אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מדפים ריקים בסופרמרקטים באוסטרליה: "עד מחצית מהעובדים - בבידוד" רויטרס

מדפים ריקים בסופרמרקטים באוסטרליה: "עד מחצית מהעובדים - בבידוד"

מחסור בעובדים גורם לשיבושים במדינה - בין היתר בתעשיית עיבוד המזון: "יהיה גרוע יותר, לפני שהמצב ישתפר"; בעקבות כך, מקדונלד'ס קיצרה את שעות הפעילות, רשת הסופרמרקטים Coles הגבילה מכירת נייר טואלט ופראצטמול, ו-KFC מתמודדת עם מחסור בעופות

15.01.2022, 13:17 | חדשות חוץ

בסופרמרקטים רבים באוסטרליה נרשם בשבוע האחרון מחסור במוצרי מזון, והדבר עשוי להימשך עוד כמה שבועות, כך הודיע לובי התעשייה במדינה , שהזהיר שהחקלאים - בעיקר בתעשיות הבשר והחלב - נמצאים על סף קריסה.

קראו עוד בכלכליסט:

בעקבות התפשטות זן האומיקרון של הקורונה, עובדים רבים שנדבקו או נמצאים בבידוד לא יכולים להגיע למקומות העבודה - דבר שהשפיע על מפעלים רבים בתעשיית עיבוד המזון האוסטרלית. 

בעוד המדפים נותרים ריקים, בחוות במדינה ישנם בעלי חיים שמפוטמים מעבר לראוי בעקבות המחסור בעובדים במפעלי עיבוד הבשר. יצרני חלב נאלצים לאגור חלב - ועשויים לזרוק אותו. נשיאת פדרציית החקלאים של מדינת ויקטוריה (VFF), אמה גרמנו, אמרה כי "מה שאנחנו רואים צפוי להחמיר לפני שיוטב".

הקבינט האוסטרלי הסכים ביום חמישי להרחיב את רשימת העובדים החיוניים שיכולים לחזור לעבודה גם אם נחשפו לחולה מאומת. 

קשיי אספקה שנובעים מהתפשטות האומיקרון אילצו עסקים רבים מכל המגזרים לבצע שינויים מהירים. עסקים מתחום המזון והלוגיסטיקה הושפעו במיוחד, ודיווחו על היעדרות עובדים בשיעורים של בין 10% ל-50%. "כדי לשים זאת בהקשר, אם 20% מכל כוח העבודה שלנו היה נמצא בבידוד, זה משתווה ל-2.6 מיליון עובדים", מסרה קבוצת התעשייה Australian Industry. 

בעקבות המצב, מקדונלד'ס קיצרה את שעות הפעילות שלה, רשת הסופרמרקטים Coles הגבילה מכירת נייר טואלט ופראצטמול, ו-KFC מתמודדת עם מחסור בעופות. 


מחסור במוצרי מזון בסופרמרקט בסידני, השבוע, רויטרס מחסור במוצרי מזון בסופרמרקט בסידני, השבוע | רויטרס מחסור במוצרי מזון בסופרמרקט בסידני, השבוע, רויטרס

חברת GSK הודיעה כי "יש כרגע ביקוש גבוה מאוד לפאנדול (תרופה לשיכוך כאבים והורדת חום)", וקראה לאוסטרלים "לרכוש אותה באחריות ורק לצרכיהם המיידיים". לפי החברה, "אנו פועלים כדי לענות על הביקוש באמצעות קידום הזמנות והפצה מחדש של מלאי משווקים אחרים. אנחנו גם עובדים עם שותפינו העסקיים לוודא שהמלאי יופץ בצורה נרחבת". 

"המחסור בעובדים גורם לכאוס בבתי החולים, מדפי המרכולים ריקים, ושרשראות האספקה משותקות. נתונים של בנק ANZ מראים שהפעילות הכלכלית בסידני ירדה לרמה נמוכה יותר מאשר בסגרים החמורים ביותר שהיו עד כה", כתב ג'ים סטנפורד, כלכלן באוניברסיטת סידני.

היום הודיעו רשויות הבריאות באוסטרליה כי יותר מ-100,000 נדבקים בקורונה אובחנו ביממה הרביעית ברציפות. הרשויות העריכו כי אוסטרליה קרובה לשיא גל האומיקרון, אך הוסיפו כי מספר הנדבקים היומי יישאר גבוה בשבועות הקרובים. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות