אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
במקום להשקיע במוזיקה: ג'וליאן לנון מוכר NFT מהאוסף הפרטי צילום: גטי

במקום להשקיע במוזיקה: ג'וליאן לנון מוכר NFT מהאוסף הפרטי

בנו של ג'ון לנון שזכה בכמה רגעי תהילה בשנות ה-80 כמוזיקאי מציע למכירה פומבית גרסאות NFT של השכמיה השחורה שאביו לבש בסרט "הלפ!", של הפתקים שפול מקרתני כתב עליהם את מילות השיר "היי ג'וד" ועוד. "כאמן יש לי כבוד רב לכל ההישגים של אבי בקריירה שלו"

25.01.2022, 16:00 | חדשות חוץ

המוזיקאי ג'וליאן לנון, בנו הבכור של ג'ון לנון, מוכר מזכרות היסטוריות מהאוסף הפרטי שלו כ-NFT. ב-BBC דיווחו כי הפריטים המוצעים למכירה כוללים שכמיה שחורה שנלבשה על ידי אביו בסרט !Help ופתקים בכתב ידו של פול מקרטני עם מילות השיר היי ג'וד. המכירה כוללת גם NFT של מעיל אפגן שלבש ג'ון לנון בסרט Magical Mystery Tour ושלוש גיטרות גיבסון שניתנו לג'וליאן על ידי אביו. כל אחד מה-NFT יוצע כפריט אספנות אודיו–ויזואלי, הכולל קריינות של לנון הבן לצד תמונה של הפריט. 

קראו עוד בכלכליסט:

ה-NFT של מילות השיר היי ג'וד צפוי להשיג את הסכום הגבוה ביותר במכירה. המחיר ההתחלתי שלו עומד על 30 אלף דולר וההערכה היא שההצעות יטפסו לסכום כפול מזה. הבגדים צפויים להימכר בסכום שנע בין 8,000-20,000 דולר והגיטרות בין 6,000-8,000 דולר. 

המכירה הפומבית תתקיים ב-7 בפברואר וחלק מההכנסות יתרמו לעמותת וויט פת'ר של ג'וליאן לנון. "כאמן יש לי כבוד רב לכל ההישגים של אבי בקריירה שלו", הוא מסר בהצהרה. "כבן שלו, אני מוקיר את הזיכרונות הטובים שיש לי ממנו. אני חש בר מזל לחיות בתקופה שבה חדשנות מאפשרת לי לחלוק פריטים אישיים כאלה של ההיסטוריה של משפחת לנון. באמצעות אוסף ה-NFT הזה אני יכול להעניק גישה בלעדית לפריטים מיוחדים שקרובים לליבי ונושאים את המורשת של אבי בדרך חדשה". 

המעיל של אבא ג המעיל של אבא ג'ון ב"הלפ!". כלומר, לא באמת, אבל בהחלט בכאילו | צילום: גטי המעיל של אבא ג

NFT הם נכסים דיגיטליים "חד פעמיים" שניתן לרכוש ולמכור כמו כל נכס אחר, אך בלי צורה מוחשית משל עצמם. בשנה האחרונה נמכרו מספר NFT במחירים של עשרות מיליוני דולרים, כך שהשווי של שוק האמנות והמזכרות הדיגיטלי מתקרב לזה של המסחר העולמי באמנות. עם זאת, רגולטורים ומבקרים חוששים שהצרכנים לא מבינים לגמרי את הסיכונים הנלווים להשקעות בנכסי קריפטו לא מפוקחים כמו NFT. 

מבחינתו של ג'וליאן לנון, לא מן הנמנע כי מדובר בצעד שנועד להזכיר לעולם שהוא קיים, שכן כמוזיקאי הוא קצת פחות מצליח מאז ימי התהילה הדי ספורים שלו בשנות ה-80, אז כיכב במצעדים עם הלהיט המשמח "Too Late For Goodbyes". אה כן, הייתה לו עוד גיחה קטנה ב=1991, עם Saltwater המרגש והמקדים את זמנו בכל הנוגע לעיסוק בהתחממות הגלובלית.


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות