אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חוקרים ישראלים פיתחו מערכת מציאות מדומה לזיהוי טעויות בקבלת החלטות בחדרי טיפול נמרץ צילום: יריב כץ

חוקרים ישראלים פיתחו מערכת מציאות מדומה לזיהוי טעויות בקבלת החלטות בחדרי טיפול נמרץ

הסימולטור שפיתחה חברת DecideVR מנטר את הטעויות וההטיות של צוותים רפואיים, רופאים ומתמחים ושולח משובים בזמן אמת. החברה תצא לסבב גיוס השקעות בחודשים הקרובים

19.12.2021, 15:20 |  יפית עובדיה

חברת DecideVR השלימה לאחרונה פיתוח סימולטור מציאות מדומה לזיהוי טעויות בקבלת החלטות בחדרי טיפול נמרץ. הסימולטור מנטר את הטעויות וההטיות של צוותים רפואיים, רופאים ומתמחים ושולח משובים בזמן אמת. המערכת פותחה על ידי פרופסור אלכס מינץ, לשעבר רקטור הבינתחומי וראש המעבדה לקבלת החלטות ממוחשבת באוניברסיטת רייכמן ופרופסור ניר קרן מומחה בתחום המציאות המדומה מארצות הברית בשיתוף רופאים בכירים. 

לדברי מינץ, "המערכת מציעה תרחישי טיפול נמרץ בתחום הקרדיולוגיה, בו מרווח הטעות מזערי, אך החברה מפתחת גם סימולציות במגוון תחומים בטיפול נמרץ כמו אונקולוגיה, שבץ מוחי, לידות ופגים, בשיתוף עם מומחים מובילים, ותציע מגוון תרחישים בתחומים ותתי תחומים רבים כמענה לצורכי בתי חולים להפחתת טעויות אנוש במחלקות טיפול נמרץ". לדבריו, גרסה ייחודית מפותחת גם לאחיות במחלקות טיפול נמרץ.  

הסימולטור מנטר את הטעויות וההטיות של צוותים רפואיים, רופאים ומתמחים ושולח משוב אישי ודוח קבוצתי-צוותי למנהל בזמן אמת. גרסת בטא של המערכת נמצאת בפיילוט עם רופאים בארצות הברית. עד כה בוצעה הוכחת התכנות שלא במציאות מדומה בשלושה בתי חולים בשוויץ, בית חולים בקנדה, בית ספר לרפואה בארצות הברית, ועם למעלה ממאה רופאים ומתמחים בישראל. התוצאות הצביעו על טעויות אנוש רבות בהחלטות רפואיות שקריטי להפחית באמצעות הסימולציות שהחברה מציעה.

לדברי מינץ, DecideVR תצא לסבב גיוס השקעות בחודשים הקרובים.שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות