אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

ועידת הנדל"ן

"צריך לייצר פתרונות דיור ראויים למי שזקוק להם, לא רק דירות שלושה חדרים בשלושה מיליון שקל"

כך אמרה ריקי כהן בנלולו, פעילה במאבק לדיור ציבורי, בכנס בכירי הנדל"ן של כלכליסט ובנק הפועלים. לדבריה, "ש להיפטר מהסטיגמה שדיור ציבורי הוא לעניים כי זה יכול להיות פתרון גם לזוג צעיר שמחפש לרכוש דירה"

14.12.2021, 13:59 | תומר הדר

"אני שואלת את עצמי שאלה פשוטה - כיצד אני, ריקי כהן בנלולו באה לדבר על קורת גג בכנס כזה בו נמצאים שרים וקבלנים" כך פתחה את דבריה ריקי כהן בנלולו, פעילה חברתית במאבק לדיור ציבורי, בכנס בכירי הנדל"ן של כלכליסט ובנק הפועלים. 

כהן בנלולו (45) פעילה בתנועת "לא נחמדות ולא נחמדים", אמרה, "בכנס זה דיברו נציגי הבנקים ולאחר מכן דיברו שרים על מדיניות. אבל לבית יש משמעות. ויש משבר דיור בישראל – ואני מדברת על חסרי הבית, מי שנזרקו מביתם". לדבריה, "אני בעד פרנסה אך נגד חזירות, הבנקים מתעשרים, המדינה מרוויחה מיליארדים ומחירי הדירות זינקו בשנים האחרונות, 75% מהשכירים מרוויחים פחות מהשכר הממוצע בישראל ולכן מיליון איש ללא קורת גג אינה רק סיסמה. השר אלקין מדבר על דיור ציבורי אך לא מזכיר את הקושי בהשגת דיור ציבורי, ניתן לייצר עוד דיור ציבורי ולא רק להסתפק ברכישת דירות".


ריקי כהן בנלולו , צילום: אוראל כהן ריקי כהן בנלולו | צילום: אוראל כהן ריקי כהן בנלולו , צילום: אוראל כהן

עוד ציינה כהן בנלולו: "כשאין תוכנית להגדלת מלאי של הדירות אזי אלפי משפחות לא יכולות לממן שכירות. תמיד מדברים על חוסר הרווחיות בדיבור הציבורי אך זוהי הסתכלות על חלק מן המשוואה ולכך יהיה מחיר בעתיד, מחיר של משפחות שחיות בעוני, שלא ממצות את הפוטנציאל שלהן כי עתידן נגמר. אם עובדת, איש מוגבל, ילד שיכול להיות מדען, זוהי אכזריות ואטימות וחוסר הסתכלות על העתיד. לא ניתן לפתור מצוקת דיור בלי להקצות קרקעות ותקציבים". 

לדבריה, "אני רגילה להפגין, כי הציבור ממודר ממשאבים ציבוריים כי יש מדיניות נדל"ן דורסנית של שלטון ההון, יש להיפטר מהסטיגמה שדיור ציבורי הוא לעניים כי זה יכול להיות פתרון גם לזוג צעיר שמחפש לרכוש דירה". 

את דבריה סיכמה כהן בנלולו, "השר אלקין ציין שמקציבים כסף לדיור ציבורי, כאשר מדינת ישראל היתה עניה וצעירה - ידעו כיצד לייצר דיור ציבורי. אבל מטרים מתל אביב יש מאהל ביפו ונשים נפגעות אלימות נשלחו בחזרה לביתן. אני טוענת שנדל"ן אינו רק משהו למטרת רווח, ניתן לייצר פתרונות דיור ראויים למי שזקוק להם, לא רק דירות שלושה חדרים בשלושה מיליון שקלים".


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות