אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לפני אקירוב, עימות מפתיע לוועד כלל עם ההנהלה: "רוצה לקצץ אחרי שנת שיא" צילום: עמית שעל

לפני אקירוב, עימות מפתיע לוועד כלל עם ההנהלה: "רוצה לקצץ אחרי שנת שיא"

פגישה בנוגע לחידוש ההסכם הקיבוצי פוצצה. יו"ר הוועד: "החברה הרוויחה מיליארד שקל בזכות העובדים. אנו בדרך לסכסוך עבודה". המנכ"ל: "קורא לוועד לסכם את הדברים סביב שולחן הדיונים"

23.01.2022, 07:02 | גולן חזני

עוד לפני ההחלטה אם אלפרד אקירוב ירכוש את השליטה בכלל ביטוח, מתפתח מאבק בין ועד עובדי החברה להנהלה. פגישה שנערכה ביום רביעי בין ההנהלה לוועד בנוגע לחידוש ההסכם הקיבוצי, התפוצצה. 


קראו עוד בכלכליסט:


יו"ר הוועד רוני רז שלח ביום חמישי האחרון מייל לעובדים, בו טען כי ההנהלה מבקשת לבצע צמצומים, למרות רווח של מיליארד שקל שצפוי לחברה ב־2021. "החברה הרוויחה סכום זה בזכותנו, העובדים. הייתם מצפים שעם תוצאות כאלה ההנהלה תציע תוספות שכר, בונוסים והטבות לעובדים", כתב רז. לדבריו, "זו היתה גם הציפיה שלנו. במקום זה גילינו שההנהלה חיה בסרט אחר לגמרי, סרט מדע בדיוני". רז הוסיף כי "ההנהלה הציגה את רשימת הדרישות שלה לצמצום, ביטול יום המחלה מהיום הראשון, סירוב לאפשר עבודה מהבית כי לא מאמינים ולא סומכים עליכם, סירוב לחלק בונוסים לפי רווחי החברה בשנת שיא (רוצים לתת לנו פירורים...), פיטורי עובדים בזמן שמגייסים מנהלים לתפקידים מומצאים וביטול משכורת 13". 

רז הבהיר כי "זה לא יקרה, כל דרישות ההנהלה ייענו בסירוב. או שההנהלה תחזור בה או שנצא למאבק (שזה פחות מומלץ, אבל שלא ינסו אותנו. כפי שהוכחנו בעבר אנחנו לא רק יודעים להיאבק אנחנו גם מנצחים במאבקים... הכדור אצל ההנהלה ואנחנו בדרך לסכסוך עבודה. מי שמרוויח סכומי עתק ומחלק בונוסים שמנים להנהלה יודע להבין את המשמעות של סכסוך עבודה". 


מנכ"ל כלל ביטוח יורם נוה, צילום: עמית שעל מנכ"ל כלל ביטוח יורם נוה | צילום: עמית שעל מנכ"ל כלל ביטוח יורם נוה, צילום: עמית שעל

התקפת הועד על ההנהלה בראשות המנכ"ל יורם נוה מפתיעה, משום שנוה והוועד, ובעיקר רז, שמרו על יחסים טובים לאורך השנים. כשדני נוה, היו"ר הקודם של החברה, ביקש להדיח את המנכ"ל, הוועד ורז התייצבו לצדו. 

יורם נוה הגיב במייל משלו לעובדים, בו כתב כי "ועד עובדי החברה פרסם מכתב חריף בנוגע למשא ומתן לחידוש ההסכם הקיבוצי. לא נגיב כאן למשפטים שנכתבו. רק חשוב לי להדגיש, כי ההנהלה ואנוכי מחויבים לרווחתכם ועושים את כל שנדרש, כדי להגיע להסכמות במסגרתן תוכלו ליהנות ממענק מוגדל או נופש מיוחד, בגין שנת 2021. חשוב לנו להביע את הערכתנו הרבה לעשייה הכל כך חשובה שלכם, בשנת שיא בתוצאות החברה, ונעשה זאת". נוה הוסיף כי "מתקיים משא ומתן לשנים הבאות, אשר צפויות להיות מאתגרות מאוד ומחייבות את כולנו לנהוג באחריות. בכוונתנו להגיע להסכמות במסגרתן, בשנים של תוצאות כספיות טובות, אתם העובדים תקבלו הטבות משמעותיות מעבר להסכם הנוכחי. אני קורא לוועד שלא להיגרר לפרסומים מסוג זה, ולהמשיך לסכם את הדברים בצורה מכובדת סביב שולחן הדיונים". 

יתכן כי עמדת ההנהלה נובעת ממסרים והחלטות של הדירקטוריון כהיערכות לשנה הקרובה שהחלה בירידות חדות. כלל הרוויחה בתשעת החודשים הראשונים של 2021 כמיליארד שקל לעומת הפסד של כ־80 מיליון שקל בתקופה המקבילה. 


יורם נוה, מנכ"ל כלל ביטוח

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות