אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עולים על הקרקע: פרויקט המשרדים המדובר Ayala Towers רושם שורת הצלחות יח"צ

עולים על הקרקע: פרויקט המשרדים המדובר Ayala Towers רושם שורת הצלחות

כשמספר התושבים רק עולה ועולה, ועתודות קרקע נהפכות למצרך נדיר – מתחם עסקים במיקום אסטרטגי במרכז הארץ מושך אליו באופן טבעי ביקוש ועניין || חברת יזמות הנדל"ן אילה אגם משווקת את המגדל השני מתוך צמד בפרויקט הדגל שלה בבאר יעקב, במתחם צריפין, לאחר שהראשון שווק במלואו – ועם אשטרום קבלנות כקבלן ביצוע

27.01.2022, 17:20 | בשיתוף איילה אגם

אחת מעתודות הקרקע המפורסמות ביותר שהתפנו בישראל בשנים האחרונות היא ללא ספק השטח שעליו היה ממוקם המחנה הצבאי צריפין – סמוך לבאר יעקב ולראשון לציון. במציאות נדל"נית שבה יזמים משתוקקים לבנות, רוכשים ממתינים בתור לקנות ורק הקרקע היא משאב מוגבל – פינוי צריפין ואישורי הבנייה על השטח עוררו עניין שהשתווה לו כנראה רק העניין בפינוי שדה דוב. 

חלקו המזרחי של גוש דן חווה צמיחה מואצת במונחי אוכלוסייה, כשרוכשי בתים ראשונים ומשפחות בוחרים בבאר יעקב, ראשון לציון, נס ציונה ורחובות כיעדים מועדפים למגורים. מחירי הדיור באזור הולכים ועולים, השטחים הפנויים לבינוי מצטמצמים, ובמקביל – האוכלוסייה הגדלה משוועת למרכזי תעסוקה, מסחר, בילוי ופנאי סמוכים ליישובים האלה. 

פרויקט המשרדים המדובר- Ayala Towers , יח"צ פרויקט המשרדים המדובר- Ayala Towers | יח"צ פרויקט המשרדים המדובר- Ayala Towers , יח"צ

הצורך לא נעלם מעיני המדינה, שהקצתה שטחים נרחבים מתוך שטחי צריפין לבניית פארק עסקים ומסחר שישרת את תושבי האזור. הקרקעות נחטפו כמובן, וכעת יזמים מקימים מגדלי משרדים, מרכזים מסחריים ושטחים פתוחים באזור, בסמוך לשכונות חדשות שנבנות על שטח המחנה ולהתרחבות של בית החולים "אסף הרופא" באזור. 

כל פרויקט שעתיד לעלות על הקרקע באזור מושך עניין וביקוש גבוהים, ולא סתם. עתודת הקרקע מהמבוקשות בישראל התפנתה, קו מטרו חדש יבנה באזור, אלפי יחידות דיור מוקמות בבאר יעקב הסמוכה, ומאות חברות מחפשות מיקומים משרדיים מחוץ לתל אביב. השילוב הזה למעשה מניח תשתית ליצירת "מרכז הארץ" חדש – ערים עם אוכלוסייה צעירה, מרכז תעסוקה עצום, בית חולים גדול וגישה נוחה ברכבת וברכב מכל חלקי המדינה. 

אחד הפרויקטים המעניינים ביותר וגם המתקדמים ביותר מבחינת תהליך הבנייה בפארק העסקים החדש – הוא צמד מגדלי המשרדים Ayala Towers של חברת היזמות אילה אגם. נראה שקברניטיה של החברה - איתן לוי וג'קי סוויסה, מי שהיו ראש מינהלת המגורים של צה"ל וסגן ראש אכ"א – זיהו הזדמנות והלכו עליה. 

שיווקו מגדל אחד – עוברים לשווק את השני

המגדלים של Ayala Towers – שני בנייני משרדים מתקדמים בני 17 קומות כל אחד מעל לקומת מסחר,– מהווים את הקטר של פארק העסקים החדש. בנוסף, הם כבר נהפכים לסמל של הצלחתה של באר יעקב - המועצה שהפכה בשנה החולפת לעיר באופן רשמי – כשהם מתגאים בתואר "המגדלים הראשונים של באר יעקב". 

הפרויקט השאפתני מתבלט בנוף בכך שהוא כבר קיבל היתר בנייה, והעבודות על הקמתו כבר נמצאות בעיצומן ונראות בשטח. לדברי אילה אגם המגדל הראשון בפרויקט כבר שווק בשלמותו, וכעת הם מציעים שטחים שזמינים לרכישה במגדל השני. 

"יש כאן שילוב של מחסור ביחידות משרדים באזור, פריחה של הערים הסובבות את מתחם העסקים וצמיחה של התשתיות ושל התחבורה בדחיפה של המדינה ושל העיריות", מסבירה אסנת לוי, מנהלת השיווק והמכירות באילה אגם. "הביקוש שהביא לשיווק מהיר של המגדל הראשון עדיין קיים, ואנחנו מקבלים פניות רבות לגבי השטחים שנותרו למכירה במגדל השני". 

הבנייה בעיצומה: אשטרום קבלן ביצוע ראשי

כאמור, פרויקט Ayala Towers כבר קיבל היתר בנייה מלא מהוועדה המרחבית מצפה אפק, וכעת הבנייה והנחת התשתיות במקום מתבצעות במרץ. עבודות החפירה והדיפון החלו, והפרויקט שמתפרש על פני כ-5.8 דונם כבר קורם עור וגידים.  

באחרונה גם נבחר קבלן ביצוע ראשי לפרויקט המדובר – חברת אשטרום קבלנות, מקבוצת אשטרום. חברת אשטרום קבלנות מתגאה ב-60 שנות ניסיון בתחום הבנייה בישראל, והיא בעלת כל הסיווגים הנדרשים לכל מגוון פרויקטי הבנייה והתשתיות. 

לדברי מנהליה של אילה אגם, אשטרום קבלנות, המנוהלת על ידי שי אתרוגי, מצטרפת לאילה אגם בהקמת הפרויקט בשטח במטרה לספק בנייה באיכות הגבוהה ביותר ובלוח הזמנים המהיר ביותר, במטרה לספק את יחידות המשרדים שהאזור כה זקוק להן בהקדם האפשרי. 

לדברי איתן לוי, מבעלי אילה אגם, הצטרפותה של אשטרום מעידה על הצלחה: "שיתוף הפעולה עם חברת ביצוע מהמובילות בישראל  מצביעה על עצמת הפרויקט. בעוד כמה שנים האזור ייראה אחרת לחלוטין. הפרויקט מציע אלטרנטיבה איכותית למתחמים הגדולים והיקרים בלב גוש דן ונותן מענה למשקיעים, לבעלי עסקים וחברות גדולות, וכמובן גם לתושבי האזור שמאסו בפקקים ובמחירים הגבוהים בתל אביב".

לפרטים נוספים>>


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות