אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיווח: ה-FDA יאשר השבוע את התרופות של פייזר ומרק לטיפול בקורונה רויטרס

דיווח: ה-FDA יאשר השבוע את התרופות של פייזר ומרק לטיפול בקורונה

על פי בלומברג, ייתכן שהאישור לשימוש בתרופות יתקבל עוד היום. גלולת פלקסלוביד של פייזר היא בעלת רמת יעילות של 90% במניעת אשפוזים ומוות בקרב חולים הנחשבים בסיכון גבוה. התרופה של מרק - molnupiravir - אושרה בחודש שעבר לשימוש בבריטניה לאנשים הסובלים מתסמינים קלים עד בינוניים

22.12.2021, 09:02 | חדשות חוץ

מנהל המזון והתופות האמריקאי (FDA) צפוי לאשר כבר השבוע וייתכן שאפילו היום (ד') את השימוש בתרופות לטיפול בקורונה שפיתחו חברות התרופות פייזר ומרק, כך לפי דיווח בסוכנות הידיעות בלומברג המתבסס על אנשים המעורים בנושא. 

שתי התרופות, ובייחוד גלולת פלקסלוביד (Paxlovid) נתפסות כטיפולים חדשים ומבטיחים. הטיפול הוא אוראלי ויש לקחת את התרופות מיד לאחר הופעת התסמינים הראשונים, זאת על מנת להפחית את הסיכוי להתאשפז או למות. 

קראו עוד בכלכליסט:


התרופה של מרק -  molnupiravir - אושרה בחודש שעבר לשימוש בבריטניה, Merck & Co התרופה של מרק - molnupiravir - אושרה בחודש שעבר לשימוש בבריטניה | Merck & Co התרופה של מרק -  molnupiravir - אושרה בחודש שעבר לשימוש בבריטניה, Merck & Co

לפי הנתונים שפרסמה פייזר, התרופה היא בעלת רמת יעילות של 90% במניעת אשפוזים ומוות בקרב חולים הנחשבים בסיכון גבוה. 

מה-FDA לא הגיבו לדיווח. 

התרופה של מרק -  molnupiravir - אושרה בחודש שעבר לשימוש בבריטניה לאנשים הסובלים מתסמינים קלים עד בינוניים של קורונה ולכאלה עם גורם סיכון אחד לפחות לפיתוח מחלה חמורה. הממשל האמריקאי חתם על חוזה לרכישת 5 מיליון טיפולים מהתרופה של מרק ו-10 מיליון מהתרופה של פייזר. עם זאת, גם לאחר קבלת האישור, התרופות קרוב לוודאי שלא יהיו זמינות לאספקה מיידית. 

"זה הדבר הגדול ביותר שקרה במגפה מאז החיסונים", הגיב אריק טופול מנהל מכון המחקר סטריפס. עוד הוסיף כי תזמון ההכרזה בשלב כה מאוחר בשנה משקף את הבהילות מאחורי התרופות. 


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות