אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יוניקורן סייבר חדש: פנטרה הישראלית גייסה 150 מיליון דולר לפי שווי של מיליארד דולר צילום: ערן בארי

יוניקורן סייבר חדש: פנטרה הישראלית גייסה 150 מיליון דולר לפי שווי של מיליארד דולר

קרן K1 Investment Management הובילה את סבב הגיוס של הסטארט-אפ שהוקם ב-2015. המערכת שפיתחה פנטרה מדמה תקיפות סייבר על חברות ומבצעת בדיקת חדירות אוטומטית במטרה להעריך את מידת החסינות של הארגון מפניהן

11.01.2022, 13:06 | מאיר אורבך

הסטארט-אפ הישראלי פנטרה (Pentera) שפיתח המערכת אוטומטית המדמה תקיפות סייבר על חברות הכריז היום על סבב גיוס שבו הגיע לשווי של מיליארד דולר. בהודעתה מדווחת החברה על גיוס C של 150 מיליון דולר שנחלק שווה בשווה בין כסף שזרם לקופת החברה ובין סכום של 75 מיליון דולר ששימש לרכישת מניות של עובדים וותיקים בחברה, מנהלים, יזמים וכן משקיעים ותיקים שדיללו חלק מאחזוקתיה. 

קראו עוד בכלכליסט:

קרן K1 Investment Management הובילה את סבב הגיוס, בו השתתפו גם הקרנות Insight Partners ו-Evolution Equity Partners. משקיעי החברה כוללים גם את הקרנות Awz Ventures ו-Blackstone. 

פנטרה הוקמה ב-2015 על ידי ד"ר אריק ליברזון, סמנכ"ל הטכנולוגיות, ואריק פיינגולד. בראש החברה עומד המנכ"ל אמיתי רצון. החברה פיתחה פלטפורמת תוכנה לבדיקת חדירות אוטומטית של מערכות המידע הארגוניות במטרה להעריך את מידת חסינותן בפני מתקפות סייבר, לאתר ליקויים ולחסום פרצות אבטחה. האלגוריתם של פנטרה מחקה את פעולותיו של האקר אנושי ומאתגר את אבטחת הרשת הארגונית, השרתים ומערכות המידע. הטכנולוגיה הייחודית אינה דורשת התקנה של "סוכנים" בכל נקודת קצה (agentless), עובדת בצורה בטוחה ומוטמעת ללא כל צורך בעצירת פעילות החברה. הדו"חות שמופקים בסוף התהליך מאפשרים לצוותי האבטחה של הארגון לתקן את הליקויים לפי רמת הסיכון האמיתית שלהם באופן רציף, מסייעים להנהלת החברה לוודא שהארגון מוגן מפני התקפות סייבר בצורה שוטפת. 

מימין: אמיתי רצון ואריק ליברזון, מייסדי פנטרה. חדי קרן כחולים עם קרן מוזהבת, צילום: ירין טרנוס מימין: אמיתי רצון ואריק ליברזון, מייסדי פנטרה. חדי קרן כחולים עם קרן מוזהבת | צילום: ירין טרנוס מימין: אמיתי רצון ואריק ליברזון, מייסדי פנטרה. חדי קרן כחולים עם קרן מוזהבת, צילום: ירין טרנוס

סבב הגיוס הנוכחי הושלם בעיצומה של תקופת צמיחה משמעותית עבור החברה, על רקע העליה במתקפות כופרה. פנטרה גייסה מאות לקוחות חדשים במהלך השנה האחרונה. כ-100 מתוכם נוספו במהלך חודש דצמבר 2021. שיעור ההכנסה השנתית של החברה זינק פי 6 בשנתיים האחרונות. הטכנולוגיה של החברה משמשת כיום יותר מ-400 ארגונים ברחבי העולם, לרבות חמישה מתוך שבעת הבנקים הגדולים בישראל, עשרה משרדים ממשלתיים בארץ וחברות מובילות כמו טבע, נטפים ושופרסל. החברה מעסיקה כיום יותר מ-150 עובדים במשרדיה בישראל, בארה"ב, באנגליה ובגרמניה. 

"פנטרה עשתה בדצמבר 97 עסקאות ב-22 מדינות וברבעון הרביעי היו לנו 7 מיליון דולר הכנסות חדשות", אומר המנכ"ל רצון בשיחה עם "כלכליסט". "אנחנו  כבר קרובים להכנסות רבעוניות של 20 מיליון דולר הכנסות רבעוניות. אחת הסיבות לכך האי שבאמצע ספטמבר השקנו  מוצר ייעודי  לתחום הכופרה, שמאפשר לדעת איזה קבוצת כופרה תתקוף אותך באיזה סוג של תקיפה. אנחנו פשוט מדמים, אחד לאחד, תקיפת כופרה. כעת, המטרה היא אנחנו להגדיל את הפעילות שלנו בארה"ב ובאסיה-פסיפיק. החברה גם הולכת להרחיב את פורטפוליו המוצרים שלה ולהכפיל את מרכז הפיתוח מ-70 ל-140 עובדים, 25 מהם חוקרי סייבר".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות