אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הבנק הדיגיטלי של שעשוע ישנה את השם לוואן זירו צילום: יונתן הפנר

הבנק הדיגיטלי של שעשוע ישנה את השם לוואן זירו

השינוי נעשה מספר חודשים לפני השקת פעילותו ולאחר שבחודש שעבר גייס הבנק 120 מיליון דולר, ממשקיעים בינלאומיים שרכשו פחות מ-5% ממנו, ביניהם הבנק השוויצרי יוליוס בר וענקית הטכנולוגיה Tencent

30.12.2021, 14:00 | אלמוג עזר

הבנק הדיגיטלי ישנה את שמו וייקרא וואן זירו (one zero). שינוי השם נעשה של הבנק שהינו בשליטת פרופ' אמנון שעשוע, נעשה מספר חודשים בטרם הושקה פעילותו ללקוחות.


קראו עוד בכלכליסט:


לפי הבנק, רשימת ההמתנה לפתיחת חשבון כוללת היום 60 אלף נרשמים, זאת לאחר קיום פיילוט בחודש מרץ השנה. 


גל בר דעה, מנכ"ל הבנק וואן זירו, צילום: אוראל כהן גל בר דעה, מנכ"ל הבנק וואן זירו | צילום: אוראל כהן גל בר דעה, מנכ"ל הבנק וואן זירו, צילום: אוראל כהן


לבנק הדיגיטלי יש כבר רישיון בנקאי מבנק ישראל, יש בו כיום 200 עובדים, הוא חתם על הסכם להנפקת כרטיסי אשראי עם חברת ישראכרט, והצטרף כחבר בורסה בבורסה לני"ע לקראת פעילות שהוא מתכוון להשיק בתחום שוק ההון.

בחודש שעבר גייס הבנק לקראת פעילותו 120 מיליון דולר. עם המשקיעים הבינלאומיים נמנים הבנק השוויצרי יוליוס בר, ענקית הטכנולוגיה Tencent וקבוצת הפיננסים היפנית SBI. המשקיעים המוזכרים רכשו פחות מ-5% מהבנק, זאת מאחר שאחזקה גדולה יותר היתה מצריכה היתר מיוחד של בנק ישראל. 

בנוסף לכך המשקיעים לא יזכו לנציגות בדירקטוריון. לשלושת המשקיעים שמובילים את הסבב מצטרפים משקיעים נוספים, ובהם קרן ההשקעות האמריקאית West Cost Equity Partners, קופת הגמל של עובדי האוניברסיטה העברית והקרן הסינגפורית Far east Ventures.


אמנון שעשוע, צילום: יונתן הפנר אמנון שעשוע | צילום: יונתן הפנר אמנון שעשוע, צילום: יונתן הפנר


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות