אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
4 הערות על שיא השלשות של סטף קרי AP

ספורט עולמי

4 הערות על שיא השלשות של סטף קרי

קרי, כוכב גולדן סטייט ווריירס, שבר הלילה בניו יורק את שיא השלשות בכל הזמנים של ריי אלן. הוא עשה זאת ב-511 משחקים פחות מאשר אלן. "אף פעם לא רציתי לכנות את עצמי כקלעי הגדול ביותר, עכשיו נוח לי לעשות זאת", אמר

15.12.2021, 08:34 | אוריאל דסקל

סטף קרי, כוכב גולדן סטייט ווריירס, שבר הלילה את שיא השלשות בכל הזמנים של ריי אלן. קרי, ברבע הראשון נגד ניו יורק ניקס, קלע קרי את השלשה ה-2,974 שלו בקריירה. הוא הגיע לנקודת הציון הזאת ב-511 משחקים פחות מאשר ריי אלן, שראה אותו מנפץ את שיאו, מהמושבים הקרובים לפרקט במדיסון סקוור גארדן.

הנה כמה אנקדוטות על השיא של סטף קרי - שהאימפקט שלו על המשחק היה מהפכני והיסטורי.

1. ראייה מטושטשת

לפני כמה שנים סיפר קרי שהוא משתמש בעדשות מגע אחרי שנים שראה מטושטש. "עכשיו אני רואה הרבה יותר חד", סיפר לעיתונאים שנדהמו מהגילוי. דן לביא, מומחה לראייה ספורטיבית, הסביר שלקרי פשוט היתה בעיה קלה ב"חומרה", בדמות ניוון קרנית, שחייבה אותו לצמצם את שדה הראייה כשזרק, בעוד התוכנה - יכולת הקלט ועיבוד המידע - עבדה מצוין. "בכל מקרה, החדות אינה מקדש הראייה בכדורסל", אמר לביא. "אפשר לשער שקרי ניחן ביכולות 'עין שקטה' גבוהות (עין שקטה היא היכולת למקד את הראייה בדברים שנעים במהירות) ובקואורדינציית עין־יד גבוהה מאוד". 

סטף קרי אמש, AP סטף קרי אמש | AP סטף קרי אמש, AP

הנה מסר חיובי לכל ילד עם משקפיים. אפשר להיות הקלע הגדול בהיסטוריה של הכדורסל עם ראייה מטושטשת. 

2. טבע וטיפוח

קרי טופח לקליעה משלוש (קליעה מדויקת של הכדורלסל שמתבצעת מעבר לקשת השלוש) מילדות. אביו, אחד מקלעי השלשות המומחים הראשונים ב-NBA, לימד אותו את המלאכה מגיל צעיר וגם שינה לו את הזריקה שתתאים לכדורסל בוגרים כשהיה בחטיבת ביניים. ואולם, קרי הפך לקלע הרבה יותר טוב מאביו בכך שחידד את היכולות שלו כבוגר עם טכנולוגיה מתקדמת. 

למשל, קרי השתמש באימונים במשקפיים מיוחדים שיוצרים אפקט של מצמוצים רבים. כך המוח שלו צריך לקלוט כמה שיותר מידע בפחות זמן.

קרי משתמש בהם באימוני זריזות ורפלקסים, ומאמן הכישורים שלו, ברנדון פיין, אמר שהיעילות שלו השתפרה מאוד מאז: "אנחנו כל הזמן מחפשים להשתפר במאית השנייה בכל דבר שאנחנו עושים, והטכנולוגיה מסייעת בזה. זה ההבדל בין שחרור הכדור בזמן או לקבל בלוק". 

מאז החל קרי להתאמן עם המשקפיים הוא רשם את עונת ה־50/40/90 (50% מהשדה, 40% מהשלוש, 90% מהקו) הראשונה בהיסטוריה של ה־NBA, עם ממוצע של 30 נקודות למשחק. מן הסתם קרי לא היה הקלע הגדול בהיסטוריה בלי אבא שלו אבל הטבע הוא רק חלק מהסיפור של סטף. 

3. רק לקלוע זה לא טוב מספיק

לקראת העונה הנוכחית, קרי הרגיש שהאימונים שלו כבר לא יכולים לשפר אותו כקלע ולכן הוא ופיין החליטו לעלות הילוך באימונים. "לקלוע באימון זה כבר לא טוב מספיק", אמר ברנדון פיין לאתר NBA. "החלטנו שהוא צריך לרשום הרבה קליעות באימונים והוא עושה זאת, אז החלטנו להשתמש בטכנולוגיה כדי להיות עוד יותר מדויקים".

לפי פיין הטכנולוגיה החדשה מאפשרת לשניים לעקוב אחרי התנועה של הכדור, הסיבוב, הקשת וגם המיקום בו הכדור פוגע בטבעת. לפי פיין, אם הכדור לא נכנס בדיוק באמצע הטבעת, סוויש, אז הסל לא נחשב. "זה היה אתגר מנטלי", אמר קרי. "המטרה היא לזרוק את הזריקה המושלמת בכל זריקה. אם אני קולע 10 זריקות והם לא בדיוק באמצע הטבעת אז אני עושה עוד 10 זריקות בתרגיל. זה הופך ככה לתרגיל כושר, אז צריך להישאר מאוד מפוקס וזה גם מייצר תחושה ולחץ של משחק".

4. להעריך את ההיסטוריה

כשקרי קלע את השלשה שוברת השיא, המשחק במדיסון סקוור נעצר כדי שהצופים ב"מכה של הספורט", יביעו את הערכתם לקרי ואת מה שהעניק לספורט: את התקופה ההתקפית הטובה ביותר בהיסטוריה של הליגה (השלשות של קרי "פתחו את המשחק" ויצרו יותר שטחים פנויים מאי פעם). קרי זכה לחיבוקים מחבריו לקבוצה, מאמנו סטיב קר, אביו וריי אלן גם. 

הספורט האמריקאי יודע מתי לעצור ולמחוא כפיים למי שצריך ומתי שצריך. "הם נתנו לי את הרגע הזה", ציין קרי הנרגש, שהוביל את קבוצתו לניצחון על הניקס. "אף פעם לא רציתי לכנות את עצמי כקלעי הגדול ביותר - לפחות עד שאשבור את השיא. עכשיו נוח לי לעשות זאת". 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות