אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תומטק ונירית מתמזגות לענקית זרעים בשווי של 200 מיליון שקל צילום: שאטרסטוק

תומטק ונירית מתמזגות לענקית זרעים בשווי של 200 מיליון שקל

שתי החברות פעילות בתחום הגנטיקה המולקולרית ומשביחות ירקות. קרן ההשקעות אפ פרטנרס רוכשת אותן במסגרת עסקת מיזוג משולשת הכוללת מזומן ומניות. דיסקונט קפיטל תצטרף לקרן בעסקה

29.12.2021, 20:01 | גולן חזני

עסקה גדולה בתחום הזרעים: ל"כלכליסט" נודע כי בעסקה משולשת בהיקף של 200 מיליון שקל רוכשת קרן ההשקעות אפ פרטנרס את חברות הזרעים תומטק ונירית זרעים עם קבוצת משקיעים מוסדיים ופרטיים. המיזוג יתבצע בעסקה של מזומן ומניות.

המיזוג ייצור ענקית זרעים עם מחזור הכנסות של יותר מ-200 מיליון שקל בשנה. תומטק מכפר מנחם מייצרת ומשווקת זרעי עגבניות ייחודיים ומייצאת אותן למדינות שונות בעולם. החברה שהוקמה לפני 18 שנה הצליחה בעזרת גנטיקה להשביח עגבניות ולהקנות להן יתרון בגודל, במתיקות ובצורה. 

סניף של רשת ה סופרים יינות ביתן פירות וירקות, צילום: מיכה לובטון סניף של רשת ה סופרים יינות ביתן פירות וירקות | צילום: מיכה לובטון סניף של רשת ה סופרים יינות ביתן פירות וירקות, צילום: מיכה לובטון

נירית זרעים פועלת בתחום דומה ומשתמשת בגנטיקה מולקולרית לטיפוח זרעים איכותיים לזני ירקות העמידים למחלות ובדרך זו מקטינה את הצורך בריסוסים רעילים. את הזרעים היא מייצאת ל–77 מדינות ברחבי העולם. 

אפ פרטנרס מנוהלת על ידי שמואל וולודינגר וחגי שטדלר. בין המשקיעים באפ פרטנרס מצויים אלטשולר שחם, דיסקונט קפיטל, ילין לפידות ופמילי אופיס פרטיים. הקרן שמשקיעה בחברות ישראליות קטנות השקיעה, בין היתר, גם בחברת טופ גאם שהיתה אחת ההנפקות המוצלחות השנה בבורסה. 

דיסקונט קפיטל תצטרף לקרן אפ בעסקה. החברה המשותפת תעסיק 70 עובדים.

עו״ד אבי שץ ליווה את נירית בעסקה.


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות