אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המומחה למשכנתאות שחוסך ללקוחותיו מאות אלפי שקלים יח"צ

המומחה למשכנתאות שחוסך ללקוחותיו מאות אלפי שקלים

נפגשנו עם אדם גרוסמן, מומחה בכיר למשכנתאות, שהסביר איך ניתן להשיג הוזלה מרבית בעלויות המשכנתא, וניתן לקבל פתרונות מותאמים ויצירתיים

14.12.2021, 12:37 | בשיתוף Visionet

יחד עם העלייה הגדולה בביקוש למשכנתאות, קיימת עלייה בכמות הפונים ליועצי משכנתא. מורכבות ההלוואה, השינויים הרבים והתכופים, יחד עם העומס הגדול על סניפי הבנקים, חידדו את ההבנה שכדי להגיע לחיסכון גדול מאד בעלויות המשכנתא צריך להשתמש בשירותיו של יועץ מנוסה. ללקוח שפונה לקבלת הלוואה בפעם הראשונה ואפילו בפעמים נוספות, אין לרוב את הכלים והידע על מנת לנתח את הצרכים או ליצור תמהיל חסכוני ונכון בכדי להיכנס לעסקה המתאימה לצרכיו.

אדם גרוסמן - צילום מתוך ראיון באולפני רשת 13., יח"צ אדם גרוסמן - צילום מתוך ראיון באולפני רשת 13. | יח"צ אדם גרוסמן - צילום מתוך ראיון באולפני רשת 13., יח"צ

ניסיון יקר מפז

אדם גרוסמן ניהל מוסד כספי למשכנתאות במשך יותר מ-23 שנה. הוא ידוע כמומחה משכנתאות ופיננסים ואף ייצג בעבר את החטיבה החוץ בנקאית באיגוד לשכות המסחר, השתתף כמייצג וכמומחה בישיבות בבנק ישראל בנוגע לריבית. כמו כן, אדם הציג לבקשת יו"ר ועדת חוק חוקה ומשפט בכנסת, מצגת בנושאי מימון, ריבית בנקאית וחוץ בנקאית, חוק אשראי ועוד. כיום אדם מייעץ ללקוחות פרטיים ועסקיים בתחום המשכנתא והמימון, לצורך השגת חיסכון מירבי.

מדוע בכלל צריך להיעזר בשירותי ייעוץ משכנתא?

"כאשר לקוח ניגש לקחת משכנתא בבנק, הוא עשוי לחשוב בטעות שפקיד המשכנתאות יעשה הכל כדי לתת את המשכנתא הכי זולה. המציאות היא שתפקידו למכור את המשכנתא הרווחית לבנק ככל האפשר, הוא נמצא שם כדי לדאוג לאינטרסים של הבנק.

יועץ משכנתא חיצוני לעומת זאת, הוא מי שנמצא שם עבור הלקוח. הוא זה שדואג שהלקוח יקבל תמהיל משכנתא שבאמת מתאים לו, ושעלות המשכנתא – קרי סכום הכסף שישולם בפועל מול סכום המשכנתא שנלקח – תהיה נמוכה ככל האפשר. לרוב, ההבדלים בין ההצעות שהבנק נותן לבין אלו שאני משיג, הם לפחות מאה אלף שקלים. לדוגמא, לא מזמן טיפלתי בתיק משכנתא של 2,000,000 ש"ח והצלחתי להוזיל את עלות המימון בכמעט 800,000 ש"ח מההצעה שנתן הבנק בהתחלה".

מה ההבדל בין מומחה למשכנתאות מול יועץ משכנתא "רגיל"?

"יש כיום יועצים רבים בשוק, חלקם טובים ובעלי ניסיון וחלקם בוגרי קורס קצר עם ניסיון מועט. לעומת זאת, מומחה משכנתא הוא מי שניהל בפועל מערך משכנתאות וצבר ניסיון רב במגוון תפקידים  בתחום הפיננסי, יש לו ידע מקיף וניסיון בנושאי נדל"ן, ידע בסוגיות משפטיות בנוגע למשכנתאות ונדל"ן, שמאות ועוד. הידע הזה מאפשר ראיה רחבה הרבה יותר של התהליך, טיפול יסודי ואיכותי בבעיות שונות. במהלך קבלת ההלוואה מול אנשי המקצוע וגופי המימון. ההיכרות הקרובה שלו עם המערכת הבנקאית וגופי האשראי מאפשרים לו להשיג חיסכון מירבי ללקוח".

מה כל כך מסובך? אפשר להשוות בין 2–3 הצעות, ולקחת את הכי זולה מבניהן.

"תחום המשכנתאות הוא תחום מאוד מורכב: החוקים והתקנות בנושא המשכנתאות מרובים ומשתנים באופן תדיר, וחשוב להיות מודעים לכל הרבדים של ההנחיות הרגולטוריות בתחום. כמו כן, יש נושאי עומק נוספים כגון הלימת הון והקצאת הון בבנק, רמות סיכון שונות בכל מסלול ומסלול, השפעות הצמדה ושינויי ריבית לטווח ארוך, התמחור השונה בין הבנקים ועוד. בשוק פועלים בנוסף גם גופי מימון ופיננסיים חוץ-בנקאיים.

מומחה אמיתי במשכנתאות מבין לא רק בבניית תמהיל והשוואת ריביות, אלא בהמון נושאים משיקים נוספים, בהיבטים חוקיים (לא כתחליף לעורך דין) וצורת התנהלות של מימון, של מקרקעין ועוד. כאשר יועץ משכנתא לא מנוסה ייתקל בנושא שדורש מורכבות, הוא לא יידע להציע פתרון מתאים. גרוע מכך, הוא לרוב אפילו לא יהיה מודע לכך שהפתרון שלו לא מתאים, ובפועל במצב זה הוא אף עלול לייקר את המשכנתא, או חלילה לעכב ואף להכשיל את הלקוח. לעומת זאת, מומחה משכנתאות מחזיק בראייה כוללת יותר, ומסייע לפתור בעיות מול הבנק, מול עורכי הדין, מול שמאים וכדומה".

אדם גרוסמן בראיון במדור המומלצים של רשת 13., יח"צ אדם גרוסמן בראיון במדור המומלצים של רשת 13. | יח"צ אדם גרוסמן בראיון במדור המומלצים של רשת 13., יח"צ

 איך מתייחסים בבנק לתיק שאתה מגיש להם?

"כשאני מגיש את הבקשה למשכנתא עבור הלקוח, אני מגיש מסמך מדויק, אשר מנוסח בשפתו של המנהל המאשר. מכיוון שניהלתי מוסד כספי למשכנתאות וגם את ועדת האשראי, אני יודע בדיוק את ניתוח הנתונים הנדרש, והבקשה מנוסחת היטב על מנת להגביר את החיסכון, ומאפשרות לבנק להתייחס בצורה רצינית ומהירה, ולתת תנאים מיטביים ללקוח והתוצאה היא חיסכון שמגיע במקרים רבים למאות אלפים".

תוכל לתת דוגמא למקרה בו נתת פתרון יצירתי ללקוח ?

"לדוגמא, טיפלתי בזוג שבונה על מגרש בפתח תקווה, הם כבר קיבלו אישור עקרוני לבנייה, וכעת הוזמן שמאי שטען שלא ניתן להבין מהמסמכים שיש חלוקה של המגרש והנכס כנדרש ולמעשה סירב לתת שמאות. במצב שנוצר הבנק עצר את הטיפול והתיק עוכב. הלקוח היה למעשה בחוסר אונים. בשל ניסיוני בהמון סוגיות נדלניות ומשפטיות, נתתי לשמאי את הפתרון המתאים שיהיה מקובל גם על הבנק והתיק הסתיים בהצלחה ונמנעה מהלקוח עצירת בניה ואי עמידה בהסכם עם הקבלן וסחרור כלכלי".

מהו תהליך העבודה שלך עם הלקוחות?

"במהלך שיחה טלפונית ללא התחייבות אני עורך בדיקה ראשונית של צרכי הלקוח וקבלת נתונים ראשונים, ובודק את האפשרויות לחסוך באופן כללי בתיק של הלקוח. לאחר מכן נערכת פגישה אצלי במשרד או בבית הלקוח, בה אני סוקר בשפה בהירה ומובנת למה ואיך ניתן לחסוך הרבה כסף במשכנתא ומה מצב השוק. נערכת בדיקה מעמיקה של יכולות הלקוח, ונבחנת רמת הסיכון והתאמה אישית של הלוואת המשכנתא עבורו, כולל פתרונות מותאמים ויצירתיים.

מתבצעת פגישת תמהיל, שבה נבחר התמהיל הנכון ללקוח; אני מכין ומגיש תיק מנותח ומדויק ברמת אישור של ועדת אשראי כך שהבנק או גוף המימון יתחרו ויתנו בגינו תנאים מיטביים ללקוח. לאחר קבלת ההצעות, אני מעדכן את הלקוח ועורך התמחרות להשגת הוזלה מרבית ללקוח. לאחר שהלקוח מאשר את ההצעה המומלצת נקבעת פגישה לחתימה בליווי אישי שלי בה אוודא שהלקוחות יקבלו לפחות את התנאים שהובטחו".

מי הם הלקוחות שלך?

"כל סוגי הלקוחות, ובעיקר משפחות ישראליות ויחידים, שרוצים שקט נפשי ופונים למומחה שיטפל במהלך הכלכלי הגדול בחייהם. כמו כן, אני עובד עם הרבה אנשי עסקים ומשקיעים, ועוזר להם למנף את היכולת הכלכלית לקבלת משכנתא על פי היכולות שלהם, ולעיתים פותר להם בעיות מורכבות שמנעו מהם לקחת הלוואה. יש פניות גם של עולים ומשקיעי חוץ, שעזרתי להם בסוגיות שפחות מוכרות אצל היועצים בארץ".

לשיחת התייעצות ללא עלות עם אדם גרוסמן התקשרו לטלפון 03-5757-527.

אתר:https://adam-finance.co.il/mash-2שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות