אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בזמן מעצר הבית: היתר חריג לחוגג לשוחח עם בכירי משטרה לשעבר שעובדים אצלו צילום: צביקה טישלר, עוז מועלם, יובל חן

פרסום ראשון

בזמן מעצר הבית: היתר חריג לחוגג לשוחח עם בכירי משטרה לשעבר שעובדים אצלו

האישור מטעם ראש יאח"ה, תנ"צ אלי מקמל, לחוגג להיות בקשר עם דודי כהן ורוני ריטמן, המפכ"ל וראש להב לשעבר שעובדים בחברת סירין סייבר, ניתן אף שנאסר עליו לעשות זאת מול חברות ועובדים, גם אם אינם מעורבים בחקירה נגדו. המשטרה: "הותרה שיחה עם מי שאינם ידועים כמעורבים"

14.01.2022, 10:48 | תומר גנון

המשטרה אישרה לאיש העסקים ובעל השליטה בקרן סינגולריטים משה חוגג, שהיה עצור בחשד לעבירות הונאה ומין במשך 29 יום, לשוחח במהלך מעצר הבית אליו שוחרר עם שני שוטרים בכירים לשעבר העובדים בחברת הבלוקצ'יין סירין סייבר שבבעלותו. מדובר במפכ"ל המשטרה לשעבר, דודי כהן, וראש להב 433 לשעבר, רוני ריטמן. כל זאת אף שבית המשפט אסר על חוגג, לבקשת המשטרה, ליצור קשר עם עובדים בחברות שבבעלותו, שבהם עובדים השניים, למשך 90 יום. 
הפנייה למשטרה,  הפנייה למשטרה הפנייה למשטרה,את האישור לשיחה בין חוגג למפכ"ל וראש להב לשעבר אישר ראש יאח"ה כיום, תנ"צ אלי מקמל. במשטרה טענו כי "הותרה שיחה עם מספר אנשים שאינם ידועים כמעורבים". עם זאת נציין שבמשטרה סירבו לאפשר לחוגג לשוחח עם עובדים אחרים בחברות שלו, שככל הידוע גם הם אינם מעורבים בפרשה.  


מכתב התשובה לחוגג, צילום מסך מכתב התשובה לחוגג | צילום מסך מכתב התשובה לחוגג, צילום מסך


חוגג ביקש לאפשר לו ליצור קשר עם כהן וריטמן בעת מעצר הבית, כדי לקבל לדבריו עדכון בדבר ההתנהלות השוטפת של חברת סירין סייבר, לרבות בפרויקט שהוא כינה "מדינה דיגיטלית". הפנייה ליאח"ה לקבלת האישור נעשתה על ידי עורכי דינו, משה מזור ועמית חדד, לאור איסור יצירת הקשר עם מעורבים בפרשה והגעה לחברות במשך שלושה חודשים.

כאמור, בקשה של חוגג לשוחח עם עובדים אחרים בחברות שאינם בכירי משטרה לשעבר – נדחתה. כך בין היתר חוגג ביקש להיפגש עם רו"ח ג'קי מצא, מנהל רשות המסים לשעבר, שמייצג אותו בענייני מס שוטפים; עם סמנכ"ל התפעול של סינגולריטים, תומר עמר; ועם איש העסקים הקזחי קינס ראקשיב, אחד המשקיעים הגדולים של חוגג וחברו האישי, שחוגג ביקש לפגוש אותו לצורך "סיוע כלכלי למשפחתו (של חוגג, ת.ג ע.ק)". 


רוני ריטמן, משה חוגג ודודי כהן, צילום: צביקה טישלר, עוז מועלם, יובל חן רוני ריטמן, משה חוגג ודודי כהן | צילום: צביקה טישלר, עוז מועלם, יובל חן רוני ריטמן, משה חוגג ודודי כהן, צילום: צביקה טישלר, עוז מועלם, יובל חן


כמו כן ביקש חוגג להיפגש עם סאשה גרליק, מנהל פיתוח בפרויקטים של חוגג שאינו מעורב בפרשות הנחקרות; עם זוהר חוגג, עובד בסינגולריטים וחבר של חוגג, שהאחרון ביקש ליצור איתו קשר "לצורך בחינת המשך פעילותה של חברת סינגולריטים"; ורועי חדד, חבר של חוגג שהוא ביקש לדבר איתו בעניינים אישים. ככל הידוע הבקשה בעניינים של כל אלה נדחתה על ידי יאח"ה.

אתמול פרסם "כלכליסט" כי איש העסקים ג'קי בן זקן, שהוא חברו הקרוב של חוגג, חתם עבורו על ערבות בסך 5 מיליון שקל לצורך השחרור ממעצר הבית. זאת לאחר שחוגג לא הצליח לגייס את הסכום הנדרש לצורך כך.       

מהמשטרה נמסר: "במסגרת חקירה המתנהלת ביחידה הארצית לחקירות הונאה בלהב 433, בחשד לביצוע עבירות של הונאת משקיעים במטבעות דיגיטליים בהיקף של מאות מיליוני דולרים, נגד החשוד המרכזי ואחרים, הוגשה לאחרונה פנייה על ידי החשוד המרכזי באמצעות סנגוריו, להיפגש עם מספר גורמים לצרכים עסקיים, כפי שנטען. לאחר שהנושא נבחן ביחידה החוקרת במקצועיות, ועל מנת למנוע שיבוש ופגיעה בחקירה, נענתה בקשתו בחיוב באופן חלקי והותרו פגישותיו עם שני גורמים שאינם קשורים לחקירה, ועם שניים נוספים הותר לו להיפגש במסגרת הגבלות שנמסרו לסנגוריו בכתב. לגבי אחרים, לא אושרה פגישה עמם לאור מעורבותם בחקירה, מקצתם אף נחקרו בתיק". שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות