2022. אנחנו ניתן אופק לאזרחים ונכוון אותם לכמה שיותר עבודות אמיתיות".


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות