אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל קרן העושר של נורבגיה: לפנינו תקופה ארוכה של חולשה בשוקי ההון צילום: Hans Fredrik/Norges Bank

מנכ"ל קרן העושר של נורבגיה: לפנינו תקופה ארוכה של חולשה בשוקי ההון

מנכ"ל קרן העושר הנורבגית, המנהלת נכסים בשווי 1.4 טריליון דולר, אמר בראיון לעיתון גרמני כי לאחר שהשיגו שיעור החזרים ממוצע של 6% במשך 25 שנים, הקרן מתכוננת עכשיו ל"עשור של החזרים נמוכים יותר". לדבריו, "העתיד יהיה פחות אטרקטיבי עבורנו מאשר העבר"

26.12.2021, 12:15 | חדשות חוץ

מנכ"ל קרן העושר של נורבגיה המנהלת נכסים בשווי 1.4 טריליון דולר אמר כי הוא מעריך שצפויה תקופה ארוכה של חולשה בשווקים הפיננסיים והזהיר כי האינפלציה עלולה להיות האתגר הגדול ביותר שעומד בפני הקרן. 

בריאיון לעיתון הגרמני פרנקפורטר אגמיינה צייטונג אמר ניקולאי טנגן, המנהל של חטיבת ההשקעות של הבנק המרכזי של נורבגיה, כי לאחר שהשיגו שיעור החזרים ממוצע של 6% במשך 25 שנים, הקרן מתכוננת עכשיו ל"עשור של החזרים נמוכים יותר". 


קראו עוד בכלכליסט:


ניוקלאי טאנגן  טנגן מנהל קרן העושר של נורבגיה, צילום: EPA ניוקלאי טאנגן טנגן מנהל קרן העושר של נורבגיה | צילום: EPA ניוקלאי טאנגן  טנגן מנהל קרן העושר של נורבגיה, צילום: EPA


"זה אפילו יכול להפוך לשלילי", אמר. "עלינו פשוט לקבל זאת. העתיד יהיה פחות אטרקטיבי עבורנו מאשר העבר". עוד הוסיף כי "הבעיה הפוטנציאלית הגדולה ביותר" שעומדת בפני  הקרן – הבעלים הגדולה בעולם של מניות נסחרות – היא האינפלציה ולזינוק המצופה במחירים יהיו "השלכות  חמורות בהרבה מכפי שאנחנו חושבים כעת". 

"אני רואה אינפלציה בכל מקום: בתעריפי המשלוחים, במחירי המתכות והמזון, בעלויות הבנייה ובהדרגה בשכר", אמר לעיתון. "אך כמשקיעים ארוכי  טווח, לא עומדות בפנינו יותר מדי אפשרויות", הוסיף. "אין היכן להסתתר מהאינפלציה". 

קרן העושר של נורבגיה מחזיקה בפורטפוליו של סביבות 9,000 מניות. בעשור האחרון היא מכרה את אחזקתה במאות חברות על  מנת להימנע מסיכונים סביבתיים, חברתיים ומנהליים שהן עלולות לייצג. 


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות