אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פייזר וביונטק החלו בניסוי קליני לחיסון נגד האומיקרון צילום: רויטרס

פייזר וביונטק החלו בניסוי קליני לחיסון נגד האומיקרון

הניסוי יבחן את מידת הבטיחות של החיסון, העמידות והתגובה החיסונית שהוא מייצר הן בחיסון הראשי והן בזריקת הבוסטר. "אף שהבוסטרים ממשיכים להעניק רמה גבוהה של הגנה נגד מחלה קשה גם לנדבקים באומיקרון, צריך להיות מוכנים למקרה שההגנה תדעך לאורך זמן"

25.01.2022, 15:04 | ליטל סמט

פייזר וביונטק הודיעו כי החלו בניסוי קליני לחיסון נגד קורונה המיועד ספציפית לזן האומיקרון. לפי הודעת החברות, הניסוי יבחן את מידת הבטיחות של החיסון, העמידות והתגובה החיסונית שהוא מייצר הן בחיסון הראשי והן בזריקת הבוסטר. בניסוי ישתתפו 1,420 אנשים בריאים בגילאי 55-18. 

קראו עוד בכלכליסט:

המשתתפים יחולקו לשלוש קבוצות. הקבוצה הראשונה תכלול משתתפים שקיבלו שתי מנות של החיסון הנוכחי של פייזר בין 90 עד 180 ימים לפני הניסוי, ואז יקבלו מנה אחת או שתיים של החיסון נגד אומיקרון. המשתתפים בקבוצה השנייה קיבלו שלוש מנות של החיסון הנוכחי  בין 90-180 יום לפני הניסוי. אלה יקבלו מנה אחת מהחיסון הנוכחי או מהחיסון הספציפי נגד אומיקרון. בקבוצה השלישית יהיו אנשים שלא התחסנו עד כה והם יקבלו שלוש מנות של החיסון החדש. 

חיסון קורונה , צילום: רויטרס חיסון קורונה | צילום: רויטרס חיסון קורונה , צילום: רויטרס

החיסון נגד אומיקרון יינתן במינון של 30 מיקרוגרם, כפי שניתן החיסון עד כה. "אף שהמחקרים הנוכחיים והנתונים מהשטח מצביעים על כך שהבוסטרים ממשיכים להעניק רמה גבוהה של הגנה נגד מחלה קשה ואשפוזים גם לנדבקים באומיקרון, אנחנו מכירים בצורך להיות מוכנים למקרה שההגנה תדעך לאורך זמן ולסייע להתמודד עם האומיקרון וזנים חדשים בעתיד", מסרה קתרין ג'נסן, סגנית נשיא בכירה בפייזר וראש חטיבת המחקר והפיתוח של חיסונים. 


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות