אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

כיצד חוק ההסדרים משפיע על יזמים ובעלי דירות? עו"ד קרן כהן בלחרסקי מסבירה

חוק ההסדרים כולל מספר תיקונים חשובים,אשר צפויים לקדם את תחום ההתחדשות העירונית ולהשפיע ישירות על יזמים ובעלי דירות.

03.01.2022, 13:44 | בשיתוף מערכת שורת הרווחזה לא סוד שתחום ההתחדשות העירונית הוא המנוע העוצמתי ביותר להגדלת היצע הדיור. מצד שני, לא סוד הוא שהתחום סובל מחסמים רבים. הדבר לא חמק גם מעיני המחוקק, אשר הכניס לחוק ההסדרים האחרון שורה של תיקונים שנועדו לשחרר חסמים רבים בתחום. כיצד ישפיעו תיקונים אלו על בעלי הדירות?

בשיחה עם עו"ד קרן כהן בלחרסקי, מייסדת משרד עו"ד קרן כהן בלחרסקי ושות', המתמחה בתחום הנדל"ן וההתחדשות העירונית, סקרנו את התיקונים לחוק והבנו כיצד כל אחד מהם צפוי להשפיע על בעלי הדירות בפרויקטים קיימים ו/או עתידיים. ראשית, שוחחנו על התקנות לביטול הסכמים, באמצעותן קבע המחוקק תחנות מסוימות בזמן, אשר הגעה אליהן ללא התקדמות מספקת מצד היזם מאפשרת לבעלי הדירות לבטל הסכם חתום. בהמשך, שמענו מהי חתימה פוגענית, וכיצד הממונה ברשות הממשלתית להתחדשות עירונית רשאי לבטל חתימה שנעשתה בנסיבות פוגעניות.

עוד שמענו על הטיפול בדיירים שביצעו בנייה לא חוקית בדירותיהם, ועל כך שמהיום לא ייחשבו יותר במניין בעלי הדירות הדרושים לטובת החתימה על ההסכם, וכן על התיקון לחוק שמאפשר לקבל פטור ממס שבח על יותר מדירה אחת במתחם. לסיום, הבנו כי המחוקק קבע שיעור אחיד של היטל השבחה אך אפשר לראשי הערים לקבוע שיעורים שונים, תוך שמירה על וודאות לאורך השנים הקרובות. כיצד? צפו

לפרטים נוספים>>

t t t

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות