אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הנדל: "נטיל סנקציות על חברות שלא יעמדו בחובת הפריסה הארצית של סלולר דור חמישי" צילום: אלכס קולומויסקי

הנדל: "נטיל סנקציות על חברות שלא יעמדו בחובת הפריסה הארצית של סלולר דור חמישי"

שר התקשורת אמר את הדברים במסיבת עיתונאים לסיכום פעילות המשרד ב-2021; לדבריו, "קבענו מטרה להגיע לכיסוי של 95% עד פברואר 2022 - ואני לא בטוח שבכל המקומות יש 75%". כיעדים ל-2022 סימן הנדל בין השאר חקיקה שתחליף את רשות הכבלים והלוויין ואת הרשות השנייה, את הפרטת הדואר וקידום רגולציה של פלטפורמות מדיה חברתית

23.12.2021, 14:07 | עומר כביר

"משרד התקשורת יטיל סנקציות על חברות שלא יפרסו רשתות סלולר דור חמישי בפריסה ארצית" – כך איים היום (ה') שר התקשורת, יועז הנדל, במסיבת עיתונאים לסיכום פעילות המשרד ב-2021.

"קבענו מטרה - להגיע לכיסוי של 95% עד פברואר 2022 - ואני לא בטוח שבכל המקומות יש 75%", אמר הנדל. "אני אכנס לתהליכי אכיפה ופיקוח בצורה משמעותית. מי שלא יעמוד בחובת הפריסה שלו יקבל עיצומים כספיים, מה שלא עשינו בעבר".

קראו עוד בכלכליסט:

הנדל התייחס גם למאמצי המשרד בכל הנוגע להתנגדות לפריסת אנטנות סלולר: "יש רשות מקומית חרדית עם כיסוי דליל של אנטנות סלולריות שמדדנו בה קרינה, ומצאנו שיש פי מאות יותר קרינה לעומת תל אביב, שיש בה פריסה רווייה של אנטנות. אני אגיד לראשי רשויות שמתנגדים לאנטנות - אתם מסכנים את התושבים שלכם. לא רק שהם אוכלים אותה כי אין כיסוי, אתם גם מסכנים אותם עם קרינה. יש קמפיין של עיתונאים בבית"ר עילית על כך שאין קליטה בעיר, אבל התנגדו שם במשך שנים לאנטנות. וכשאין אנטנות אין קליטה. בעקבות הקמפיין היתה שאילתה של ח"כ גפני בכנסת למה אין קליטה בבית"ר עילית. אמרתי, 'אתה רוצה שאני אאכוף על ראש הרשות אנטנות?', אז הוא התחיל לגמגם".

שר התקשורת יועז הנדל, צילום: אלכס קולומויסקי שר התקשורת יועז הנדל | צילום: אלכס קולומויסקי שר התקשורת יועז הנדל, צילום: אלכס קולומויסקי

כיעדים ל-2022, סימן הנדל בין השאר את חקיקת 'ברית המועצות', שתחליף את רשות הכבלים והלוויין ואת הרשות השנייה, והפרטת הדואר שפרטים עליה יפורסמו בעוד כשבועיים. יעד נוסף הוא קידום רגולציה של פלטפורמות מדיה חברתית. "יש שני נושאים שיגיע למימוש בחקיקה", התחייב שר התקשורת. "הראשון הוא חוק הבוטים. מדובר על זיהוי מלא של בוטים במדיה חברתית, בדומה למדבקות על מוצרי מזון. שנית, נושא של מענה ללקוחות: לאזרח ישראל שנחסם יהיה למי להתקשר. אלו נושאים שעלו במהלך הדיונים (של הוועדה שמינה הנדל, ע"כ), ואנחנו מתכוונים לממש את זה בתוך זמן קצר".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות