אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לא רק אוורגרנד: ענקית נדל"ן נוספת בסין נקלעה לקשיים בלומברג

לא רק אוורגרנד: ענקית נדל"ן נוספת בסין נקלעה לקשיים

על פי דיווח ברויטס, חברת הנדל"ן הסינית שימאו גרופ, שנחשבת "בריאה" יחסית, לא הצליחה לעמוד בתשלום של 101 מיליון דולר במסגרת הלוואה שנטלה. לטענת החברה, היא מקיימת מגעים כדי להיחלץ מהמצוקה הפיננסית שאליה נקלעה. יזמי הנדל"ן הסינים נמצאים בקשיים בשנתיים האחרונות, בעוד בייג'ינג מנסה להפחית את התלות שלהם בהלוואות

07.01.2022, 17:33 | חדשות חוץ

ענקית נדל"ן נוספת בסין נקלעה היום (ו') לחדלות פירעון. מניית חברת הנדל"ן שימאו גרופ צנחה ביותר מ-17% בתחילת היום, לאחר שרויטרס דיווחה שיזמית הנדל"ן לא הצליחה להחזיר במלואה הלוואת נאמנות. שלוחה של החברה מסרה בעקבות זאת במסמכים שהגישה כי היא מקיימת מגעים לפתרון הנושא. מניית החברה ננעלה בירידה של 5% בהונג קונג, בעוד רוב חברות הנדל"ן סיימו את יום המסחר בעליות.

קראו עוד בכלכליסט:

תעשיית הנדל"ן המסיבית של סין נמצאת לאחרונה במצוקה פיננסית, בעוד בייג'ינג מנסה להפחית את התלות של יזמי הנדל"ן בהלוואות. משקיעים גלובליים התמקדו בחודשים האחרונים בעיקר ביכולתה של חברת אוורגרנד הסינית להחזיר את חובותיה, ובפוטנציאל הזליגה של חדלות הפירעון לשאר התעשייה הסינית. 

הכניסה ל-Shimao Riviera Garden, אחד מנכסי החברה בשנגחאי, בלומברג הכניסה ל-Shimao Riviera Garden, אחד מנכסי החברה בשנגחאי | בלומברג הכניסה ל-Shimao Riviera Garden, אחד מנכסי החברה בשנגחאי, בלומברג

בחודשים האחרונים החלו מספר יזמיות נוספות לדווח על קשיי פירעון. אך צרותיה של שימאו בולטות במיוחד. "הסיבה שהשוק מעט יותר מודאג מהמקרה של שימאו לעומת חברות אחרות הוא, שביחס לחברות אחרות לשימאו יש מוניטין של חברה 'בריאה' יחסית", אמר גארי אנג, כלכלן באזור אסיה-פסיפיק בחברת Natixis. 

הוא ציין ששימאו עמדה בשלושת הדרישות של בייג'ינג לרמות החוב של יזמיות – או מה שמכונה מדיניות 'שלושת הקווים האדומים', שמטילה מגבלות על התלות בחוב ביחס לתזרים מזומנים, נכסים ורמות הון של חברה. שימאו פספסה תשלום של 101 מיליון דולר, כך על פי מכתב של קרן האשראי של סין שהגיע לידי רויטרס.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות