אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המדריך לבחירת קייטרינג טוב שאטרשטוק

המדריך לבחירת קייטרינג טוב

זה לא סוד שהלב הפועם של כל אירוע מרגש, הוא האוכל המוגש בו. בישראל עניין זה מקבל אף יותר דגש, כיוון שהישראלים הם קהל שמבין ואוהב אוכל טוב. אז איך נדאג לאוכל איכותי באירוע שלנו, ומה צריך לדעת כשניגשים לבחור שירות קייטרינג? ריכזנו עבורכם את כל הדגשים החשובים שיהפכו את האירוע שלכם לחגיגה – הן לעיניים והן לחיך

27.12.2021, 13:28 | בשיתוף Visionet

האוכל באירוע הוא ללא ספק אחד האלמנטים הזכורים ביותר בו – אף יותר מהמוזיקה או מכל אטרקציה מושקעת אחרת. לא פעם, נשמע אנשים מסכמים אירוע במילים "האוכל היה מעולה", ולא בכדי. אחד ממנעמי החיים הוא אוכל משובח, וכשהפסקנו לצרוך מזון לצרכי הישרדות בלבד, התפנינו להעריך מנות מושקעות, טובות ואיכותיות. בדיוק מסיבה זו, ריכזנו עבורכם כמה פרמטרים עליהם לא כדאי להתפשר בעת הזמנת שירותי קייטרינג לאירוע ובכלל.

אהבה למקצוע ונשמה 

אהבה למקצוע ונשמה הם אלמנטים הכרחיים במגוון של מקצועות והתמחויות, אך כשזה נוגע לקולינריה – מדובר בעניין קריטי, שכן הגבול בין קולינריה לאמנות מטושטש ביותר, ולעיתים אף לא קיים כלל. כיום, לא מעט שפים מתייחסים לעבודתם כאל אמנות לכל דבר ומשקיעים בה יצירתיות ותשוקה, בדיוק כמו בעבודות אמנות אחרות. לכן, המרכיב הבסיסי והחשוב ביותר בתחום האוכל והקולינריה, הוא תשוקה למקצועות המטבח ואהבה אמיתית לתחום – כזו שמגיעה מבפנים, מהנשמה. 

קייטרינג הד שף - אירועי קונספט, שאטרשטוק קייטרינג הד שף - אירועי קונספט | שאטרשטוק קייטרינג הד שף - אירועי קונספט, שאטרשטוק

איך תדעו אם שירות הקייטרינג שלפניכם ניחן בכך או לא? אם תוכלו לקבל המלצות מלקוחות שהוא שירת אותם בעבר – מה טוב. אם לא, תצטרכו לחוש זאת בפגישה ובאירוע הטעימות שהוא יארגן עבורכם. תשוקה ואהבה אמיתית לתחום, הם דברים שלא ניתן להסתיר. חפשו את הניצוץ הייחודי בעיניו של השף, ובהמשך, שימו לב לאופן העבודה של הקייטרינג וההקפדה שלו על כל הפרטים – הן הגדולים והן הקטנים ביותר. שף שמכבד את עבודתו מתייחס אליה בחרדת קודש, עניין הניכר בכל פרט ומנה שיוצאים מהמטבח שלו: החל מהטעמים המדויקים, דרך צורת ההגשה ועד האופן בו הוא מדבר על המנות שלו ומתייחס אליהן. 

גמישות קולינרית: קווים לדמותה

התנאי הבסיסי ביותר עבור סוגי אירועים רבים ומוזמנים שונים, הוא היכולת והידע של השף והמטבח ליצור אוכל במגוון של סגנונות וטעמים: בשרי, צמחוני, טבעוני או קייטרינג חלבי, שמתבצעים על בסיס ידע והתמחות בסגנונות שונים של מאכלים מכל רחבי העולם. שף טוב הוא כזה שיודע לגלות גמישות קולינרית – כלומר להתמחות בכמה סגנונות מטבח ולא להיות מקובע על אחד, טוב ככל שיהיה. לקוחות שונים מביאים איתם רצונות וטעמים מגוונים, ושף טוב מתאים את עצמו אל לקוחותיו, ויודע כיצד ליצור עבורם מנות מעולות בכמה סגנונות שונים לפחות.  

הקשבה טובה ללקוח והתאמה מדויקת לסגנון 

ואם כבר דיברנו על התאמה ללקוח – קייטרינג טוב באמת הוא כזה שמקשיב היטב ללקוח ולומד אותו, את הסגנון שלו ואת סוג האורחים שלו, במטרה לספק לו חוויה מדויקת וטובה ככל שניתן. עניין זה לא מתחיל ומסתיים בבחירת סגנון האוכל, כמו למשל מטבח בשרי, חלבי או צמחוני, אלא גם מגיע לפרטים עדינים יותר – כמו למשל דקדוק בתתי-הטעמים הרצויים, לאחר תשאול טוב של הלקוח והבנתו לעומק. בעת בחירת קייטרינג, בדקו שהשף באמת מקשיב לכם, ושימו לב עד כמה הוא מנסה ללמוד אתכם בשיחת ההיכרות איתו או בשיחה בה אתם בוחרים את התפריט. 

אירועי קונספט: טרנד חדש ועולה בעולם הקייטרינג 

הטרנד הבולט והעולה היום בעולם האירועים הוא אירועי קונספט. אירוע קונספט סובב סביב נושא ספציפי ומתאים את כל מרכיביו לאותו נושא – החל מתפאורת האולם או הגן, דרך המוזיקה והלבוש של אנשי הצוות ועד לאוכל, שמותאם בצורה מדויקת לאותו קונספט. אירוע כזה יכול לנוע סביב סרט הוליוודי מפורסם ולשחזר אווירה ייחודית ממנו, סביב תקופה היסטורית ספציפית או סביב כל רעיון אחר, בלתי-שגרתי ככל שיהיה. ככל שתהיה התאמה מדויקת יותר בין כל מרכיבי האירוע, כך האורחים יוכלו לצלול אל החוויה על כל הנדבכים שלה, וליהנות מאווירה קסומה ומיוחדת, כזו שלא קיימת בהכרח בכל אירוע "רגיל".  קייטרינג טוב חייב להיות מסוגל להתאים את עצמו בצורה המדויקת ביותר לקונספט שתבחרו, ולשם כך דרושה רמה גבוהה של גמישות קולינרית וידע מסגנונות בישול רבים. 

הקפדה על טריות וחומרי גלם איכותיים 

מנה קולינרית לא יכולה להיות באמת טובה, אם היא לא מבוססת על מרכיבים טריים וחומרי גלם איכותיים שנבחרו בקפידה. אין מקום לקיצורי דרך: כל ניסיון להתפשר על האיכות או הטריות של חומרי הגלם, מורגש היטב בתוצאה הסופית – שתתבטא באוכל בעל טעם, תחושה ומראה רגילים ובינוניים, ולא במנה משובחת שמרטיטה את החושים, נצרבת בזיכרון ועושה חשק לעוד. קייטרינג טוב ואיכותי באמת, לא יחסוך בחומרי הגלם ויבחר רק את המשובחים והטריים ביותר. ההבדל בין פירות וירקות טריים לבין כאלה שאינם מאוד טריים, ניכר בקלות גם ויזואלית וגם בטעם – ובכלל זה בפריכות, בברק ובמרקם. קייטרינג שמכבד את אורחיו ואת עצמו, לא יתפשר לעולם על אלמנט הטריות והאיכות.

קייטרינג הד שף - הקפדה על טריות וחומרי גלם הטובים ביותר, שאטרשטוק קייטרינג הד שף - הקפדה על טריות וחומרי גלם הטובים ביותר | שאטרשטוק קייטרינג הד שף - הקפדה על טריות וחומרי גלם הטובים ביותר, שאטרשטוק

צוות שירותי עם אנרגיה טובה שעובד בהרמוניה 

האלמנט האחרון, שאינו פחות חשוב מהשאר, הוא אופי הצוות באירוע – החל מצוות המטבח ועד לצוות ההגשה.  צוות ותיק שעובד יחד תקופה לא קצרה, ובין אנשיו שוררים יחסים טובים של הבנה והערכה, תמיד יעבוד טוב יותר ויפיק תוצאות טובות לאין שיעור מצוות ארעי, שמתחלף תדיר ואנשיו אינם מכירים היטב זה את זה. אם אתם מעוניינים בהרמוניה שבאה לידי ביטוי באירוע מתוקתק, יעיל ושירות טוב וחייכני, יש לוודא שצוות הקייטרינג הוא מגובש וותיק יחסית. בצוות כזה, כל מערך השירות יעבוד באופן מהיר ויעיל והמטבח יעבוד ללא טעויות, עניין אשר יבוא לידי ביטוי לבסוף גם בטעם ובנראות של המנות.  

קייטרינג הוא לב האירוע, בחרו אותו בקפידה

לסיכום, בבואכם לבחור שירות קייטרינג, הקפידו לעבור היטב על הכללים המוזכרים פה. זכרו תמיד שלב הקייטרינג הוא השף שעומד במטבח, כמו גם הבעלים של הקייטרינג – להם המוניטין חשוב במיוחד. שימו לב לכך שמדובר בקייטרינג שלוקח כל עבודה ברצינות, ועובד מתוך תשוקה ואהבה אמיתית, הן לאוכל והן לסיפוק לקוחותיו. 

בהצלחה, ושיהיה בתיאבון.

מאמר זה נכתב עבור: "קייטרינג הד שף"


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות