אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

חברת עורכי דין יהב ושות' מתריעה: הסעיף בהסכם פינוי בינוי שאתם חייבים להכיר

רוב בעלי הדירות אינם מודעים לקיומו של סעיף השותפות בין יזמים, אך השלכותיו על המשך הפרויקט עשויות להיות דרמטיות

16.01.2022, 19:38 | בשיתוף מערכת שורת הרווחפרויקט פינוי בינוי הוא אחד הפרויקטים המורכבים ביותר לביצוע. כפועל יוצא מכך, גם ההסכם עליו חותמים בעלי הדירות מול היזם לקראת הוצאת הפרויקט לפועל הוא הסכם ארוך, מפורט ומסועף. בתוך עשרות הסעיפים השונים נמצא סעיף שרוב הדיירים כלל לא מודעים לו – סעיף שותפות בין יזמים, אשר עצם קיומו עלול להתגלות כבעייתי ביותר בהמשך הפרויקט.

עו"ד ארנון יהב, שותף מנהל בחברת עורכי דין יהב ושות' המתמחה בייצוג דיירים בהתחדשות עירונית, מסביר על מהות הסעיף המאפשר ליזם להיכנס לשותפות סמויה ללא ידיעת בעלי הדירות, ולמעשה לשנות את הרכב היזם אחרי חתימת ההסכם. עו"ד יהב מציין כי רוב ההסכמים כיום מתירים מכירה של עד 50% מהמניות – שינוי דרמטי בהרכב היזם אשר מאפשר "החלפת ידיים" תוך כדי פרויקט, מבלי לקבל את אישורם של הדיירים או אפילו ליידע אותם.

את המצב הבעייתי ניתן למנוע מראש על ידי ניסוח סעיף מתאים בחוזה, מסביר עו"ד יהב ומוסיף שגם הפסיקה כבר הוכיחה כי הכנסת סעיף כזה מאפשרת להגן על בעלי הדירות. גם אם כבר חתמתם על ההסכם מבלי לחשוב על הנושא מראש, אל דאגה – עדיין אפשר לנסות להילחם על זכויותיכם. צפו

לפרטים נוספים>>שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות