אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יו"ר פוםוום לשעבר תוקף את הדירקטוריון: "ממשל תאגידי לקוי בחברה" צילום: אי פי איי

יו"ר פוםוום לשעבר תוקף את הדירקטוריון: "ממשל תאגידי לקוי בחברה"

יצחק כהן, בעל עניין בחברת טכנולוגיית זיהוי הפנים שנועדה לצילום מבקרים בפארקי שעשועים, התפטר מתפקידו כדירקטור; טוען כי נדחתה הצעתו להשהות הליכי אישור שינויים בתגמול המנכ"ל ובעלי עניין בחברה, עד להשלמת הליך מינוי יו"ר דירקטוריון קבוע; דירקטוריון פוםוום דוחה טענותיו

28.12.2021, 16:53 | יניב רחימי

יצחק (איציק) אברהם כהן, שמחזיק ב-13.8% ממניותיה של פוםוום, התפטר היום מתפקידו כדירקטור בחברה, ובמכתב ההתפטרות שלו הוא מציין כי מזה חודשים רבים שהוא מתריע על ממשל תאגידי לקוי בחברה. 


קראו עוד בכלכליסט:


הטענות של כהן עוסקות במספר נושאים, החל באופן התנהלות החברה במחלוקת שהתגלעה בינו לבין דירקטורים אחרים, שמהווים חלק מקבוצת השליטה לשעבר, לגבי בחירת הדח"צים, וכלה בהליך המינוי והגדרת התפקיד של ועדת האיתור למינוי יו"ר חדש שעליה הוחלט בימים האחרונים. לטענת כהן "ספק רב בעיני אם באופן בו מונתה יש באפשרותה להוביל למינוי יו"ר דירקטוריון ודירקטורים שיתקנו את התנהלות הדירקטוריון והממשל התאגידי בחברה".


פארק לונדון איי, סמוך לביג בן, צילום: שאטרסטוק פארק לונדון איי, סמוך לביג בן | צילום: שאטרסטוק פארק לונדון איי, סמוך לביג בן, צילום: שאטרסטוק


כהן מציין במכתבו כי העלה הצעה להשהות את הליכי האישור של שינויים משמעותיים בתגמול המנכ"ל ובעלי עניין בחברה. זאת עד להשלמת הליך מינוי יו"ר דירקטוריון קבוע ומקצועי ודירקטורים חדשים לחברה. אולם לדבריו הצעתו נדחתה על ידי אותה קבוצה של דירקטורים מבעלי השליטה לשעבר ושל הדח"צים, למרות שטרם חלפה שנה ממועד ההנפקה של פוםוום בבורסה.

בסוף מכתב ההתפטרות כהן מציין כי הוא מקווה שהודעת ההתפטרות שלו תשמש כקריאת השכמה לדירקטרויון החברה. זאת "על מנת שישפר את תפקודו ואת הממשל התאגידי בחברה, ויעשה שימוש מושכל ונכון בוועדת האיתור ויאפשר את השינוי הראדיקלי הנדרש במבנה הדירקטוריון ובאופן התנהלותו לטובת החברה ושגשוגה".

לא חלפה שעה מהדיווח על ההתפטרות של כהן שלוותה במכתב התפטרות עם טענות מטרידות, והדירקטוריון של החברה פרסם תגובה משלו להתפטרות. "דירקטוריון החברה דוחה את טענותיו של מר כהן", כך נכתב בפתח התגובה שמפרטת את פעולתיו של הדירקטוריון על מנת לחזק את הממשל התאגידי בחברה. 

בתגובת הדירקטוריון יש התייחסות לטענה של כהן ביחס להצעה לבצע שינויים מהותיים בתגמולי המנכ"ל ובעלי עניין בחברה ונאמר כי הנושא טרם נדון בדירקטוריון ו-ועדת התגמול עדיין לא סיימה לגבש את המלצותיה בנושא. עוד צויין כי בישיבות ועדת התגמול ודירקטוריון החברה המנכ"ל של פוםוום, יהודה מינקוביץ, הצהיר בנוכחות כהן כי ככל שהדיון בתגמול שהוא יהיה זכאי לו עלול לגרום למחלוקת או עיכובים באימוץ מדניות תגמול, הוא מציע לדחות את הדיון בעניינו האישי, על מנת לאפשר את אישור תגמולי שאר נושאי המשרה בחברה.

פוםוום הונפקה במרץ ושווי השוק שלה כיום עומד על 246 מיליון שקל

בימיה הראשונים של פוםוום כחברה ציבורית, איציק כהן שימש כיו"ר הדירקטוריון של החברה. אולם הוא סיים את תפקידו 74 ימים אחרי שמניותיה של פוםוום החלו להיסחר בבורסה. בדיווח לבורסה מסוף השבוע האחרון צוין כי סיום כהונתו נעשתה "בהתאם להחלטת דירקטוריון החברה", וזאת "בשל אי הסכמות בין חברי הדירקטוריון". במקומו מונה ליו"ר ראיין שפירו, בעל מניות ודירקטור בפוםוום.

שפירו, שמונה לתפקיד יו"ר פוםוום בפברואר2021, חדל לכהן בתפקיד לנוכח העובדה שהוא מעורב בחקירה פלילית בקשר למסחר לכאורה בניירות ערך בארצות הברית, שאינה קשורה לפוםוום. בדיווח על סיום כהונתו של שפירו נכתב כי לטובת החברה הוא החליט לפרוש באופן מיידי מתפקידיו בחברה, וכן כי להליכים בארצות הברית אין קשר לפוםוום.


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות